Lego Duplo
fot. Adobe Stock

Lego Duplo – najciekawsze zestawy [Przegląd]

Lego Duplo kojarzy ci się ze zwierzątkami i pociągami? Słusznie, ale warto zwrócić uwagę na inne zestawy – takie, które oczarują malca lub rozwiną jego kreatywność.
Ewa Janczak-Cwil
Lego Duplo
fot. Adobe Stock
Lego Duplo to wyjątkowa seria klocków przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Ich rozmiary pasują do małych rączek. Dzięki temu maluchy bez problemu łączą poszczególne elementy. Spośród mnóstwa różnych zestawów dostępnych na rynku wybraliśmy te mniej typowe i warte zainteresowania.

Spis treści: Ciekawe Lego Duplo:
  1. Imagine&Create, 60 zł
  2. Zestaw Uniwersalny, 115 zł
  3. Dom rodzinny, 140 zł
  4. Parada urodzinowa Mickey, 90 zł
  5. Przedszkole, 85 zł
  6. Jurassic World, 70 zł
  7. Spider-man vs. Electro, 100 zł

Zalety Lego Duplo

Jest to bardzo duża seria klocków dopasowanych rozmiarem do potrzeb małych dzieci. Klocki z wszystkich zestawów Lego Duplo da się łączyć. Dlatego każdy kolejny zestaw zwiększa możliwość zabawy i budowania coraz to nowych konstrukcji.

Producent oferuje komplety kreatywne, które nie sugerują tematyki zabawy. Poza nimi można sięgnąć po zestawy tematyczne. Z tych pierwszych dziecko może budować co chce i samo konstruuje bryły, budowle czy zwierzęta. Z kolei komplety poświęcone jednej tematyce sugerują co zbudować oraz temat zabawy.

Przeczytaj: Jakie klocki Lego wybrać dla dziecka [Poradnik]

Nie można też nie wspomnieć o jakości klocków. Marka gwarantuje trwałość wszystkich elementów oraz to, że będą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu klocki można skutecznie łączyć i rozdzielać, a zbudowane konstrukcje mocno się trzymają. To ważne, bo maluchy dzięki temu stają się skutecznymi budowniczymi.
Redakcja poleca: Domowe eksperymenty: cukierkowa tęcza [WIDEO]
Co robić, kiedy pada deszcz? Dobrze się bawić! Zróbcie z dziećmi tęczę z cukierków. To proste!

Jak wybrać zestaw Lego Duplo

Najczęściej należy wziąć pod uwagę cenę zabawki oraz zainteresowania dziecka. Na Lego Duplo można wydać od kilkudziesięciu do ponad 200 złotych. Im wyższa cena, tym większy zestaw.

Zobacz: Zestawy Lego Friends od 20 do 660 zł

Jeśli chodzi o zainteresowania dziecka, to z pewnością znajdziesz zestaw, który zachwyci twoją córkę czy syna. Do wyboru są zestawy do budowania domów oraz takie ze zwierzętami domowymi. Są też farmy, zwierzęta gospodarskie i dzikie. Można też kupić plac budowy i maszyny typu koparka i wywrotka, komplety do budowania torów kolejowych i pociągów. Na rynku są i zestawy z budynkami miejskimi, np. remiza strażacka czy komisariat policji oraz klocki związane z ulubionymi bohaterami dzieci z filmów.

1. Imagine&Create, 60 zł

Świetny zestaw kreatywny. Nie narzuca dziecku budowania żadnych konkretnych form. Dzięki temu maluch może się wykazać inwencją twórczą, konstruować co chce i dowolnie łączyć kolory – jest ich. Jedyne sugestie to mały helikopter, kaczuszka i rybka. Zestaw zawiera 80 elementów i nadaje się dla dzieci od 18. miesiąca życia.
 
Lego Duplo Imagine&Create

2. Zestaw Uniwersalny, 115 zł

Zawiera 65 elementów, w tym figurki chłopca i psa, podwozie do autka, 2 okna, klocki numerowane i z obrazkami. Zestaw posłuży nie tylko do konstruowania, ale i do nauki cyferek oraz liczenia. Dziecko może łączyć elementy przedstawiające cyfrę i taki, który zawiera obrazki z odpowiednią liczbą zwierzątek czy owoców. Całość w praktycznym pudle w kształcie dużego klocka. Dla dzieci od 18. miesiąca życia.
 
Lego Duplo zestaw uniwersalny
 

3. Dom rodzinny, 140 zł

W komplecie znajduje się 69 elementów, a wśród nich: figurki mamy, taty i chłopca. Do zbudowania jest modułowy dom, który można zaprojektować po swojemu – może być parterowy lub piętrowy. Wnętrza urządza się elementami w kształcie mebli i sprzętów, np.: łóżek, toalety, umywalki. Dodatkowo niektóre klocki mają nadruki, które sprzyjają wymyślaniu historyjek: budzik, papier toaletowy, miś. Dla dzieci od 2. roku życia.
Lego Duplo dom rodzinny

4. Parada urodzinowa Mickey, 90 zł

Wyjątkowy zestaw z figurkami myszek Mickey i Minnie. Do zbudowania jest pociąg o długości 34 cm, zawierający lokomotywę i dwa wagoniki. Dodatkowe elementy można wczepiać na wagony lub bawić się nimi, opowiadając historyjki: prezent, babeczka, świeczka, klocki z cyferkami 1-5. Zestaw dla dzieci od 2. roku życia.
 
Klocki Lego Parada Mickey

5. Przedszkole, 85 zł

Zestaw, który może pomóc oswoić malucha z tematem pobytu w przedszkolu. Zawiera 39 elementów, z których można zaaranżować budynek i wnętrza przedszkola. Front budynku ma otwierane drzwi. W komplecie figurka przedszkolanki, dwoje dzieci oraz krzesła, toaleta, miś i klocki symbolizujące np. środki czystości i jedzenie. Zestaw dla dzieci od 2. roku życia.
 
Lego Duplo przedszkole

6. Jurassic World, 70 zł

Prawie każdy malec przeżywa fazę fascynacji dinozaurami. Fanom wymarłych zwierząt spodoba się zestaw z figurkami łagodnych olbrzymów – triceratopsa i diplodoka oraz figurka Graya Mitchella. W komplecie jest też most, palma, ogrodzenie parku oraz klocki: aparat fotograficzny, kwiaty i znaczek parku dinozaurów. Zabawka dla dzieci od 2. roku życia. 
 
 

7. Spider-Man vs. Electro, 100 zł

Z kolei małym fanom superbohaterów warto sprawić zestaw z figurkami z komiksów Marvela: Spider-Mana i Elektro. W komplecie jest 29 elementów, które pozwalają zainscenizować napad na bank i bohaterską akcję Spider-Mana: fasada banku, sejf, worek z pieniędzmi, cenny obraz. Zabawka dla dzieci od 2. roku życia.
 
Lego Duplo Spider-Man
[content:0_26794,0_26675,0_26776:CMNews]
 
 

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj