GRY
 
 

List pielęgniarki na Facebooku do ministra zdrowia udostępniło już ponad 13 tys. osób. "Niech ten wstyd idzie w świat..."

Pielęgniarka z 27-letnim stażem pracy zamieściła w social media list otwarty do ministra Radziwiłła dotyczący proponowanej obniżki wyceny świadczeń medycznych na neonatologii.

Mama pisze felieton
fot. Fotolia
Monika Drobińska, pielęgniarka od prawie 27 lat pracująca na anestezjologii, intensywnej terapii i w pogotowiu zamieściła bardzo odważne i mocne słowa odnosząc się do doniesień mediowych o proponowanej obniżce stawki neonatologicznej z 11 tys. zł na 6 tys. zł.  Emocjonalny wpis na facebooku skierowała do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła pisząc m.in. "w czasie, kiedy jeden lot wojskowym samolotem kosztuje 35 tys. zł, kiedy rząd rozbija samochód za samochodem, kiedy Misiewicze dostają ogromne pensje oszczędza się na najsłabszych, bezbronnych. To jest nieludzkie Panie Ministrze. Życie to nie tylko pieniądze. Życie to wartość sama w sobie."
 
Propozycje cięć 60 proc. mniej na intensywną terapię noworodków, 30 proc. mniej na ciężką patologię noworodków, i 50 proc. mniej na chirurgię niemowląt – to propozycje cięć przygotowanych na zlecenie resortu przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Przeciwko temu powstał ten list...
 


Co o tym sądzicie drodzy rodzice?

Popieramy słowa pielęgniarki? Jeśli tak, to w obronie praw maleńkich pacjentów klikamy i udostępniamy dalej!

Polecane:
Redakcja poleca: Jakie leki na gorączkę u dziecka: radzi ekspert – film
Kiedy u dziecka trzeba obniżać gorączkę, lepszy będzie paracetamol czy ibuprofen? Dlaczego bardziej skuteczne są leki w syropie niż w czopku: wyjaśnia prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka.
Doładuj
Przeładuj