Bezpieczeństwo w podróży z dzieckiem to coś, czego w żadnym razie nie można bagatelizować. Gdzie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w samochodzie? Jakie cechy powinien mieć samochód, aby zagwarantować nam bezpieczeństwo? O czym warto pamiętać, a czego nie powinno się robić podczas podróży z dzieckiem? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć na ten temat.

Reklama

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży

Bezpieczna podróż i szczęśliwe dotarcie do celu zależy od wielu czynników. Pamiętaj, że na wiele rzeczy masz wpływ. Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem? Oto kilka żelaznych zasad, o których zawsze powinniśmy pamiętać:

  • Twoja pociecha zawsze powinna być przypięta w odpowiednio dopasowanym foteliku, zamontowanym na środku tylnego siedzenia, tyłem do kierunku jazdy – zaleca się wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy nawet do 12 roku życia.
  • Jeżeli poduszka powietrzna jest włączona – dziecko nie może podróżować na przednim siedzeniu w foteliku, nawet gdy jest on zamontowany tyłem do kierunku jazdy.
  • Dopasuj długość pasów bezpieczeństwa do wzrostu i wielkości dziecka – pasy nie mogą być skręcone i muszą być odpowiednio napięte, tak by nie było luzu pomiędzy nimi a ciałem dziecka.
  • Zanim zapniesz malucha w foteliku, zdejmij mu kurtkę – pasy nie powinny krępować ruchów twojej pociechy
  • Miej pod ręką torbę z jedzeniem dla dziecka oraz przybory pielęgnacyjne – pamiętaj jednak, aby nie karmić dziecka w czasie jazdy samochodem.
  • Zainwestuj w osłonki na szyby, które ochronią malucha przed słońcem.
  • W trakcie jazdy wszystkie drzwi samochodu powinny być zablokowane tak, by dziecko nie otworzyło ich od wewnątrz.
  • Nigdy nie pozostawiaj dziecka samego w aucie, nawet na tak zwaną chwilę.
  • Przed podróżą upewnij się, że auto jest w 100% sprawne i bezpieczne – taką gwarancję zapewni ci samochód z najwyższą klasą bezpieczeństwa i technologicznymi udogodnieniami.
Skoda

100% bezpieczeństwa podczas podróży

Bezpieczna jazda to pierwszy krok do udanych rodzinnych wakacji. Dlatego warto pomyśleć o samochodzie wyposażonym w szereg najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę. Zdecydowanie warunki bezpieczeństwa spełnia nowa ŠKODA SCALA. Na liście wyposażenia standardowego bazowej wersji Active znajdą się systemy bezpieczeństwa takie jak:

LANE ASSIST – asystent pasa ruchu, który kontroluje kierownicę i chroni kierowcę przed ewentualnym zjechaniem na sąsiedni pas,
FRONT ASSIST – kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania (pozwala uniknąć najechania na inne auto lub potrącenia pieszego), a także system umożliwiający połączenie alarmowe i wezwanie pomocy w razie wypadku.

Skoda

W trakcie jazdy nocą o twoje bezpieczeństwo zadbają reflektory LED Basic, umieszczone z przodu oraz tylne światła LED Basic. Warto dodać, że auto posiada wielofunkcyjną, skórzaną kierownicę z obsługą radia i telefonu. Oprócz tego samochód wyposażony jest w klimatyzację manualną (dzięki czemu możemy mieć w aucie optymalną temperaturę powietrza), Radio Swing z kolorowym ekranem dotykowym 6,5” oraz dwoma gniazdami USB-C, a także w 4 głośniki oraz Bluetooth. Tego rodzaju udogodnienia sprawią, że podróż upłynie nam bardzo szybko!

Zobacz także
xx
Skoda

Rodzinny samochód na krótkie i długie podróże

Skoda SCALA to wspaniałe rodzinne auto, które idealnie sprawdzi się nawet na polskich drogach. Wersja Style, oprócz standardowego wyposażenia posiadać będzie także tylne światła FULL LED z dynamicznymi kierunkowskazami, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, KESSY – bezkluczykowy system obsługi samochodu, Radio Bolero z ekranem o przekątnej 8” i funkcją SmartLink+ pozwalającą na obsługę aplikacji mobilnych z poziomu systemu Infotainment. O komfort pasażerów (zwłaszcza tych najmłodszych) zadbają podgrzewane przednie fotele, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna CLIMATRONIC oraz przyciemniane tyle szyby SUNSET.

Skoda

Przy zakupie wersji Style, Pakiet Comfort oferuje LIGHT ASSIST z czujnikiem deszczu, reflektory przednie FULL LED, przedłużaną szybę pokrywy bagażnika oraz składane lusterka. Pakiet Tech dla wersji Style to dodatkowo tzw. VIRTUAL COCKPIT, czyli cyfrowy zestaw wskaźników, Bluetooth Plus umożliwiający połączenie z anteną zewnętrzną oraz bezprzewodowe ładowanie smartfona, skórzana, podgrzewana kierownica oraz ADAPTIVE CRUISE CONTROL – aktywny tempomat, który nie tylko utrzymuje stałą prędkość pojazdu, ale także zachowuje odpowiednią odległość od poprzedzających pojazdów. Marzysz o tym, by każda twoja podróż przebiegała w komfortowych warunkach, a rodzina udanymi wakacjami? Zapewnij sobie i bliskim najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki jednemu z samochodów marki Škoda. Już czas ruszyć w drogę ku przygodzie!

Reklama

Materiał powstał we współpracy z: www.skoda-auto.pl

Reklama
Reklama
Reklama