Niemowlę w spódnicy - taniec
fot. Fotolia

Najpopularniejsze style taneczne w wykonaniu dzieci - czy wy tak umiecie?

Poznaj 9 najpopularniejszych stylów tanecznych w wykonaniu dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.
Monika Karbarczyk
Niemowlę w spódnicy - taniec
fot. Fotolia
Weekend przed nami, więc na pewno będzie okazja do potańczenia. Czy jesteście gotowi na to? Jeśli nie, obejrzycie dziewięć najmodniejszych w tym sezonie tanecznych ruchów w wykonaniu dzieci. Jeśli je opanujecie, sukces na parkiecie murowany!

Jesteście gotowi? Zaczynamy taniec:
Jakie style taneczne są najpopularniejsze w tym sezonie?
  1. "Strząsanie piórka z ogona" - stabilnie stajemy na parkiecie (w lekkim rozkroku, opierając ciężar ciała na obu nogach) i poruszamy pupą, jakbyśmy chcieli strząsnąć z niej piórko. Ten ruch kształtuje talię, ale nie wymaga od tancerza zbyt wielkiego wysiłku.  
  2. Charleston - ten taniec nie wymaga rekomendacji. Tu można pracować całym ciałem, byle w rytm muzyki
  3. "Machanie piąstką" (lub walenie w bębny) - to propozycja dla osób, które mają problem z koordynacją ruchu rąk i nóg. Ten styl wymaga zaangażowania jedynie górnej partii ciała i to też nie całej, a jedynie rąk. Machać można jedną ręką lub naprzemiennie dwoma rękoma. 
  4. "Na robaczka" - ten taneczny ruch na pewno jest widowiskowy, ale... zarezerwowany raczej na koniec imprezy. Ważna rada, ten układ najlepiej wygląda w wykonaniu przynajmniej trzech osób. Pojedyncze jednostki mogą być posądzone o... zbytnie upojenie muzyką. 
  5. "Nie, nie, nie" - to styl taneczny, który jest bardzo lubiany przez bluesmanów. To ruch dla ludzi odważnych, którzy nie boją się krytyki. Intensywne machanie głową może przyczynić się do problemów z błędnikiem, radzimy więc, by w czasie tańca trzymać się mocno barierki lub partnera. 
  6. "Na biegacza" - te styl polecany jest osobom, które mają bardzo dużo energii i nawet rock'n'roll wydaje im się zbyt spokojnym tańcem. 
  7. "Strach na wróble" - ten taniec może zauroczyć, ale i przestraszyć. Wszystko zależy od uroku osobistego tańczącego. Maluch na filmie ten styl obronił, ale czy wam się uda?
  8. "Potrafię latać", ale stać (czytaj: tańczyć na stojąco) już nie mogę. To styl taneczny z podtekstem. 
  9. "Cokolwiek to jest" - to jest styl, który spodoba się każdemu. Tu liczy się spontaniczność i kreatywność. Każdy ruch dostosowany jest do indywidualnych umiejętności tancerza i do jego kondycji. 

Zobacz także: Ciężarna mama i jej córka swoim tańcem podbijają Internet - film
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy