potluczone-szklo-na-placu-zabaw-dla-dzieci
fot. Fotolia/screen mirror.co.uk, thesun.co.uk

Dwulatka mocno zraniła się w nóżkę! Jej mama przestrzega teraz innych rodziców!

2-letnia dziewczynka przybiegła do mamy z zakrwawioną nóżką. Dziecko uległo poważnemu wypadkowi przebywając… na placu zabaw i będąc pod opieką mamy! Czy można było tego uniknąć? Mama 2-latki ostrzega teraz innych rodziców!
Weronika Zagojska
potluczone-szklo-na-placu-zabaw-dla-dzieci
fot. Fotolia/screen mirror.co.uk, thesun.co.uk
Niestety rodzice, którzy z dala obserwują swoje dzieci, jak te bawią się na ogólnie dostępnym placu zabaw, czy to w piaskownicy, czy na zjeżdżalni, a jeszcze częściej są w tym czasie zajęci swoimi sprawami, np. wpatrując się w telefon, mogą teraz być najbardziej przerażeni… Nie chcemy straszyć, po prostu uczulamy i informujemy, na co warto zwracać uwagę, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Zwyczajne wyjście na plac zabaw w niedzielne popołudnie

Jak donoszą brytyjskie media Amy Smith i jej 2-letnia córeczka Demi-Mai wybrały się jak zwykle na plac zabaw w niedzielne popołudnie. Dziewczynka nie mogła się doczekać, kiedy zjedzie na zjeżdżalni, więc od razu tam pobiegła. Sytuacja z życia wzięta każdej rodziny. Była to konstrukcja częściowo zakryta typu tunel.

Zobacz: Urodziło ci się dziecko? Posadź drzewo i przyślij nam zdjęcie!
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

2-latka zniknęła i pojawiła się zalana łzami

Bardzo długo córeczka się nie pojawiała, więc to zaniepokoiło jej mamę. Dziewczynka zjechała wreszcie, ale... zanosiła się od płaczu. Okazało się, że miała rozciętą skórę na prawej nodze. Jej mama bardzo się zdenerwowała, nie wiedziała co się stało, sprawdziła czy córka nie jest zraniona w kilku miejscach, a po chwili pobiegła sprawdzić zjeżdżalnię. Znalazła na niej potłuczone szkło!

Najprawdopodobniej ktoś celowo je tam położył! Ranę trzeba było opatrzyć w szpitalu. Niedługo potem okazało się, że na pobliskich placach zabaw również zostało rozsypane potłuczone szkło!
Mama apeluje więc do wszystkich rodziców, by przed jakąkolwiek zabawą dziecka na placu zabaw, dokładnie sprawdzali stan urządzeń i rozglądali się, czy w pobliżu przypadkiem nie ma jakichś podejrzanie wyglądających osób. To może uchronić dziecko przed takim traumatycznym wypadkiem!

Sprawdź też: Rowery, hulajnogi, deskorolki dla dzieci na bangla.pl

Czy można uchronić dzieci przed szaleńcami?

Czy zawsze sprawdzacie stan placu zabaw przed tym jak dziecko zacznie się bawić? Sama wielokrotnie usuwałam niedopałki papierosów z piaskownicy, psie odchody, czy butelki i puszki z terenu placu zabaw, by moja córka ich nie dotykała, ani nie wyrządziła sobie nimi krzywdy. Ale są takie małe przestrzenie w domkach dla dzieci, tunelach czy zjeżdżalniach, że niekoniecznie zawsze rodzic tam wejdzie i się zmieści… To przerażające, czy można jakoś chronić nasze dzieci przed takimi szaleńcami?

Zobacz koniecznie: Niebezpieczeństwa na placu zabaw - 8 rzeczy, które trzeba sprawdzić!

Źródło: mirror.co.uk, thesun.co.uk

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy