Jak przechowywać gumowe zabawki do kąpieli?
fot. AdobeStock

Pleśń w gumowych zabawkach to standard? Jak je przechowywać, żeby jej uniknąć?

Czy da się jednocześnie nie zabierać dziecku frajdy z zabawy w kąpieli i dbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo? Oczywiście, że tak, trzeba tylko znaleźć właściwy sposób (my wam go podpowiemy)!
Milena Oszczepalińska
Jak przechowywać gumowe zabawki do kąpieli?
fot. AdobeStock
Wieczorna kąpiel bez pływających zabawek byłaby strasznie nudna. Dzieci chcą wykorzystywać każdy moment do zabawy, więc my, rodzice, chętnie im tę zabawę umożliwiamy. Ponad wszystko jednak powinniśmy pilnować, by była bezpieczna. Zapleśniałe gumowe zabawki mogą stanowić dla dziecka zagrożenie. Jak je zatem przechowywać, żeby uniknąć gromadzenia się w nich pleśni?

Organizer na zabawki kąpielowe nie może być zwykłym pudełkiem

Twoje dziecko z pewnością ma sporo akcesoriów do kąpieli. Jak i gdzie je trzymasz, gdy nie są w użyciu? Jeśli wkładasz je do zwykłego pudełka lub kosza, wiedz, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. W ten sposób zabawki nie są w stanie całkowicie wyschnąć, a wilgoć sprzyja pojawianiu się pleśni w ich wnętrzach.

Na szczęście jest inne, bardzo pomysłowe rozwiązanie na przechowywanie zabawek kąpielowych. To organizer z dziurkami, który przymocowuje się do ściany. Dzięki temu, że znajduje się w pozycji pionowej, woda, która pozostaje na zabawkach po kąpieli dziecka, spływa i dziurkami wydostaje się na zewnątrz.
  [content:2_1227,1_4563,0_25811,8_1365:ECVideo]
Taki organizer najlepiej jest przyczepić do ściany nad wanną. Po pierwsze dlatego, żeby wyciekająca z niego woda nie zalewała podłogi, a po drugie żeby dziecko w trakcie kąpieli miało do niego łatwy dostęp.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Dlaczego taki organizer na zabawki kąpielowe nie jest zbędnym gadżetem?

Zastanawiasz się, czy ci to w ogóle potrzebne? Przecież nie chowasz zabawek do pudełka, a zostawiasz je zwyczajnie na wannie lub prysznicu. Czy jest w tym coś złego? Otóż jest. Przez to, że zabawki do kąpieli stale znajdują się w pobliżu wody, za każdym razem, gdy któryś z domowników bierze prysznic czy kąpiel, siłą rzeczy moczy zabawki. Tym samym ciągle są one wilgotne, a jak już pisałam, wilgoć sprzyja pleśni. Poza tym nie wiem jak ty, ale ja nie cierpię porozwalanych zabawek po całej łazience. Lubię mieć wszystko poukładane na swoich miejscach. Dodatkowo te organizery są naprawdę fajne i wiele z nich wygląda bardzo designersko. Możesz wybrać kolor pasujący do łazienki lub kształt zwierzaka, który najbardziej lubi twoje dziecko. Ładnie? A jak praktycznie (i bezpiecznie!).

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy