policjanci uratowali dziecko
fot. Adobe Stock

Policjanci uratowali pięciomiesięczne dziecko, które się dusiło

Policjanci z Piły uratowali pięciomiesięczną dziewczynkę. Jej ojciec przybiegł na komisariat policji, gdy dziecko nie mogło oddychać.
Joanna  Biegaj
policjanci uratowali dziecko
fot. Adobe Stock
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Święto Niepodległości. W czwartek (11.11.2021 r.) wieczorem zrozpaczony tata przybiegł ze swoją córeczką na rękach do Komendy Powiatowej Policji w Pile, która mieści się niedaleko domu rodziny. Dziewczynka miała problemy z oddychaniem i robiła się sina.

Pomoc policjantów

Policjanci, którzy byli na służbie, natychmiast przystąpili do akcji. Pracownik cywilny Karol Jagła razem z zastępcą oficera dyżurnego mł. asp. Markiem Witulskim udzielili dziewczynce pierwszej pomocy. Maluch zwrócił pokarm, którym się zakrztusił, a następnie zaczął już normalnie oddychać.

„Podczas udzielania pomocy dziewczynka zwróciła pokarm i zaczęła swobodnie oddychać. Po chwili na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dziewczynkę wraz ze swoim tatą do szpitala na dalsze badania” – powiedział st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy KPP w Pile.

Ojciec dziewczynki był zdenerwowany, obawiał się o życie swojego dziecka. Na szczęście postanowił zwrócić się po pomoc do policjantów.

„Cieszymy się, że ojciec dziewczynki podjął taką decyzję, a policjant wspólnie z pracownikiem cywilnym mogli skutecznie udzielić pomocy dziecku. Takim sytuacjom zawsze towarzyszą ogromne emocje, ale warto wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc, zwłaszcza jeżeli liczą się minuty, a nawet sekundy. Życzymy dziewczynce i całej rodzinie dużo zdrowia!” - dodał.

Zobacz także
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy