prawdziwe kobiety w bikini
fot. Macey J. Foronda for BuzzFeed

10 rad, jak przetrwać na plaży w bikini bez photoshopa i drinka

Plaża stresuje Cię bardziej niż dentysta? Niż wizyta na porodówce nawet?! A mogłoby być tak miło! Gdybyś tylko wiedziała, że inne kobiety, bardziej niż na twoje, patrzą na swoje rozstępy. Co jeszcze warto wiedzieć, by (naprawdę i na trzeźwo) cieszyć się plażą?
Magda Klimkowska
prawdziwe kobiety w bikini
fot. Macey J. Foronda for BuzzFeed

Czekałaś na te wakacje długo. Grecja czy Mazury - to nie ma znaczenia. Chcesz choć chwilę poleżeć w bikini na słońcu (tata też rodzic – dwie godziny dziennie to minimum, jakie musi dać dziecku i Tobie). Przytyłaś po ciąży? Schudłaś? To też nie ma znaczenia! Bo na pewno, mogę się złożyć, nie jesteś zadowolona (tak szczerze i do końca) ze swojego wyglądu... I to błąd. Sorry, to nawet głupota. Ja też na nią choruję. Ale się leczę. Oto co mi pomaga. 10 przykazań mamy na plaży.


 1. Prawdopodobnie nikt na plaży nie wygląda tak, jak modelki na reklamach kostiumów kąpielowych. Nawet te modelki na reklamach przed photoshopem wyglądały gorzej.
   
 2. Zdecydowana większość kobiet ma cellulit. Te nieliczne, które akurat go nie mają, mają na pewno coś, czego nie lubią.
   
 3. Twoje dziecko nie będzie pamiętało, że w kostiumie było widać ci rozstępy albo rozciągniętą skórę na brzuchu. Będzie pamiętało że razem skakaliście przez fale, budowaliście zamki z piasku lub szukaliście muszelek. Ono tamtych rzeczy nawet nie widzi. Jak większość innych osób wokół ciebie.
   
 4. Tak, to prawda: nie wyglądasz teraz, jak pod koniec gimnazjum. Ale czy naprawdę chciałabyś wrócić do gimbazy?!?
   
 5. Mniej opalona skóra na twarzy to mniej zmarszczek.
   
 6. Piersi (nie tylko po karmieniu piersią) z wiekiem opadają. Jeśli ktoś ma sterczące i ani trochę nie obwisłe, ma też mnóstwo kasy na chirurgów plastycznych.
   
 7. Każda inna mama jest bardziej skupiona na niedoskonałościach swojej figury niż twojej.
   
 8. Te młode, roześmiane, beztroskie laski mają jeszcze przed sobą tycie w ciąży, ból porodu i początek macierzyństwa z nieprzespanymi nocami...
   
 9. Tego przystojnego ratownika naprawdę nie obchodzi to, że twój kostium kąpielowy jest z zeszłego roku/z przeceny/jest mało sexy. Poza tym, uważaj, jest opcja, że on jeszcze jest... nastolatkiem!
   
 10. Bardzo długo czekałaś na to lato, na wakacje. Teraz chcesz marnować czas na zamartwianie się, że może nie wyglądasz idealnie, że nie schudłaś po porodzie? Masz chyba lepsze rzeczy do roboty, prawda? Baw się!

I jeszcze trzy ważne rzeczy:
 • Mam dowód na to, że inni postrzegają Cię jako dużo piękniejszą niż sama o sobie myślisz. Zobacz film: Ty też wyglądasz lepiej, niż myślisz!
   
 • Zakładam, że nie rozważasz nawet opcji unikania plaży albo chodzenia po niej w długiej spódnicy i luźnej koszulce męża! Mam takie znajome, które po porodzie moczą jedynie stopy, całe są pozakrywane jak ortodoksyjne muzułmanki na plaży, nie mają odwagi założyć kostiumu, bo po ciąży wyglądają gorzej. Wyglądają inaczej! Są mamami! W ich ciele rosło życie! Należy olać rozstępy, które zostały po ciąży. Albo nosić je z dumą!
   
 • Zobacz, co zrobiła pewna mama, która usłyszała głupie komentarze dotyczące jej wyglądu: Matka w bikini wyśmiewana na plaży - to, co zrobiła, poruszyło internautów
Redakcja poleca: Jak pozbyć się rozstępów? - film
Skazana na życie z pociążowymi rozstępami? Zapomnij o tym! Znamy skuteczny zabieg na rozstępy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy