brzuch po trzeciej ciąży
fot. Instagram

Pokazała brzuch po TRZECH ciążach: „pępek wygląda dziwnie, ale co z tego?”

Mama trójki dzieci pokazała odważne zdjęcia swojego ciała po ciążach i porodach. Choć sama przyznaje, że nie spodziewała się aż tak wielkich zmian, to jej brzuch wraz z rozstępami i obwisłą skórą jest dla niej powodem do dumy.
Magdalena Drab
brzuch po trzeciej ciąży
fot. Instagram
Znana youtuberka, Samantha McSwain, regularnie dzieli się z fanami swoimi zdjęciami w sieci. Także tymi kontrowersyjnymi, na których pokazuje swoje pociążowe ciało i zmiany, jakich doświadczyła po trzech porodach. Samantha otwarcie przyznaje, że kiedyś nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo zmienia się ciało kobiety w czasie ciąży. Po trzech porodach jednak wcale nie czuje wstydu.

Mama trójki dzieci pokazała brzuch po ciąży

Influencerka z Hawajów dzieli się swoją historią z tysiącami obserwatorów na Instagramie i YouTubie. Dzięki odważnym zdjęciom chce uświadomić ludziom, że ciąża zmienia ciało kobiety i to jest całkiem normalne. A nawet piękne i godne podziwu! Więc dlaczego nawet teraz, w XXI wieku, niektórzy wciąż myślą, że ciążowy brzuszek znika zaraz po porodzie?

„Nosimy dziecko przez dziewięć miesięcy, więc nasze ciała są niewiarygodne i musimy o tym pamiętać” − powiedziała Samantha portalowi Motherly. „Rozstępy, rozciągnięta skóra, cellulit, wszystko to jest piękne”.

Podczas drugiej ciąży u McSwain pojawiły się rozstępy i przebarwienia skóry, kobieta zmagała się też z separacją (rozstępem) mięśnia prostego brzucha, przez co jej brzuch stał się wystający i pozostał taki po porodzie.

Samantha pokazuje go jednak z nieukrywaną dumą: jej ciało zrobiło miejsce dla dzieci, a świat musi zrobić miejsce dla kobiet z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami poporodowymi. Wspierajmy powrót do zdrowia po porodzie. Każde ciało po porodzie zasługuje na akceptację! − podkreśla McSwain w swoich postach.

„Tak łatwo jest porównywać się z idealnymi celebrytami i w kilka chwil stracić pewność siebie. (...) Zrobiłam to zdjęcie, aby pokazać matkom na całym świecie, że musimy kochać nasze ciała bez względu na to, jak wyglądają. Narodziny dziecka to najcenniejszy i najświętszy moment ”.
 


Zobacz też:
Redakcja poleca: Ćwiczenia po ciąży - film
Zobacz, jak ćwiczyć po porodzie. O tym, jak często ćwiczyć po ciąży i o jakich zasadach bezpieczeństwa pamiętać, opowiada trenerka fitness.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy