GRY

Opowiadania i bajki – recenzja książki i audiobooka

I książka, i audiobook. Napisał lubiany przez was Grzegorz Kasdepke, czytają bardzo młodzi aktorzy: Damian Kulec i Jakub Kryształ.
Opowiadania i bajki, Grzegorz Kasdepke, książka dla dzieci
fot. materiały prasowe
Pewna dziewczyna, niebrzydka zresztą i niegłupia, a nawet – co tu dłużej kryć – bardzo piękna i niezwykle wprost mądra, a na dodatek – uwaga, uwaga!... - najprawdziwsza w świecie królewna, zapragnęła wyjść za mąż. Dała więc ogłoszenie do prasy. Nie minął tydzień, jak listonosz przyniósł jej kilka tysięcy listów, spośród których wybrała trzy najbardziej interesujące, a co więcej – napisane bez błędów ortograficznych. Czytała je długo i uważnie, lecz nie potrafiła zdecydować, który z nich jest najciekawszy.

- W każdym razie – postanowiła – wszyscy trzej kandydaci na męża muszą przybyć na mój zamek, a potem się zobaczy.  

No to się zobaczy. Ja w każdym razie na temat tego przedziwnego konkursu nie powiem już ani słowa. Powiem natomiast, że wszystkie bajki i opowiadania zamieszczone w tym tomie, są naprawdę pyszne. Czasami okropnie smutne, czasami radosne, pełne humoru, i dystansu do trochę dusznego świata. Pan Grzegorz wie, kiedy można się śmiać, a kiedy powinno się zapłakać, i dlatego nic na siłę nie robi. Gdybyście chcieli określić taki stan fragmentem książki Grzegorza Kasdepke Co to znaczy, pewnie powiedzielibyście, że autor ma nosa.

Wprawdzie wydaje mi się, że już was nie trzeba dalej przekonywać do przeczytania lub posłuchania, ale chyba postawię kropkę nad i opowiem dwa słowa o Bardzo smutnej historii, opowiadania o ładniutkim, ale głupiutkim motylku, który pewnego dnia wzbił się zbyt wysoko i trafił do leśniczówki, gdzie na ścianach w oszklonych maleńkich ramkach wisiały setki najróżniejszych motyli… I chyba na tym zakończę, bo zrobiło mi się okropnie smutno. Przeczytać powinniście, bo wiele się z tej bajki można nauczyć.

Opowiadania i bajki
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustratorki: Magdalena Kozieł-Nowak i Ewa Poklewska-Koziełło
Czytają: Damian Kulec, Jakub Kryształ
Wydawnictwo Literatura
Książka z płytą CD
Czas nagrania: 2 godziny 51 minut

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Ocena (3 oceny)

2.7
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Zdrowie malucha