GRY
 
 

Pleśniawki

Biały nalot w buzi dziecka, który nie jest pozostałością mleka, to prawdopodobnie grzyb zwany pleśniawką


Biały nalot w buzi dziecka, który nie jest pozostałością mleka, to prawdopodobnie grzyb zwany pleśniawką (bakteria wywołująca tę zmianę to bielnik biały, na stałe obecny w ustach i pochwie).

Przyczyny:
Infekcja rozpoczęła się już w Twoich drogach rodnych jako następstwo działania grzybów drożdżopochodnych i to tam dziecko się zaraziło.

Objawy:
Pleśniawki występują pod postacią białych wypukłych plam, podobnych do twarogu. Pojawiają się na wewnętrznej stronie policzków, dziąsłach, języku i podniebieniu. Przy próbie ścierania, mogą krwawić.
Pleśniawka może pojawić się również na brodawkach mamy karmiącej piersią (skóra swędzi, łuszczy się lub twardnieje, piecze). Należy wówczas zastosować leczenie przeciwgrzybiczne zarówno u matki, jak i dziecka (leczenie trwa od jednego do dwóch tygodni). Nie zachodzi konieczność odstąpienia od karmienia piersią, choć jest to utrudnione.

Jak się leczy?
Skutecznym i sprawdzonym sposobem na pleśniawki jest stosowanie kilka razy dziennie miejscowo płynów i żeli antyseptycznych np. Aftin, Hextril, Pansoral, preparatów przeciwgrzybiczych oraz witamin z grupy B. Jeśli jednak to nie pomoże i zakażenie wciąż się utrzymuje, a dodatkowo u maleństwa pojawi się chrypka, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo rozszerzenia się zapalenia na krtań, a wówczas konieczne jest bardziej intensywne leczenie.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj