Piraci z naszej ulicy wyd. Mamania, Jonny Duddle, Jolley-Rogers
fot. materiały prasowe

Piracka seria Jolley-Rogers - nowość wydawnictwa Mamania

Ahoj! Uwaga, szczury lądowe, nadciąga piracka rodzina Jolley-Rogers! Nowa seria książek wydawnictwa Mamania, zilustrowana przez Jonny’ego Duddle’a, to świetna propozycja dla żądnych przygód dzieci.
Piraci z naszej ulicy wyd. Mamania, Jonny Duddle, Jolley-Rogers
fot. materiały prasowe
Zapraszamy do pełnego humoru i zabawnych przygód świata piratów stworzonego przez pochodzącego z Walii Jonny’ego Duddle’a, znakomitego rysownika i autora książek. Jonny Duddle to ten sam ilustrator, który stworzył nową szatę graficzną dla serii "Harry Potter".

Seria "Jolley-Rogers" składa się z czterech pozycji: pierwszą jest picture book w dużym formacie z rozkładanymi stronami, w znakomitym rymowanym przekładzie Agnieszki Frączek, a kolejne trzy części to szalone i dowcipne przygody tej barwnej pirackiej rodziny.

"Piraci z naszej ulicy"

Oto Jolley-Rogers, piracka rodzina, która zmuszona jest opuścić morze i na czas remontu ich statku zamieszkać w sennej, nadmorskiej miejscowości. Wszyscy sąsiedzi od razu zaczynają plotkować o nowych mieszkańcach, posądzając ich o najgorsze wyczyny i najciemniejsze sprawki. Czy rzeczywiście są tak okropni? Mała Matylda jest innego zdania...
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

"Statek widmo"

Druga część przygód rodziny Jolley-Rogers. Podczas każdej pełni księżyca na wybrzeżu można zaobserwować tajemniczy statek. Następnego dnia z muzeum znikają cenne eksponaty. Czy Matylda i Jim odzyskają skradzione łupy, zanim księżyc wejdzie w kolejną fazę? A może utkną na widmowym statku aż do kolejnej pełni?

"Jaskinia przeznaczenia"

Trzecia część przygód rodziny Jolley-Rogers. Cała piracka rodzina leniuchuje na plaży, a najmłodsza pociecha podreptała do jaskini. Kiedy nie wraca, mama idzie jej poszukać. A kiedy mama nie wraca, tata rusza na poszukiwania. Jim wysyła swojego psa do miasteczka, aby sprowadził na pomoc Matyldę, zanim wszyscy poznikają w tajemniczej jaskini. Odkrywa też, że zgromadzone w niej skarby zostały zaczarowane przez morskie wiedźmy! Czy Matylda zdoła uratować piracką rodzinę?

"Wielka wyprawa po złoto"

Czwarta część przygód rodziny Jolley-Rogers. Matylda i Jolley-Rogers wyruszają na poszukiwanie skarbu, do którego ma ich doprowadzić sekretna mapa. Do stu tysięcy par beczek, coś poszło nie tak! Dziadek stracił drewnianą nogę, Skrzekunia ciągle ich przed czymś ostrzega... Czyżby pradawny potwór pożerający piratów rzeczywiście istniał?
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy