Zwierzaki pocieszaki
mat. prasowe
Gry i zabawy

Zwierzaki Pocieszaki – książka pisana sercem

„Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka” to zbiór wierszyków napisanych przez blogerów parentingowych. Proste, zabawne bajki uczą malucha, że warto marzyć i pomagać innym.

„Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka” to już druga książka z serii o kilkuletnim Karolku i jego pluszowych przyjaciołach, z którymi chłopczyk poznaje świat. Tym razem tematem przewodnim będą podróże – Karolek planuje wakacje i szuka na mapie – jak to mówią aspirujący podróżnicy – odpowiedniej destynacji. Znajduje przygody i dużo mądrych historii.

Podczas swoich podróży (o tym, jak udało się kilkulatkowi objechać całą kulę ziemską, dowiecie się z Epilogu) spotyka zwierzęta: od rodzimego słowika i bociana, po egzotyczne, np. grzechotnika i surykatkę.

Każda bajka to inne miejsce, inny zwierzak i inny morał. Bajeczki w nienachalny sposób przemycają wychowawcze wartości – uczą, że warto myśleć o innych, pomagać w potrzebie i marzyć, nawet jeśli nasze marzenia wydają się nie do zrealizowania.

Mój ulubiony wierszyk to „Słonik Antoni” autorstwa Malwiny Ferenz, autorki bloga Dzieciowo.pl, opowiadający o słoniu, który tak jak filmowy Dumbo marzył o lataniu (w przeciwieństwie do Dumbo, marzycielski Antoni miał jednak za małe uszy, jak na skrzydła). Na szczęście słonik wie, jak spełnić swe marzenie/i jak w działanie zamienić „chcenie” – jego przykład pokazuje małym czytelnikom, że to nie tupanie nóżkami i płacz zbliża do celu, ale pomysłowość i odwaga.

Zwierzaki pocieszaki
mat.prasowe


Dodatkową wartością bajek są ilustracje Sylwii Rutkowskiej (jej prace znajdziecie na jej fanpejdżu: Efektowne marnowanie czasu) – kolorowe, ale nie infantylne; realistyczne, ale ze szczyptą (co tam szczyptą, całą garścią!) fantazji. Namalowanego przez nią koguta albo pawiana chętnie powiesiłabym u siebie na ścianie.

Zwierzaki pocieszaki
mat. prasoweAutorami wierszyków, oprócz wspomnianej już przeze mnie Malwiny Ferenz są:
Katarzyna Targosz (matkanaszczycie.blogspot.com)
Karol Wagner (Reymontowka.pl)
Marta Kusiak (Tosinkowo.pl)
Mateusz Kuźniar (Ojciecm.com.pl)
Justyna i Tomek Kubik (Jakchcemy.pl)
Honorata Dyjasek (Webska.me)
Wioletta i Andrzej Galla (Mama-bloguje.com)
Żaneta Kruk (Znaczkijakrobaczki.pl)
Izabela Urbaniak-Marut (Nianio.com.pl)
Malwina Bakalarz (Bakusiowo.pl)
Magdalena Makowiec (Mamao.pl)
Karolina i Artur Kaliś (Dwapluscztery.pl)
Marta Duszyńska (Tomitobi.pl)
Paulina Rybak (Potworywozkowe.pl)
Bożena Jędral (Mama-trojki.pl)
Monika Ludkiewicz-Kasper (Zawodkobieta.blogspot.com)

Książka do kupienia na stronie Zwierzakipocieszaki.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży "Zwierzaków Pocieszaków" zostanie przeznaczony na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochuirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (więcej o akcji: Blogerzy pomagają).

Kliknij i dowiedz się, dlaczego warto czytać już niemowlęciu: 7 zalet czytania niemowlęciu

Jakie książki są polecane dla dzieci? – Sprawdź!

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

książka córka bajarza, okładka
materiały prasowe
Gry i zabawy
„Córka bajarza” – obowiązkowa książka dla każdego
Do sprzedaży trafiła książka, która wygrała w konkursie Biedronki „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci. Musicie ją mieć, bo to książka dla dużych i małych – naprawdę warto!

„Córka bajarza” to debiut literacki Moniki Radzikowskiej , która jest laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016”. Pierwsza część skierowana była do autorów tekstów. Gdy etap został zakończony i wybrano zwycięzcę, ruszył drugi etap, który miał wyłonić laureata ilustracji do tekstu Moniki Radzikowskiej. Ilustracje przygotowane do zwycięskiej opowieści, wyłonione w drugim etapie konkursu, wykonała Monika Biała . Każda laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Niezwykła książka dla dzieci w Biedronce  „Córka bajarza” opowiada o tym, że warto pokonywać swoje lęki i trudności w życiu. Książka podpowiada, co w życiu jest najważniejsze, dodaje nadziei i wiary w szczęśliwe zakończenie. Opowieść snuta wokół postaci dziewczynki, której tata jest mistrzem w opowiadaniu baśni i bajek . Autorka książki wierzy, że niemożliwe nie istnieje i każdy może dotrzeć na koniec świata, aby spełniać swoje marzenia. Podróże są jej pasją i inspiracją – uwielbia poznawać ludzi z innych krajów, regionów, rozmawiać z nimi, słuchać ich historii. - Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również – przekonuje Renata Piątkowska,  autorka książek dla dzieci , Kawaler Orderu Uśmiechu, członek Kapituły Nagrody w kategorii „Tekst”. Okładka książki Moniki Radzikowskiej "Córka bajarza", ilustracje: Monika Biała Przepiękne ilustracje dopasowane do wieku Ilustracje do „Córki bajarza”, które zwyciężyły w drugim etapie łączą wysoką jakość artystyczną, oryginalność, ale równocześnie są dostosowane do możliwości recepcyjnych i poznawczych dziecka. Dodatkową wartość stanowią wyraziste postacie uzupełnione...

Marko karuzela czas dla brzuszka
materiały prasowe
Rozwój
Te zabawki świetnie wpłyną na rozwój kojarzenia!
Wśród ogromu zabawek, które mają wspomagać rozwój twojego dziecka, nie wiesz co wybrać? Oto zabawki, które wspomogą naukę kojarzenia u malucha.

Interakcja dziecka z rodzicem jest kluczowa w dorastaniu i rozwoju u dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie języka i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Wspólne czytanie, opowiadanie bajek i przede wszystkim zabawa to fundament prawidłowego rozwoju poznawczego już od pierwszych dni życia. Odpowiednie zabawki nie tylko ułatwią zabawę, wspomogą naukę kojarzenia ale przede wszystkim pozwolą cudownie spędzić czas i zgromadzić niezwykłe wspomnienia. Jak wybrać te najlepsze?   Rewolucja do góry nogami! Leżenie na brzuszku to jeden z kluczowych elementów rozwoju niemowląt. Niejednokrotnie jednak utrzymywanie tej pozycji bywa frustrujące zarówno dla malucha jak i jego rodziców. Innowacyjna i angażująca Karuzela czas dla brzuszka sprawi, że będzie on przyjemniejszy, a wspólne spędzanie czasu inspirujące! Interaktywna zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona , na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek, z lusterkiem i grafiką spirali. Wszystkie te elementy nieustannie inspirują dziecko do podnoszenia główki. Dzięki wielu angażującym cechom zabawki, w tym dźwiękom i światełkom , karuzela wspiera rozwój zmysłów, motoryki dziecka i zdolności poznawczych. Tryb uderzania zachęca dziecko do sięgania po zabawkę i dotknięcia jej, z kolei tryb wyciszenia pozwala dziecku w spokoju cieszyć się obracającymi się ramionami i lusterkiem a kuku. Dodatkowo zabawka wyposażona jest w klips ułatwiający zabranie jej w podróż i tworzenie historii także podczas jazdy samochodem! Czytelnik z pasją Dziecko uczy się mówić, kojarzyć, zapamiętywać wtedy, gdy nas słucha. Nawet jeśli wydaje nam się, że jest za małe. Dlatego czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspólnego spędzania czasu. Od pierwszych chwil życia idealnie sprawdzi się interaktywna książeczka „Zabawa na łące” . Zabawka jest...

Kaczorowska pokazała pokój córki
ons.pl
Aktualności
Kaczorowska pokazała, czym bawi się jej córeczka - uwagę przykuwa oryginalny dywanik
Tancerka pokazała, jak bawi sie jej córeczka. To strzał w dziesiątkę - takie zabawki najlepiej rozwijają niemowlęta. Też takie mamy tutaj!

Młoda mama idzie jak burza - w lipcu urodziła córeczkę Emilkę, owoc miłości związku małżeńskiego z instruktorem tańca Maciejem Pelą, a już wróciła do gry w serialu "Klan" oraz prowadzenia zajęć w swojej szkole tańca. Młodzi rodzice finiszują także urządzanie rodzinnego gniazda - domu, który kupili jeszcze przed porodem, ale wymagającego dużego remontu. Dzięki relacji celebrytki na Instagramie wiemy, jak wygląda pokój Emilki i możemy podziwiać jego atrakcje. Emilka bawi się na podłodze Młoda mama bardzo chętnie dzieli się z fanami szczegółami ze swojego życia i tego, jak przebiega jej macierzyństwo. Młodzi rodzice zaliczyli już wspaniałe wakacje z córeczką, teraz jednak bardzo koncentrują się na zakończeniu urządzania domu. Dwa miesiące temu Kaczorowska przyznała, że pokój dla Emilki projektuje się jej najlepiej. Nic w tym dziwnego, kupowanie mebelków i ozdób dla maleństwa to najbardziej wdzięczne zadanie! Mogłyśmy wówczas podziwiać, jakie to atrakcje wymyśliła dla córeczki mama - zpalanowała m.in. basen z kulkami oraz uroczą huśtawkę. Teraz Agnieszka Kaczorowska pokazała na InstaStory, jak bawi się jej córka. Na dywanie, na którym maleństwo leży na brzuszku, sporo jest zabawek rozwijających zmysły maleństwa . Są grzechotki, słodki miś i interaktywny słonik. Młoda mama wie, że na takim etapie rozwoju najlepiej wykładać maleństwo na brzuszku, dzięki czemu jego ciałko, a zwłaszcza jego kręgosłup będą się wzmacniać. Dzięki temu maluch ma coraz silniejsze mięśnie, poprawia się też koordynacja jego rączek i nóżek, co pozwala dziecku przesuwać się na brzuszku do przodu lub do tyłu.     Zabawki rozijające zmysły dziecka Tym, co przykuwa szczególną uwagę, jest dywanik, na którym leży dziewczynka. Jest w kolorze niebieskim ze wzorem przedstawiającym mapę świata. Przy każdym kontynencie jest...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak