GRY
 
 

Szkolenie z pierwszej pomocy - MotoPomocni.pl

Jak pomóc poszkodowanemu w wypadku drogowym? Co zrobić, gdy dziecko się zakrztusi? Jeśli chcesz wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy, weź udział w szkoleniach organizowanym przez MotoPomocni.pl. Szkolenia odbędą się od stycznia do marca w 8 miastach na terenie całej Polski.

plakat, szkolenie, pierwsza pomoc, motopomocni.pl
fot. MotoPomocni.pl

Program szkoleń pod nazwą „Bezpieczni rodzice-motocykliści” to połączenie elementów kursu „Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych” oraz „Pierwsza pomoc dzieciom”. Są one skierowane do rodziców, dla których jazda na motocyklu to pasja i część życia. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, będą mogli poczuć się bezpiecznie w każdych warunkach – na torze, podczas dalekiej podróży, rodzinnych wyjazdów czy też wspólnych zabaw w domu.
Program kursu to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dydaktycznego oraz zestawów opatrunków. Organizatorami cyklu szkoleń są MotoPomocni.pl oraz MotoMamusie.pl. Mają one charakter zamknięty i będą organizowane od stycznia do marca w 8 miastach na terenie całej Polski.

W programie szkoleń są m.in.:

 1. Etapy udzielania pierwszej pomocy (niemowlę, dziecko, dorosły, wypadek drogowy).
 2. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (niemowlę, dziecko, dorosły).
 3. Stany zagrożenia życia dorosły/dziecko: udar, porażenie prądem, napad drgawek, zawał serca, napad astmy oskrzelowej, zakrztuszenie, krwotok/złamanie, pogryzienie przez psa, pokąszenie przez owady, ukąszenie przez jadowite zwierzę.
 4. Specjalny blok poświęcony bezpieczeństwu dzieci ”Od malucha do starszaka”.
 5. Apteczka (domowa, motocyklowa).

Uczestnicy otrzymują atrakcyjne zestawy prezentów ufundowanych przez partnerów projektu:
 • kominiarka motocyklowa od firmy Modeka,
 • Helmet & Visor Clean - płyn czyszczący kask od firmy Motul,
 • upominki od firmy Marko,
 • zestaw gadżetów od pozostałych partnerów,
 • kupony rabatowe do sklepu MotoMamusie.pl.
Ponadto podczas każdego szkolenia losowane będą nagrody:
 • 10 apteczek motocyklowych od firmy Modeka,
 • cyfrowy ciśnieniomierz do kół od firmy Dunlop,
 • prezent od firmy Marko.
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje materiały edukacyjne oraz imienny certyfikat. Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.motopomocni.pl.

Kampania społeczna MotoPomocni.pl została uruchomiona w marcu 2013 roku. Organizują szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i pokazy ratownictwa podczas zlotów motocyklowych, rajdów, targów i imprez branżowych szkoląc miesięcznie kilkaset osób. Od marca do października 2013 ratownicy z grupy MotoPomocni.pl byli obecni na kilkudziesięciu imprezach szkoląc łącznie ponad 3000 osób!
Redakcja poleca: Pierwsza pomoc - krwotok u dziecka - film
Sprawdź, co zrobić, gdy dziecko skaleczyło się i rana wciąż krwawi. Poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy przy krwotoku.
Doładuj
Przeładuj