Przedszkola odmawiają opieki nad dziećmi farmaceutów, a przecież należą do SŁUŻBY ZDROWIA!
fot. Adobe Stock

Przedszkola odmawiają opieki nad dziećmi farmaceutów, a przecież należą do SŁUŻBY ZDROWIA!

Farmaceuci zgłaszają, że niektóre placówki opiekuńczo-edukacyjne odmawiają przyjęcia ich dzieci. Z przepisów jednak jasno wynika, że pracownicy aptek również wykonują zawody medyczne.
Aleksandra Zaborowska
Przedszkola odmawiają opieki nad dziećmi farmaceutów, a przecież należą do SŁUŻBY ZDROWIA!
fot. Adobe Stock
W zeszły czwartek minister Niedzielski oraz premier Morawiecki ogłosili nowe obostrzenia, zgodnie z którymi wszystkie przedszkola i żłobki zostaną zamknięte. Placówki będą dostępne jedynie dla dzieci pracowników sektora medycznego oraz służb mundurowych.

Ustawa Prawo farmaceutyczne jest w tym punkcie jednoznaczna: do osób wykonujących zawód medyczny należą lekarze, dentyści, farmaceuci, felczerzy, pielęgniarki, położne, diagnostycy laboratoryjni, ratownicy medyczni oraz technicy farmaceutyczni. Placówki powołujące się na treść rozporządzenia Ministra Zdrowia nie znają więc prawa.

Przedszkola NIELEGALNIE odmawiają przyjęcia dzieci farmaceutów

O sprawie poinformował na swoim Twitterze Marcin Repelewicz, prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej we Wrocławiu.
  Na bezpodstawne odmowy przyjęcia dzieci do przedszkoli zareagował także inny członek Izby Aptekarskiej - Michał Byliniak udostępnił na swoim Twitterze treść przepisów, które jasno wskazują, że farmaceuta (jako uprawniony np. do wykonywania szczepień) również jest aktywnym pracownikiem sektora medycznego.
  Bezprawne odpowiedzi niektórych placówek opiekuńczych zostały już zgłoszone do Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Twitter

Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy