GRY
 
 

"Nie starałaś się wystarczająco" – jak można tak powiedzieć?

Ktoś, kto mówi w ten sposób do kobiety po porodzie, powinien się wstydzić!

cesarka a poród naturalny
fot. Fotolia
Nie wiadomo czemu tak ważne jest dla ludzi to, w jaki sposób dziecko przyszło na świat. Pomniejszanie zasługi mamy, która urodziła poprzez cesarskie cięcie, jest bardzo niesprawiedliwe! Posłuchajcie, co przydarzyło się tej mamie.

"To jest elita mamusiek, które patrzą na mnie i mówią: "widocznie nie starałaś się wystarczająco". Opowiadają mi, jak same nieomal nie miały cesarki, ale nie pozwoliły na to lekarzowi, obiecując, że będą się bardziej starać, byle tylko urodzić naturalnie. 

Żadna nie chciała słuchać, że lekarze podjęli taką decyzję po blisko 4. dniach porodu, gdy okazało się, że u dziecka wystąpił obrzęk głowy i istniało ryzyko poważnych zmian w mózgu. 

Cesarki odbywają się codziennie na całym świecie, najczęściej są wykonywane gdy dziecku coś zagraża z przyczyn medycznych. W krajach trzeciego świata, kobiety nie mają takich możliwości. Mogą tylko śnić o porodzie w wodzie i innych wymysłach. Tam umiera wiele dzieci.

Życie jest wystarczająco ciężkie, bez robienia przykrości innym kobietom i okazywania im, że są gorsze. Czuję się z tym źle, że zostałam oceniana przez to, w jaki sposób na świat przyszło moje dziecko. Nadal mam problem z opowiadaniem wszystkim, jak przebiegał mój poród. Te spojrzenia, te westchnienia i słowa: no cóż, może następnym razem ci się uda... , są okropne. Poród naturalny nie jest nagrodą za dobre zachowanie, nie mamy zupełnie wpływu na to. Przestańmy się oceniać!"

Czy dla Ciebie miało znaczenie w jaki sposób  na świat przyszło Twoje dziecko?
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.

Ocena (5 ocen)

4.8
Doładuj
Przeładuj