Podróżować na czczo to żadna przyjemność, zwłaszcza dla malucha. Z pełnym brzuszkiem humor dopisuje.

Reklama

Co zabrać dziecku do jedzenia w podróży?
Weź ulubioną zupkę w słoiczku, soczek, mus owocowy, a dla starszych niemowlaków kaszkę do picia, chrupki kukurydziane i biszkopty. Jeśli nie karmisz już piersią, niezależnie od tego, czym będziecie podróżować, powinnaś ze sobą zabrać kubeczek z dzióbkiem, łyżeczkę i talerzyk. Jeśli podajesz mieszankę, zabierz też butelkę i gorącą wodę w termosie, abyś mogła przygotować mleko modyfikowane. Potrzebne ci będą także chusteczki pielęgnacyjne, woda w butelce do umycia rąk i przepłukania kubeczka. Zawsze przydaje się pielucha tetrowa lub serwetka.

Co zapakować do kosza piknikowego?
Przede wszystkim nie rób kanapek, zwłaszcza z dodatkiem majonezu. Lepiej włóż do kosza pieczywo, masło, żółty ser, jajka na twardo. W upalne dni unikaj mokrych wędlin, bo szybko zielenieją. Zapakuj owoce, które wcześniej umyj. Na dłuższą wycieczkę lub podróż przyda się torba–lodówka z chłodzącym wkładem. Przewożone w niej jedzenie zachowa świeżość przez mniej więcej 3–4 godziny.

Czym zaspokoić nagły dziecięcy głód podczas wycieczki lub spaceru?
Zestaw ratunkowy dla małego głodomora to gotowy sok, mus owocowy, deser ze słoiczka lub lekkiego plastikowego pojemnika. Jako danie plenerowe doskonale nadają się skrobane łyżeczką jabłka, np. papierówki. Dzieci lubią też czekoladowe lub bananowe puddingi, musy z jabłek, truskawek, bananów z dodatkiem różnych zbóż, desery owocowe z jogurtem lub mlekiem. Oprócz tego, że smakują, szybko zaspokajają dziecięcy głód, są doskonałym rozwiązaniem zamiast drugiego śniadania lub podwieczorku.

Czym szybko ugasić pragnienie dziecka?
W upalne dni nie zabieraj na wycieczki kompotów, bo szybko fermentują i mogą spowodować zatrucie. Unikaj barwionych, gazowanych napojów, które zawierają szkodliwe fosforany, nie podawaj dziecku coli, bo jej składnikiem jest m.in. kofeina. Do picia zabierz niegazowaną wodę mineralną przeznaczoną dla małych dzieci i soki. Najlepsze są produkty wcześniej sprawdzone.

Zobacz także

Jak zadbać o higienę w plenerze?
Mycie rąk to podstawa, choć warunki w podróży temu nie sprzyjają, postaraj się nie robić odstępstw od reguły. Dziecko powinno umyć ręce przed każdym posiłkiem i po nim pod kranem lub wodą z butelki. Jeśli nie ma innej możliwości, przetrzyj je chusteczkami pielęgnacyjnymi. Podczas podróży lub wycieczek maluch dotyka różnych, nie zawsze czystych przedmiotów.

td_dopisek.gif

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama