GRY
 
 

Dlaczego pisanie listu do świętego Mikołaja jest takie ważne?

Dorośli przgotowują się do świąt sprzątając, robiąc zakupy i gotując. A dziecko? Niech obowiązkowo napisze list do Mikołaja! To wprowadzi je w atmosferę świąt. A rodzicom pokaże, dlaczego pisanie tradycyjnych listów jest fajne.

list do świętego mikołaja, dziecko pisze list
fot. Fotolia

Pisanie listów ma swój urok i magiczną moc, która jest szczególnie ważna podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Zaproponuj smykowi by napisał swój list do Mikołaja, a jeśli jeszcze nie umie pisać – niech namaluje to, o czym marzy najbardziej.

Jak napisać list do Mikołaja

Pisanie prawdziwych, papierowych listów jest czymś magicznym. Niestety jednak coraz mniej jest takich, którzy faktycznie je piszą. Z okazji świąt Bożego Narodzenia, zachęcamy abyś razem z maluchem napisała tradycyjny list do świętego Mikołaja – taki na kartce papieru i zapakowany w kopertę ze znaczkiem. Usiądźcie razem i spiszcie wszystko, co maluch chciałby w liście zawrzeć. Jeśli nie umie pisać, a chce to zrobić samodzielnie, niech narysuje lub zrobi wyklejankę z elementów, które mu się podobają. Wiemy, że dla dziecka najważniejsza jest właśnie ta lista prezentów pod choinkę, o których marzy, ale spróbuj je przekonać, że inne elementy listu są równie istotne. Pokaż mu, jak powinno się rozpoczynać listy i jak je zakończyć. Pamiętajcie, że oprócz wymarzonych prezentów, dobrze jest napisać parę zdań o tym, że dziecko było w tym roku grzeczne i dlatego zasłużyło na to, o czym marzy. Możecie wypisać kilka przykładowych rzeczy, które maluch uważa za dobre i warte pochwalenia się.

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Gdzie i jak wysłać list do Mikołaja

Być może twoje dziecko jest już w wieku, w którym zastanawia się gdzie wysłać list do Mikołaja, jaki jest adres i w ogóle czy Mikołaj istnieje. Dzięki wspólnemu pisaniu listu, możesz przy okazji rozwiać wątpliwości, które maluch ma w związku z postacią świętego Mikołaja. Jeśli chodzi o adres, na który wyślecie list, to istnieje kilka różnych, które można odnaleźć przede wszystkim w internecie. Najpopularniejszy to ten w Laponii (Finlandia) skąd Mikołaj pochodzi:

  • „Post Office” Artic Circle
    96-930 Rovaniemi, Finland,
    Joulumaa, Santa Claus
  • możesz też wysłać list w sposób nowoczesny, za pomocą e-maila na adres: santa.claus@santaclausoffice.fi
Proponujemy tradycyjny list wrzucić do skrzynki wraz ze znaczkiem albo poprosić dziecko by zostawiło list Mikołajowi na parapecie (a ten w nocy sobie go odbierze). Fajnym pomysłem jest przygotowanie odpowiedzi od Mikołaja. Możesz napisać kilka zdań w pierwszej osobie, że Mikołaj otrzymał list, będzie pamiętał o prośbach dziecka i prosi by grzecznie czekało na Gwiazdkę. Niech pozdrowi malucha i jego rodziców. Potraktuj to jako życzenia od Mikołaja dla dziecka przed świętami i zaufaj swojej intuicji pisząc te kilka zdań :)

Gotowe wzory listu do Mikołaja

W internecie znajdziecie mnóstwo wzorów listu do świętego Mikołaja, które można wydrukować. Nasz serwis równeż posiada kilka opcji, z których możesz skorzystać:

Jeśli jednak zależy ci na bardziej tradycyjnej metodzie, wydrukuj któryś z naszych szablonów lub kup ładą papeterię i napiszcie list ręcznie. Możesz go wtedy zachować na pamiątkę i za paręnaście lat pokazać dziecku. Takie pamiątki są urocze i potrafią wzruszyć nawet po wielu latach!

Zobacz także:

Doładuj
Przeładuj