Karmienie

Rewolucyjna butelka Nanobébé zdała test mam na piątkę z plusem!

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. To przede wszystkim zbilansowana dieta, ale również budowanie więzi i bliskości. Są jednak sytuacje, w których konieczne staje się odciągnięcie go i podanie z butelki. Jaką butelkę wybrać, by pokarm nie tracił swej wartości, a jednocześnie by dziecko nie miało problemów z chwilową zmianą? Nasze mamy przetestowały nową, rewolucyjną butelkę Nanobébé i… zachwyciły się. Poznajcie ich opinie!

Niezwykła butelka do karmienia Nanobébé powstała z troski o jakość mleka mamy. Poprosiłyśmy mamy karmiące piersią o jej przetestowanie. Większość uczestniczek testu zdecydowało się na odciągnięcie mleka do butelki, a następnie podanie go maluchowi.

Nanobebe grafika 1
Redakcja/mat. pras.

Z tym ostatnim twierdzeniem zgodziło się 88% mam. Choć nie tylko one podawały dziecku pokarm. 83% ankietowanych zaznaczyło, że maluszka karmili także najbliżsi członkowie rodziny.

Natalia: Butelka Nanobébé dała mi szansę pogodzenia nakarmienia i znalezienia chwili dla siebie. Już nie muszę martwić się, ze nie zdążę nakarmić dziecka, gdy wyjdę spotkać się na kawę z przyjaciółką. Te przerwy są na wagę złota. Mimo że nie lubię zostawiać dziecka, to widzę, jak cenny jest on dla taty, i jak reagujemy na siebie z maluchem po powrocie.

Rewolucyjna butelka

Mleko mamy, dzięki specjalnemu adapterowi, może być pompowane bezpośrednio do butelki i w niej mrożone.

Justyna: Pokochałam tę butelkę. Za jej kształt, szybkość podgrzewania mleka i za to, że nie martwię się, czy dziecko na pewno ma najcenniejsze składniki pokarmu. Czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie mamy możliwości bezpośredniego podania mleka z piersi, wtedy ta butelka zdecydowanie pomaga. Na duży plus adapter do odciągania pokarmu.

Ponadto unikalna geometria butelki sprawia, że mleko wypełnia ją równomiernie, dzięki czemu schładzanie i odgrzewanie jest nawet 3 razy szybsze niż w innych butelkach. Jak? Kopułowy kształt butelki z uwypukleniem na środku sprawia, że mleko gromadzi się przy zewnętrznych ściankach butelki i ma znacznie cieńszą warstwę niż mleko wlane do standardowej butelki. Dzięki temu, podczas podgrzewania nie tworzą się tzw. gorące punkty. Zaobserwowało to 80% biorących udział w badaniu czytelniczek.

butelka Nanobébé vs inna
Nanobébé

Natalia: Dzięki adapterowi mogłam ściągać mleko bezpośrednio do butelki Nanobébé. Dużym ułatwieniem jest szybsze podgrzewanie mleka niż w normalnej butelce, co miało szczególne znaczenie przy karmieniu w nocy.

Jednocześnie 66% mam nie zauważyło zmian w konsystencji pokarmu i nie odnotowało różnic po odgrzaniu go.

Nanobebe
materiały prasowe

Aleksandra: Od czasu do czasu muszę zostawić dziecko samo na kilka godzin pod opieką teściowej. Do tej pory zostawiałam jej mieszankę: jest już osobą starszą i łatwiej było ją jej przygotować. Teraz zostawiłam moje mleko w butelce, błyskawicznie je podgrzała, nie sprawiło jej to problemu. Dzięki temu dziecko mogło zjeść mój pokarm i nie miało problemów trawiennych.

Skrócenie tych procesów redukuje namnażanie bakterii oraz pozwala na zachowanie wartości odżywczych zawartych w mleku.

Nowoczesny design

Butelki Nanobébé kształtem przypominają kobiecą pierś – nie przez przypadek. Jedną rzeczą jest sam jej design, natomiast kluczową rolę odgrywa również smoczek. Jeżeli dobrze się przyjrzymy, jego umieszczenie na butelce nie jest przypadkowe - otóż umiejscowione jest pod kątem a nie na środku butelki. W ten sposób kształt butelki i smoczek wspólnie imitują kobiecą pierś. Takie rozwiązanie sprawia, że maluch jest w stanie trzymać butelkę samodzielnie i również spożywać pokarm z takim samym wysiłkiem jak mleko mamy, dzięki "wymagającemu" przepływowi smoczka. Nie rozleniwia się, a z czasem może trzymać ją samodzielnie. Gdy nadejdzie czas powrotu do karmienia piersią, dziecku nie sprawi to kłopotu.

Marta: Cudowna butelka o unikalnym kształcie. Z wyglądu przypomina pierś matki. Idealna na czas, gdy mama karmiąca chce wyjść na jakiś czas z domu, pozostawiając maluszka z tatą lub babcią!

Dodatkowo skonstruowane są w taki sposób, że możliwe jest układanie większej ilości w stos, jedna na drugiej. To oszczędność miejsca w lodówce, ale również ułatwienie, jeśli chodzi o śledzenie kolejności odciąganego mleka.

Nanobebe grafika 2
Redakcja/mat. pras.

Smoczki dodatkowo wyposażone są w system wentylacji 360°. Pomagają zmniejszyć kolkę, redukując ciśnienie wewnątrz butelki podczas karmienia.
92% nie zauważyło, aby podczas karmienia butelką Nanobébé u dziecka częściej niż przy karmieniu piersią występowała kolka.

Sylwia: Butelka Nanobébé zaskakuje swoim innowacyjnym kształtem, jednak bardzo szybko okazuje się, jak dobrze przemyślany jest to produkt. Dziecko bez wahania od pierwszej sekundy wiedziało jak ją chwycić, a odpowiedni przepływ zapewnił spokojny i bezpieczny posiłek. Jest wygodna w użyciu zarówno dla małego niemowlaka, jak i mamy czy taty. Jestem zachwycona tym produktem, korzystając z Nanobébé czuję, ze daję dziecku to, co najlepsze, w sytuacji, gdy karmienie bezpośrednio piersią nie jest możliwe.

Godna polecenia

W skali 1-5 aż 93% mam przyznało testowanej butelce najwyższe oceny.

Nanobebe grafika 3
Redakcja/mat. pras.
 
Warto podkreślić, że butelka wyposażona jest w antypoślizgową, silikonową obwódkę w podstawie. Zapobiega ona przewracaniu się i samowolnemu przesuwaniu. Dzięki niej rodzice mogą spokojnie jedną ręką trzymać malucha, a drugą przygotowywać pokarm.

Kinga: Butelka Nanobébé przypadła mi i mojemu dziecku bardzo do gustu. Na początku myślałam, że nie będzie zbyt wygodna, ale kiedy pierwszy raz jej użyłam, wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. Butelkę bardzo fajnie trzyma się w ręce. Łatwo można ją również wyczyścić w środku. Podoba mi się jej oryginalny wygląd.

Jej niewątpliwym atutem jest również fakt, że butelka wolna jest od BPA i ftalanów oraz, że otrzymała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Na pewno ważne będzie też to, że… można ją myć w zmywarce! Butelkę można sprawnie rozłożyć na części, a każdą z nich myć w zmywarce, dzięki temu możesz zaoszczędzić czas.

butelka Nanobébé
Nanobébé

Adrianna: Jest ona idealna! Jestem mamą 4 dzieci, przerabiałam już różne butelki. Ta zdecydowanie jest według mnie najlepsza. Nie ma drugiej takiej na rynku. Polecam gorąco!

Nanobebe
materiały prasowe

Artykuł powstał z udziałem marki Nanobébé
Dane zebrane na podstawie wyników testu na grupie 85 użytkowników Mamo to ja w terminie 18.11.2020-06.12.2020 r.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
życzenia na andrzejki
Święta i uroczystości
Życzenia na andrzejki i wierszyki andrzejkowe – 21 propozycji
Joanna Biegaj
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Alimenty z funduszu
Prawo i finanse
Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze? Nowe przepisy
Agnieszka Majchrzak
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA