Osiedle bez dzieci
fot. Adobe Stock

Na Śląsku powstanie pierwsze osiedle, na którym nie będzie dzieci

Czegoś takiego jeszcze nie było. Na Śląsku powstanie osiedle przeznaczone tylko dla dorosłych. Klucze do mieszkań otrzymają tylko single i rodziny bezdzietne.
Sylwia Arlak
Osiedle bez dzieci
fot. Adobe Stock
Są już hotele i restauracje, do których wstęp mają tylko dorośli. Teraz przyszedł czas na... pierwsze osiedle bez dzieci. Architekci i deweloperzy ze Śląska, którzy wpadli na ten niecodzienny pomysł, mają już wstępny projekt. Osiedle ma składać się z szeregowców. Wynajmować mieszkania będą tylko single i rodziny bezdzietne. Żadne z mieszkań nie będzie na sprzedaż. 

Wszystko odbywa się zgodnie z prawem

Czy pomysł deweloperów jest legalny? Czy właściciel nieruchomości ma prawo wykluczyć jakąś grupę mieszkańców? Jak przekonuje w rozmowie z serwisem Noizz Hanna Milewska-Wilk, ekspertka od wynajmu: tak, wszystko odbywa się zgodnie z prawem. 

„Deweloper lub sprzedawca może zdecydować, komu sprzedaje nieruchomość, może też uprzedzać, że jest ona przeznaczona dla określonej grupy klientów. Decyduje jednak tylko do momentu sprzedaży. Potem trudno to kontrolować, chyba że mamy regulaminy albo dodatkowe opłaty za określone usługi” – podkreśla ekspertka. 

A co jeśli bezdzietnej parze urodzi się dziecko, chociaż wcześniej tego nie planowała? Portal Noizz zapytał o to architekta osiedla. Rozmówca argumentował, że 50-metrowe mieszkania nie nadają się dla rodzin z dziećmi, dodając, że „projekt nie przewiduje żadnych innych rozwiązań odstraszających klientów”. Zapytany o to, czy wie, w jaki sposób inwestor chce egzekwować zakaz mieszkania z dziećmi, odpowiedział, że nie ma takiej wiedzy, bo jest „tylko projektantem”.

Myślicie, że ten kontrowersyjny pomysł dojdzie do realizacji?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy