Pan Samochodzik, seria książek o Panu Samochodziku
mat. prasowe
Gry i zabawy

Pan Samochodzik się nie zestarzał! – czytajcie sobie i dzieciom

Nie mówcie, że nie marzyliście w dzieciństwie, żeby tak jak Pan Samochodzik wyjechać pod namiot, tropić przestępców i szukać skarbów. Już do kupienia nowa seria „Klub Książki Przygodowej”, a w niej 12 tomów „Pana Samochodzika”!

„Przychodzi w najbardziej niespodziewanych momentach i w nieoczekiwanej postaci, najczęściej, gdy nie spodziewamy się jej, gdy nie jest nam ona potrzebna. (...) Nie lubi leniwych. Pominie cię, odejdzie i więcej po ciebie nie wróci...”

O kim mowa? Oczywiście: o wakacyjnej Przygodzie – ekscytującej, pełnej niespodzianek, czasem nawet mrożącej krew w żyłach. Nie mówcie, że nie marzyliście o niej w dzieciństwie. Żadne tam hotele, baseny czy zjeżdżalnie. Wyjechać z Panem Samochodzikiem na Mazury („Kapitan Nemo”), w Bieszczady („Tajemnica tajemnic”) albo nawet i pod nudny Ciechocinek („Wyspa Złoczyńców”), zamieszkać w namiocie, ścigać przestępców i jeszcze na koniec znaleźć skarb – to dopiero są wakacje!

Czemu to piszę? Bo właśnie skończyłam po raz setny w życiu czytać „Pana Samochodzika i Wyspę Złoczyńców”, wydanego w nowej serii „Klub Książki Przygodowej” i po raz kolejny uświadomiłam sobie, jak wielki wpływ mają na nas książki, które przeczytamy w dzieciństwie.

Przykład – mój mąż. Wychowany na książkach Zbigniewa Nienackiego i Adama Bahdaja, nie wyobraża sobie lata bez namiotu i wyprawy, a skoro on, to i my. W związku z tym nasze córki, tropiąc wakacyjne przygody, zdążyły od czerwca nie tylko wejść z plecakami na kilka fajnych szczytów, ale też:

  • spać pod gołym niebem przy ognisku i zobaczyć lisa, który zakradł się do naszej torby z jedzeniem – super przygoda!
  • słuchać wycia wilków (dwa dni z rzędu, a to rzadkie szczęście) na polu namiotowym w Beskidzie Niskim
  • jeść ciasto jagodowe upieczone na ognisku (pozdrawiamy pana Marka, który po trzech dniach znajomości upiekł je specjalnie dla naszych córek)
  • przywieźć do domu kilo skamielin i muszelek, a największy skarb: pióro kruka, zostawić niechcący w autobusie (gdyby ktoś jechał busem na trasie Rymanów Zdrój-Sanok, niech sprawdzi między siedzeniami za kierowcą).

Ja do swoich indywidualnych osiągnięć zaliczam za to spuchnięte kolano i dwa tygodnie kuśtykania po urlopie – ale warto było!

Tak samo warto dzisiejszym maluchom podsuwać najlepsze lektury z naszego dzieciństwa, w których przygoda nie kosztuje ani złotówki, a największa przyjemność to patrzeć w letnie rozgwieżdżone niebo i rozwiązywać detektywistyczne zagadki – właśnie tak, jak robił Pan Samochodzik. Nie zestarzał się ani trochę – sprawdźcie sami!

Pan Samochodzik, książki dla dzieci
mat. prasowe

„Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców” już w kioskach, w promocyjnej cenie 6,99 zł. Kolejne tomy z serii „Klub Książki Przygodowej” co dwa tygodnie, w cenie 14,99 zł.

Cała seria „Klub Książki Przygodowej” do kupienia na hitsalonik.pl. W prenumeracie koszt tomu to jedyne 10 zł + bezpłatna dostawa do domu!

Obejrzyj zapowiedź serii „Klub Książki Przygodowej” :


Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

MLP.png
Aktualności
5 powodów, dla których dzieci kochają My Little Pony
Za co dzieci i rodzicie kochają kucyki pony? Zbadaliśmy ten fenomen. Zobacz co odkryliśmy

1. Są zabawne Tak bogatej mimiki mógłby pozazdrościć im niejeden aktor. Sprawia ona, że te małe kucyki potrafią wyrazić całą paletę emocji i reakcji – często z komicznym skutkiem. Co najważniejsze – mają do siebie dystans. Dzięki temu nawet z największych opresji wychodzą z uśmiechem i pokazują, że potknięcia i błędy to nic złego. Poza tym umówmy się - w świecie, w którym są smoki, magiczne moce i latające kucyki naprawdę trudno jest być śmiertelnie poważnym. 2. Są odważne  Nie ma wyzwania, z którym by sobie nie potrafiły poradzić. Pokazują przy tym, jak ważna jest praca zespołowa i wsparcie przyjaciół. Dzięki temu wychodzą cało z każdej opresji. Dzielnie bronią tego, w co wierzą i co jest dla nich ważne. Dodatkowo udowadniają, że prawdziwa odwaga nie ma nic wspólnego z brakiem strachu, ale z działaniem mimo niego. 3. Są przyjacielskie Są żywym przykładem tego, że przyjaźń to magia i pokona nawet największe przeciwności. W końcu paczka to paczka i niezależnie od okoliczności powinna trzymać się razem. My Little Pony doskonale pokazują, że bliscy, na których można liczyć w każdej sytuacji to skarb, o który warto dbać. 4. Są magiczne  Latanie, czarowanie i rzucanie zaklęć muszą robić wrażenie. Im są bardziej spektakularne – tym lepiej. Nic dziwnego, że magiczne kucyki zaczarowały swoich młodych fanów. W końcu kto z nas nie marzyłby o wyścigach między chmurami, otwieraniu drzwi siłą woli lub rozmowach z prawdziwym smokiem? 5. Są sobą  Wielkie oczy, kolorowe grzywy i te kopytka – tych kucyków po prostu nie da się nie kochać. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i to jest w nich najwspanialsze. Popełniają błędy i są czasami niezdarne, ale to sprawia, że uwielbiamy je jeszcze bardziej. W końcu gdyby wszyscy byli doskonali i tacy sami, to byłoby bardzo nudno! Zatęskniliście...

Wyspa skarbów, audiobook dla dzieci, audiobook
materiały prasowe
Gry i zabawy
Wyspa Skarbów – recenzja audiobooka
Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył piracki łup. Powieść Roberta Louisa Stevensona z pewnością zainteresuje chłopięcą część poszukiwaczy przygód, choć pewnie i małe piratki także.

Akcja toczy się w XVIII wieku, w czasach, gdy po morzach świata grasowało wiele pirackich statków. Posłuchajcie, czyta Stanisław Biczysko. Będzie sporo emocji z dreszczykiem. Historię pirackiego skarbu opowiada Jim, główny bohater, a przy okazji powieściowy narrator. Chłopiec jest synem właściciela gospody, w którego ręce trafia mapa z zaznaczonym miejscem ukrycia skarbu pirata Flinta. Ta mapa zresztą narobi rodzinie sporo kłopotów. Na gospodę napadną bandyci, chłopiec z matką uciekną do najbliższej wioski. W domu dziedzica Jim zdradzi ,  że jest w posiadaniu pewnego kuferka, w którym znajduje się mapa. Przy okazji się dowie, że mapa wskazuje wyspę, na której ukryty jest skarb pirata. Dziedzic kupi statek Hispaniola, zwerbuje załogę, i wyśle ją  na poszukiwanie wyspy. Nie wie jednak biedaczysko, że wśród marynarzy znajdą się kompani pirata, którzy także marzą o zdobyciu skarbu. Jim też znajdzie się na statku, bo właściciel zatrudni go jako chłopca okrętowego. Na czele ekspedycji stanie kapitan Bill, osobistość wyjątkowo niechlujna, a funkcję kucharza okrętowego obejmie Długi John Silver bez nogi, z gadającą papugą na ramieniu, pirat podstępny i sprytny. Rozpoczyna się wielka przygoda pełna niebezpieczeństw, zagrożeń, zawirowań. A w samych ich centrum znajduje się Jim Hawkins, chłopiec odważny, ciekawy świata, i trochę szalony. Ta książka wciąga, bo pisarz potrafi tak budować fabułę, i tak prowadzić akcję, że czytelnik nie może się od niej oderwać. No bo jak się oderwać od tych pirackich opowieści, od tych pirackich piosenek, z których najbardziej znana to: Piętnastu chłopów na Umrzyka Skrzyni – Jo-ho-ho! I butelka rumu! Diabli i trunek resztę bandy wzięli. Jo-ho-ho! I butelka rumu! Proponuję wam wersję czytaną przez aktora. Stanisław Biczysko robi to znakomicie. Posłuchajcie. Wszak to klasyka gatunku. I jeszcze jedno. Książki...

Agatha Raisin i ciasto śmierci, książki, powieść kryminalna
materiały prasowe
Zakupy
Nowa kolekcja kultowych powieści kryminalnych „Agatha Raisin”
Po raz pierwszy w Polsce - seria bestsellerowych powieści kryminalnych M.C. Beaton.

Już 23 lipca Edipresse Polska wprowadzi do sprzedaży serię światowych, bestsellerowych powieści kryminalnych M.C. Beaton. M.C. Beaton jest mistrzynią powieści kryminalnej. Jej książki podbiły serca czytelników na całym świecie. Bohaterką serii jest Agatha Raisin , która zmęczona szybkim londyńskim życiem przeprowadza się na wieś, gdzie zupełnie przypadkowo odnajduje się w roli doskonałego detektywa. Znudzona, samotna, przyzwyczajona do sukcesów i estymy przystępuje do miejscowego konkursu na najlepszy wypiek. Wystawia nadziewane ciasto francuskie zakupione po kryjomu w znakomitej londyńskiej piekarni. Ten sposób na zyskanie sobie sympatii sąsiadów okazuje się zawodny. Nie dość, że sędzia odrzuca kandydaturę, to na domiar złego pada martwy po skosztowaniu smakołyku… Pełne uroku, zagadkowe i humorystyczne opowieści M.C. Beaton szybko znalazły powszechne uznanie wśród czytelniczek nie tylko Wielkiej Brytanii, skąd autorka pochodzi. Na całym świecie M.C. Beaton sprzedała już ponad 10 mln książek, które nie schodzą z listy bestselerów Amazon.com. Pierwsza część 11-tomowej kolekcji pt. „Agatha Raisin i ciasto śmierci” będzie do kupienia w promocyjnej cenie 4,99 pln. Książkę będzie można również znaleźć z najbliższymi wydaniami dwutygodników „Party” i „Pani Domu” (również w cenie 4,99 pln). Kolejne tomy będą ukazywały się w poniedziałki co dwa tygodnie - w cenie 13,99 pln. Doskonała lektura dla każdej mamy - trzyma w napięciu, ale i bawi. Ponadto w serii ukażą się: Agahta Raisin i wredny weterynarz Agatha Raisin i zakopana ogrodniczka Agatha Raisin i zmordowani piechurzy Agatha Raisin i śmiertelny ślub Agatha Raisin i koszmarni turyści Agatha Raisin i krwawe źródła Agatha Raisin i tajemnice salonu fryzjerskiego Agatha Raisn i martwa znachorka Agatha Raisin i przeklęta wies Agatha Raisin i miłość z...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj