pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: Będą KOLEJNE restrykcje? Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się!

Premier ogłosił, że rząd szykuje się do wprowadzenia jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń! Zapowiada jednak, że do tego potrzebne będą zmiany prawne.
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Premier Morawiecki wyznał dziennikarzom WP, że należy ustanowić prawnie godzinę policyjną oraz ograniczenia w poruszaniu się. 

„Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszczania się, ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji” - powiedział szef rządu.

Rząd zapobiega trzeciej fali pandemii

Mateusz Morawiecki poinformował, że trwają już pierwsze rozmowy z prezydentem i innymi politykami.

„Obserwujemy dane i dalsze decyzje uzależniamy od nich. Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny” - podkreślił premier.

Premier skrytykował także osoby omijające obostrzenia i dodał, że styczeń i luty to wyjątkowo ryzykowne miesiące, które sprzyjają rozwojowi wirusa. 

„Dlatego musimy sobie powiedzieć jasno: trzecia fala jest przed nami. Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe, lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy. Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość” - zaapelował szef Rady Ministrów.

Premier przeprasza za błędy

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że rząd robi, co może, aby zniwelować negatywny wpływ pandemii na obywateli i gospodarkę, jednak przyznaje również, że walka ta nie jest wyrównana i przyznaje się do błędów.

„Jeszcze raz chcę zapewnić, że robimy co w naszej mocy, żeby ograniczać skutki koronawirusa zarówno dla ludzi, jak i dla gospodarki. Staramy się, żeby Polska przeszła przez ten trudny czas jak najmniej poturbowana. Ale oczywiście zdarzają się nam błędy, za które przepraszam” - powiedział premier.

Źródło: polsatnews.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy