O ciąży

Sposoby na mdłości w ciąży – jak złagodzić ciążowe nudności [WIDEO]

Sposoby na mdłości w ciąży to między innymi rezygnacja z nadmiaru cukru, ale również jedzenie imbiru, siemienia lnianego, czy ciemnego ryżu. Z naszego filmowego poradnika dowiesz się także, skąd się biorą ciążowe mdłości i czy dotyczą każdej mamy. Poznaj również domowe sposoby na mdłości w ciąży.

Partnerzy szkoły

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Jakie są sposoby na mdłości w ciąży? Zobacz nasz film, w którym nasz ekspert, dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, tłumaczy, jak za pomocą prostych zasad odżywiania możesz pozbyć się tego problemu. Z reguły ciążowe mdłości nękają kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, do około 12. tygodnia. Bywa jednak tak, że utrzymują się dłużej. Poznaj sposób na poranne mdłości w ciąży!

Domowe sposoby na mdłości w ciąży

Co na mdłości w ciąży? Trzeba przede wszystkim jeść pokarmy bogate w błonnik, takie jak:
  • warzywa,
  • siemię lniane,
  • ciemny ryż,
  • kaszę jaglaną.

Inne domowe sposoby na mdłości w ciąży to:
  1. Picie większych ilości wody mineralnej. Przy uporczywych mdłościach warto do wody dodać przetarty imbir i cytrynę.
  2. Jedzenie imbiru! Imbir działa przeciwzapalnie i ma właściwości neutralizujące kwas żołądkowych. Wystarczy spożyć dziennie dwie łyżeczki startego imbiru, aby dolegliwości w bardzo krótkim czasie ustąpiły. Warto zaopatrzyć się w cukierki imbirowe, które zawsze będziesz miała pod ręką.
  3. Spróbuj aromaterapii! Możesz kupić świeczkę lub wosk o zapachu mięty, wykorzystać dyfuzor z miętowym olejkiem lub skropić poduszkę kilkoma kroplami olejku miętowego. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej ulgi, możesz zaparzyć kubek miętowej herbaty.

Możesz dodatkowo wspomagać się probiotykami.

Sposób na poranne mdłości: tego unikaj!

Aby jednak opanować problem mdłości, nie wystarczy jeść warzyw i produktów bogatych w błonnik. Jak więc pokonać tę nieprzyjemną dolegliwość ciążową? Musisz również na stałe zrezygnować w pewnych produktów:
  • cukru,
  • słodzonych napojów gazowanych,
  • ciastek.

Tylko zmieniając dietę i swoje dotychczasowe nawyki, uda się opanować problem mdłości w ciąży. Trzeba także ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych oraz włączyć aktywność fizyczną, nawet spacery. Przebywanie na świeżym powietrzu na pewno dobrze ci zrobi!

Dlaczego kobiety w ciąży mają mdłości?

Przyczyną ciążowych mdłości jest progesteron. Wysokie stężenie tego hormonu w organizmie ciężarnej jest niezbędne do utrzymania ciąży i ochrony rozwijającego się malucha w brzuchu. Progesteron zmienia jednak pH przewodu pokarmowego i stąd problemy z układem trawiennym kobiet w ciąży. Z reguły dolegliwości ustępują po pierwszym trymestrze ciąży. Jeżeli utrzymują się dłużej, ich przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność tarczycy.​

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Popularne tematy