O ciąży

Sposoby na mdłości w ciąży - jak złagodzić ciążowe nudności [WIDEO]

Sposoby na mdłości w ciąży to między innymi rezygnacja z nadmiaru cukru, ale również jedzenie imbiru, siemienia lnianego, czy ciemnego ryżu. Z naszego filmowego poradnika dowiesz się także, skąd się biorą ciążowe mdłości i czy dotyczą każdej mamy.

Partnerzy szkoły

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Jakie są sposoby na mdłości w ciąży? Zobacz nasz film, w którym nasz ekspert, dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, tłumaczy, jak za pomocą prostych zasad odżywiania możesz pozbyć się tego problemu. Z reguły ciążowe mdłości nękają kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, do około 12. tygodnia. Bywa jednak tak, że utrzymują się dłużej. 

Spis treści
  1. Jak złagodzić mdłości w ciąży - skuteczne sposoby
  2. Co na mdłości w ciąży?
  3. Co jeszcze jest dobre na mdłości w ciąży?
  4. Dlaczego kobiety w ciąży mają mdłości?

Jak złagodzić mdłości w ciąży - skuteczne sposoby

Co na nudności w ciąży? Trzeba przede wszystkim jeść pokarmy bogate w błonnik, takie jak:

Co na mdłości w ciąży?

Aby jednak opanować problem mdłości, nie wystarczy jeść warzyw i produktów bogatych w błonnik. Jak więc pokonać tę nieprzyjemną dolegliwość ciążową? Musisz również zrezygnować z:
Trzeba także ograniczyć ilość spożywanych tłuszczów zwierzęcych.

Co jeszcze jest dobre na mdłości w ciąży?

Możesz dodatkowo wspomagać się probiotykami. Co jeszcze pomaga na mdłości w ciąży? Sprawdzonym domowym sposobem na nudności jest jedzenie imbiru. Wystarczy spożyć dziennie dwie łyżeczki tego starego owocu, aby dolegliwości w bardzo krótkim czasie ustąpiły.

Dlaczego kobiety w ciąży mają mdłości?

Przyczyną ciążowych mdłości jest progesteron. Wysokie stężenie tego hormonu w organizmie ciężarnej jest niezbędne do utrzymania ciąży i ochrony rozwijającego się malucha w brzuchu. Ale progesteron zmienia PH przewodu pokarmowego i stąd problemy z układem trawiennym kobiet w ciąży. Z reguły dolegliwości ustępują po pierwszym trymestrze ciąży. Jeżeli utrzymują się dłużej, ich przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, w tym niedoczynność tarczycy.​

Zobacz także: 

 

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Popularne tematy