Niemowlę w spódnicy - taniec
fot. Fotolia

Najpopularniejsze style taneczne w wykonaniu dzieci - czy wy tak umiecie?

Poznaj 9 najpopularniejszych stylów tanecznych w wykonaniu dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.
Monika Karbarczyk
Niemowlę w spódnicy - taniec
fot. Fotolia
Weekend przed nami, więc na pewno będzie okazja do potańczenia. Czy jesteście gotowi na to? Jeśli nie, obejrzycie dziewięć najmodniejszych w tym sezonie tanecznych ruchów w wykonaniu dzieci. Jeśli je opanujecie, sukces na parkiecie murowany!

Jesteście gotowi? Zaczynamy taniec:
Jakie style taneczne są najpopularniejsze w tym sezonie?
  1. "Strząsanie piórka z ogona" - stabilnie stajemy na parkiecie (w lekkim rozkroku, opierając ciężar ciała na obu nogach) i poruszamy pupą, jakbyśmy chcieli strząsnąć z niej piórko. Ten ruch kształtuje talię, ale nie wymaga od tancerza zbyt wielkiego wysiłku.  
  2. Charleston - ten taniec nie wymaga rekomendacji. Tu można pracować całym ciałem, byle w rytm muzyki
  3. "Machanie piąstką" (lub walenie w bębny) - to propozycja dla osób, które mają problem z koordynacją ruchu rąk i nóg. Ten styl wymaga zaangażowania jedynie górnej partii ciała i to też nie całej, a jedynie rąk. Machać można jedną ręką lub naprzemiennie dwoma rękoma. 
  4. "Na robaczka" - ten taneczny ruch na pewno jest widowiskowy, ale... zarezerwowany raczej na koniec imprezy. Ważna rada, ten układ najlepiej wygląda w wykonaniu przynajmniej trzech osób. Pojedyncze jednostki mogą być posądzone o... zbytnie upojenie muzyką. 
  5. "Nie, nie, nie" - to styl taneczny, który jest bardzo lubiany przez bluesmanów. To ruch dla ludzi odważnych, którzy nie boją się krytyki. Intensywne machanie głową może przyczynić się do problemów z błędnikiem, radzimy więc, by w czasie tańca trzymać się mocno barierki lub partnera. 
  6. "Na biegacza" - te styl polecany jest osobom, które mają bardzo dużo energii i nawet rock'n'roll wydaje im się zbyt spokojnym tańcem. 
  7. "Strach na wróble" - ten taniec może zauroczyć, ale i przestraszyć. Wszystko zależy od uroku osobistego tańczącego. Maluch na filmie ten styl obronił, ale czy wam się uda?
  8. "Potrafię latać", ale stać (czytaj: tańczyć na stojąco) już nie mogę. To styl taneczny z podtekstem. 
  9. "Cokolwiek to jest" - to jest styl, który spodoba się każdemu. Tu liczy się spontaniczność i kreatywność. Każdy ruch dostosowany jest do indywidualnych umiejętności tancerza i do jego kondycji. 

Zobacz także: Ciężarna mama i jej córka swoim tańcem podbijają Internet - film
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy