lalka Elsa
fot. Adobe Stock

Lalka Elsa – 6 fajnych i niedrogich zabawek [Przegląd]

Lalka Elsa może mieć wiele odsłon – od tradycyjnych, podobnych do Barbie, przez głowy do czesania, po zestawy do samodzielnego stworzenia lalki.
Ewa Janczak-Cwil
lalka Elsa
fot. Adobe Stock
Lalka Elsa wciąż jest bardzo popularna wśród dzieci, zwłaszcza wśród dziewczynek. Wynika to z faktu, że film z postacią Elsy – Kraina Lodu i jego pochodne – cieszą się wielką sympatią najmłodszych. Producenci prześcigają się więc w tworzeniu zabawek wzorowanych na tej sympatycznej postaci.

Spis treści:
Jaką lalkę Elsa kupić dziecku?
Różne wersje lalki Elsa:
  1. Lalka Elsa dziecko, 45 zł
  2. Figurka w magicznej sukience, 80 zł
  3. Kryształkowa lalka Elsa, 80 zł
  4. Lalka Elsa ze światełkiem, 90 zł
  5. Kreatywna zabawka, 100 zł
  6. Głowa Elsy do stylizacji, 100 zł
I jeszcze coś ekstra!

Jaką lalkę Elsa kupić dziecku?

Dla amatorki zabawek lalkami typu Barbie polecamy figurki utrzymane w takim właśnie stylu. Lalki mają rozmiar ok. 30 cm, szczupłe figury i ubranka, które będą pasować na inne podobne zabawki. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że wszystkie akcesoria, czy domek dla lalek Barbie, będą też pasować do Elsy w takiej postaci.

Ciekawą propozycją jest Elsa w wersji dziecięcej. Ma dużą głowę i proporcje ciała podobne do dziecięcych. Oba typy lalek nadają się dla dzieci w wieku od 3. roku życia.

Lalka Elsa z atrakcjami

Obok zabawek, które można tylko przebierać i odgrywać nimi scenki są i takie, które mają dodatkowe funkcje. Niektóre migoczą lub świecą, mają w zestawie magiczne różdżki, które aktywują dodatkowe funkcje.

Rzadszym modelem jest śpiewająca lalka Elsa z mikrofonem. Gdy mikrofon przytknie się do lalki i naciśnie klejnot na jej postaci, odtwarzana zostaje muzyka z filmu i śpiew Elsy. Właścicielka lalki może też sama śpiewać do mikrofonu, wyłączając głos Elsy. Zabawka taka jest już jednak sporo droższa i kosztuje powyżej 200 zł.

Dla dziewczynki, która lubi czesać lalki, można kupić figurkę, która ma długie, nadające się do czesania włosy albo samą głowę przeznaczoną specjalnie do stylizacji. W takim komplecie zwykle znajdują się akcesoria fryzjerskie: szczotki, gumki, spinki itp. – wszystkie utrzymane w stylu filmu.

Zobacz także: Lalka reborn z akcesoriami [Przegląd]
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Kreatywna lalka Elsa

Według nas to absolutny hit. Dziecko, które lubi kreatywne zabawy, z pewnością doceni taki prezent. Lalkę trzeba bowiem samodzielnie złożyć, wybrać i nakleić jej oczy i usta, przyczepić włosy oraz stworzyć ubranka. Zabawkę można przebierać i modelować nie jeden raz, więc zabawy jest z nią naprawdę mnóstwo! Taki prezent doceni dziecko w wieku 5-6 lat, ale nie młodsze.

1. Lalka Elsa dziecko, 45 zł

Laleczka z limitowanej edycji, z serii Toddler Doll, ma 35 cm wysokości. Przedstawia Elsę jako małą dziewczynkę. Ma opaskę na głowie i sukienkę z atłasowymi rękawkami. Na stopach postać ma czarne buciki, które można zdejmować. Figurka ma ruchome ręce, nogi i głowę.
lalka Elsa dziecko

2. Figurka w magicznej sukience, 80 zł

W komplecie lalka Elsa, dwustronny płaszcz, zdejmowane pantofelki i magiczna różdżka. Aby wyczarować na sukni ukryte obrazy nawiązujące do filmu, trzeba różdżkę napełnić wodą i "malować" nią suknię lalki. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia.
lalka Elsa z magiczną różdżką

3. Kryształkowa lalka Elsa, 80 zł

Lalka ma 30 cm wysokości. W komplecie tęczowa różdżka – gdy dziecko poruszy nią pod szyją zabawki, na gorsecie sukni zaczną migotać kryształki. Włosy nadają się do czesania, a suknię można zdjąć. Zabawka ma ruchome ręce i nogi oraz głowę. Producent: Hasbro.
 
lalka Elsa kryształkowa

4. Lalka Elsa ze światełkiem, 90 zł

W komplecie lalka, figurka Puszka oraz dwa lodowe pociski. Gdy dziecko podniesie rękę figurki, rozbłyśnie światełko. Na dodatek postać Elsy może ciskać lodowymi pociskami, co przypomni dziecku chwilę z filmu, gdy Elsa tworzyła zamek ze śniegu i lodu. Figurka ubrana jest piękną sukienkę i koronę z płatkami śniegu.
 
lalka Elsa ze światełkiem

5. Kreatywna zabawka od Fofuchas, 100 zł

Bardzo ciekawa propozycja! W zestawie są elementy do samodzielnego złożenia dwóch postaci: Elsy i Anny. Dziecko samodzielnie składa figurkę, nakleja oczy, przyczepia włosy, a następnie wycina i robi ubrania i akcesoria z piankowego materiału, łącząc go taśmą dwustronnie klejącą. W komplecie szablony do stworzenia kreacji widocznej na opakowaniu. Dla dzieci od 6. roku życia.
 
lalka Elsa i Anna zestaw kreatywny

6. Głowa Elsy do stylizacji, 100 zł

Zestaw zawiera głowę Elsy z długimi włosami, które można czesać oraz szczotkę-śnieżynkę, 2 małe spinki-śnieżynki, 2 duże, 3 spiralne ozdoby, jedną dużą klamrę oraz 4 gumki. Zabawka pozwala na układanie najróżniejszych fryzur i tworzenie fantazyjnych upięć włosów.
 
lalka Elsa głowa do czesania

7. Sama zostań Elsą! 119 zł

Jeśli zabawa lalkami nie wystarczy małej miłośniczce postaci Elsy, sama może się nią stać! Kostium zawiera: perukę, atłasową sukienkę z trenem, srebrną tiarę i berło, rękawiczki, broszkę i przypinany warkocz. Może służyć zarówno zabaw w domu, jaki jako przebranie na bal karnawałowy. Sukienka pasuje na dziewczynkę o wzroście ok. 130 cm (5-6 lat).
 
lalka elsa strój dla dziecka

 
  [content:0_27206,0_26965,1_3226:GALGallery]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy