Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zakupy

Wielofunkcyjna butelka silikonowa Lovi

Wielofunkcyjna butelka silikonowa Lovi wykonana z silikonu, dzięki czemu umożliwia wygodne  karmienie.  Po nałożeniu łyżeczki z miękką końcówką przekształca się w butelkę do podawania pierwszych kaszek, zupek itp. Wystarczy delikatnie ucisnąć butelkę, a  odpowiednia porcja pokarmu wypływa wprost na łyżeczkę.  Po założeniu dysku uszczelniającego butelka przekształca się w pojemnik do przechowywania pokarmu.

Właściwości silikonu sprawiają, że butelka ma wiele praktycznych zastosowań:
1) butelka do karmienia łyżeczką (4m+),
2) nietłukący się materiał na pokarm (0m+),
3) pojemnik do wielokrotnego przechowywania i zamrażania pokarmu (0m+),
4) miękka butelka ze smoczkiem dynamicznym Lovi do karmienia pod opieką osoby dorosłej (0-4m).

W zestawie:
- butelka silikonowa Lovi,
- łyżeczka z miękką końcówką,
- elastyczny dysk uszczelniający,
- nakrętka,
- kapsel / kubeczek z miarką,
- szczoteczka do mycia.

Lovi, sugerowana cena detaliczna: około 25,00 PLN za małą i około 28,00 PLN za dużą butelkę.

Oddzielnie dostępna również łyżeczka z większym przepływem Lovi. Posiada w środku specjalnie wyprofilowany, poszerzony otwór umożliwiający wygodne karmienie gęstymi pokarmami typu kaszka, zupka czy owocowy przecier. Miękka końcówka nie podrażnia buzi i dziąseł dziecka oraz ułatwia przechodzenie od karmienia smoczkiem do karmienia łyżeczką. W połączeniu z wielofunkcyjną butelką silikonową Lovi, pozwala odmierzyć zawsze odpowiednią ilość pokarmu. Butelka może być trzymana poziomo lub pionowo, gdyż pokarm wypływa tylko po jej naciśnięciu.

Rekomendowana dla dzieci 6m+
Lovi, sugerowana cena detaliczna: około 7,00 PLN.

 

 


Wielofunkcyjna butelka silikonowa Lovi
 

 

 

Jak wybrać butelkę do karmienia niemowlaka - film

butelki antykolkowe
Adobe Stock
Karmienie
Butelka antykolkowa: dlaczego przyda się dla noworodka? [NASZ RANKING BUTELEK]
Butelka antykolkowa jest tak zbudowana, by noworodek nie połykał powietrza. Oto nasz redakcyjny przegląd 6 najlepszych butelek, które mają pomóc w łagodzeniu ataków kolki u noworodka i niemowlaka.

Butelka antykolkowa pomaga w zwalczaniu kolki u noworodków i niemowląt. To specjalna butelka wyposażona w zaawansowane systemy redukcji powietrza w pokarmie, który do niej trafia. Oto nasz redakcyjny przegląd butelek antykolkowych dla noworodków i niemowląt . Sprawdzamy, na jakie udogodnienia możesz liczyć. Spis treści: Butelka antykolkowa - co to jest? Butelka antykolkowa Nanobebe Butelka antykolkowa Avent Natural Butelka antykolkowa Haberman Butelka antykolkowa Dr Brown's Butelka antykolkowa Bebe Due Medic Butelka antykolkowa Tommee Tippee Butelka dla noworodka - antykolkowa Butelka antykolkowa dla noworodka tym różni się od zwykłych butelek, że ma specjalny system odpowietrzania. Gdy dziecko ssie smoczek, do środka butelki nie dostaje się powietrze. Dzięki temu niemowlę go nie połyka. A jak wiadomo – połknięte w nadmiarze powietrze jest przyczyną bolesnych gazów w brzuszku . Cechy charakterystyczne butelek antykolkowych: smoczek zatrzymujący powietrze wentyl (rurka) odpowietrzający ergonomiczny (zakrzywiony) kształt   Wady Zalety może pomóc w łagodzeniu objawów kolki i zapalenia ucha   ze względu na kształt trudniej ją domyć niż zwykłą butelkę     Butelka antykolkowa dla noworodka Nanobebe, Marko Butelka inna niż wszystkie. Wyglądem przypomina kobiecą pierś i jest przeznaczona do podawania dziecku kobiecego pokarmu. Pozwala przechować 150 ml mleka. Cena: ok. 40 zł Nasza opinia: Rewolucyjny kształt ułatwia trzymanie butelki. Łatwo się ją czyści (można myć w zmywarce) i składa (można to zrobić jedną ręką). Co bardzo ważne – jest wolna od BPA (Bisfenol A).     Butelka antykolkowa, Avent Natural Butelka ma pojemność 260 ml i smoczek...

niemowlę, butelka, karmienie
Karmienie
Jak odciągać i przechowywać mleko?
Twierdzisz, że odciąganie mleka wcale nie jest takie proste? Ok, możesz się poddać lub spróbować jeszcze raz. Jeśli uwierzysz w sukces, będzie łatwiej. Poznaj dobry sposób na odciąganie mleka i zasady przechowywania pokarmu.

Nawet jeśli zamierzasz przez cały rok nie wracać do pracy, tylko być razem ze smykiem, nieraz będziesz go chciała zostawić z babcią, ciocią czy tatą. Warto więc nauczyć się przygotowywać zapasy ze swojego mleka. Muszę mieć laktator czy mogę odciągać ręcznie? Wszystko zależy od tego, jak często chcesz odciągać mleko . Jeśli myślisz, że zdarzy ci się to raptem kilka razy, naucz się ręcznego odciągania. To nie takie trudne! Jeżeli chcesz mieć sporo mleka (żeby maluszkowi wystarczyło na jedną porcję, czyli około 120–150 ml): zabierz się za odciąganie mniej więcej dwie godziny po ostatnim karmieniu. włącz muzykę, którą lubisz, przygotuj czysty, wyparzony pojemnik, umyj ręce, usiądź, weź głęboki oddech wyobraź sobie coś bardzo miłego. Dobrze, jeśli dziecko jest blisko ciebie, np. śpi. Delikatnie, głaszczącymi ruchami rozmasuj pierś – od zewnątrz w stronę brodawki. Nie ściskaj, nie ugniataj, nie pociągaj piersi. Palcem wskazującym i kciukiem uchwyć ją w odległości około 1,5 cm od brodawki i naciskaj. Mleko wkrótce zacznie wypływać. Przesuwaj palce dookoła, delikatnie ją uciskając. A co, jeśli na początku wypływa tylko kilka kropelek? Nie denerwuj się, odciągaj dalej. Zobaczysz, zaraz go będzie sporo! Po kilku minutach pokarm przestanie wypływać. Zacznij wtedy odciągać z drugiej piersi. Laktatory elektryczne - sprawdź opinie Lepszy jest laktator ręczny czy elektryczny? Gdy chcesz bardzo często odciągać mleko (np. wracasz do pracy), warto kupić elektryczny. Możesz go też wypożyczyć (zapytaj o taką możliwość w szpitalu położniczym). Jeśli zamierzasz odciągać rzadziej, wystarczy ręczny. Wybierz taki o regulowanej sile ssania, bo odciąganie nie może cię boleć. Niektóre laktatory mają dodatkową wkładkę sylikonową masującą pierś (są mamy, którym to pomaga)....

niemowlę, butelka, karmienie butelką
Karmienie
Nauka picia z butelki
Wydaje się to takie proste... Dać dzidziusiowi butelkę z mlekiem, a on już będzie wiedział, co z nią zrobić. Niestety, tak nie jest. Bo ssania smoczka trzeba się nauczyć.

    Opisz pierwsze dni ze smoczkiem twojego dziecka. Podziel się swoimi doświadczeniami i wygraj cenne nagrody » Jeśli podajesz noworodkowi mleko z butelki, on naprawdę nie musi wiedzieć, jak ma się zachowywać. Czy ma ssać wolno, czy szybko? I jak to robić, by łykać samo mleko, a nie powietrze. Jak każdej innej rzeczy, także tego musi się nauczyć. Twój maluszek do tej pory pił mleko z piersi, a teraz chcesz go przestawić na butelkę? Przygotuj się na to, że niekoniecznie musi mu się to spodobać. Bo przecież smoczek jest czymś zupełnie innym od ciepłej piersi. Ssie się go inaczej, mleko wypływa dużo szybciej, a maleństwo musi się nauczyć sprawnie je połykać. No i nie ma do czego się przytulić. Jaka butelka dla niemowlaka - opinie rodziców Smoczek i butla Nie wiadomo, który smoczek przypadnie maluszkowi do gustu, więc najlepiej na początek kup dwa, trzy różne na zmianę. Jakie? Kauczukowy (brązowy) jest bardziej miękki, dzieci zwykle szybko go akceptują. Ale jeśli podajesz niemowlęciu zarówno butelkę, jak i pierś, lepszy może się okazać silikonowy (przezroczysty). Jest twardszy, trochę mniej wygodny, ale dzięki temu może uda ci się dłużej łączyć te dwa sposoby karmienia. Zwróć uwagę na dziurki, przez które wypływa mleko. Dla najmłodszych niemowląt najlepsze są smoczki o wolnym przepływie. Gdy dziecko skończyło cztery miesiące, kup smoczek z większą dziurką, by nie denerwowało się, że mleko ssie się zbyt wolno. Butla może być zwykła plastikowa. Jeśli jednak malec często ma bóle brzuszka, wymień ją na antykolkową o specjalnym, lekko wygiętym kształcie. Dobra pozycja Jak ułożyć dziecko, gdy podajesz mu butelkę? Podobnie jakbyś karmiła je piersią. Pamiętaj tylko, że maluszkowi musi być wygodnie, inaczej całe karmienie skończy się płaczem. Nauka ssania smoka - druga...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak