Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Joanna Keszka
Związki i seks

Joanna Keszka: Seks może być dobry!

Panowie od seksu już byli, teraz czas na panie - mówi Joanna Keszka, która namawia Polki do tego, by w sypialni realizowały swoje fantazje. By łóżko traktowały jak plac erotycznych zabaw dla dorosłych. To jest misja – dodaje i dzieli się swoim doświadczeniem, co trzeba zrobić, by seks był udany.

Od dawna pisze o seksie. Obserwuje też, jak to robią inni. Odkryła, że zwykle radzi się kobietom, co mają robić, by stać się boginią seksu dla niego, co mają zrobić, by zaspokoić mężczyznę. Albo pokazuje się dziwactwa, demony seksu, które jednego dnia mają pięciu kochanków, a drugiego kolejną piątkę. Między innymi dlatego postanowiła stworzyć miejsce, gdzie o seksie będzie pisało się konkretnie, życiowo, z uwzględnieniem kobiecej seksualności, z kobiecej perspektywy.

– Bo do tanga i seksu trzeba dwojga. Nie może być tak, że kobiety mają zastanawiać się, co tu zrobić, by mu było dobrze – przekonuje Joanna Keszka. – Kobiety mają myśleć, co tu zrobić, by także one miały frajdę z zabawy w łóżku. Nie tylko on, ale też i ona jest ważna w sypialni!
I tak, z niezgody na to, jak postrzega się kobietę i jej potrzeby, powstał portal Barbarella.pl.

Trzeci(e) w sypialni

Ruszył więc internetowy portal i ruszyła Joasia, w Polskę. Zaczęła prowadzić warsztaty, podczas których rozmawiała z kobietami o seksie, o tym, co można zrobić, by się nim cieszyć. Otwarcie, bez owijania w bawełnę, z uśmiechem i humorem.

Zaczęła też pokazywać różne erotyczne gadżety, jak je używać i po co. – Zdałam sobie sprawę, że piszę i mówię o czymś, czego w Polsce nie ma. Sex shopy oferowały dmuchane lale, ostre porno i śmierdzące gumą fallusy – opowiada Joanna Keszka. – A do tego, jak się sama przekonałam, w sex shopach kobieta nie była mile widziana. Miała dostęp tylko do tej części, gdzie znajdowała się bielizna i gadżety na wieczór panieński, ale w części z gadżetami erotycznymi nie czuła się komfortowo, jakby przekroczyła granicę... przyzwoitości.
Więc Joanna nie tylko zaczęła sprowadzać erotyczne zabawki, by pokazywać je na warsztatach, ale też sprzedawać je w sklepie internetowy, by ostatecznie założyć w Warszawie prawdziwy lovestore. Dla kobiet, par i dla facetów, którzy szczerze lubią kobiety. – Zauważyłam, że gdy kobietom da się przyjazną i bezpieczną przestrzeń, to otwarcie mówią o seksie, chcę się nim bawić, cieszyć się nim.

Grzeczna to ja już byłam

Na założeniu sklepu się nie skończyło. Joanna napisała książkę o seksie dla kobiet ("Grzeczna to ja już byłam"), a teraz prowadzi swój program telewizyjny na Planete +, także o seksie ("Szkoła seksu Joanny Keszka"). – Gdy zaczynałam z portalem, myślałam, że to będzie niewielki biznes dla kobiety po macierzyństwie. Ale okazało się, że zrobiła się z tego misja. A jak ma się misję, to trudno już odpuścić – tłumaczy się. – Wszyscy mówią, że współczesne kobiety mają dostęp do seksu jak nigdy. A okazuje się, że to dziedzina wyłącznie męska (nadal!), a kobieta może w tej przestrzeni funkcjonować o tyle, o ile się podporządkuje, skupi się na tym, by spełniać fantazje mężczyzny. Ale swoich nie może mieć, bo wtedy przypina się jej łatkę, że jest niemoralna, niewyżyta i że facet jej nie wystarcza. Chcę to zmienić.
Od czego zacząć? Technika na pewno jest ważna, ale równie ważne, jeśli nie najważniejsze jest:

1. Dogadzanie sobie

Kobiety są przyuczane do tego, by zadowalały się tym, że... zadowalają innych. I to przenosi się na sferę intymną. A jeśli mężczyzna jest aktywny w łóżku, to przecież kobieta też może być, i to na tych samych zasadach. Owszem, możemy inaczej rozumieć pojęcie seksualnej przyjemności, ale obie strony mają prawo jej poszukiwać. Kobieta powinna mieć mocne przekonanie, że to, co jest dla niej dobre i na co ma ochotę, to też ma znaczenie. I że może to robić bez wyrzutów sumienia. To są proste rzeczy, ale na warsztatach, które prowadzę, widzę, że ciągle o tym trzeba mówić. Począwszy od prawa do relaksującej kąpieli, bez rodziny wiszącej na wannie, do fantazji w sypialni, i to bez myślenia, że to fanaberia. Na zasadzie: "Wiem, czego chcę, i chcę, byś mi to robił. Bo jestem gotowa zrobić to, czego ty oczekujesz, ale od czasu do czasu może być tak, jak ja fantazjuję, na moich warunkach". Kobiece fantazje nie są jakoś rozbuchane, nam chodzi o proste rzeczy: taniec, wygłupy w łóżku, by było zabawnie, by móc się przebrać, by powiedział, że jej pożąda...

2. Pozwalanie sobie, ale też i innym

Ważne jest, by nie oceniać, także siebie, i nie wartościować. Nie porównywać się do innych, bo nieważne, co inni robią w swojej sypialni. Trzeba skupić się na sobie, na tym, jak ja odbieram seks, co mnie wzmacnia. Nauczyć się odróżniać krzywdzące stereotypy na temat seksu. np. kobiety mają poczucie, że z ich ciałami jest nie tak, że obwisłe piersi, za wielkie uda. A jak mam się cieszyć seksem, jeśli paraliżuje mnie myśl, że za chwilę się rozbiorę? Owszem można po ciemku, ale wtedy seks przy zgaszonych światłach nie wynika z chęci zabawy po omacku, tylko ze wstydu. A seks to chwila relaksu. Nie jest ważne, czy coś wypada albo nie, że się ośmieszymy, bo przyznamy się do fantazji.  I co z tego? To się pośmiejemy. Seks sam w sobie nie jest poważny. Bo oto dwoje nagich ludzi, którzy przybierają różne pozycje. Pozwólmy sobie na zabawę w sypialni, nie wstydźmy się swoich pomysłów i pozwólmy partnerowi być zabawnym.


ZOBACZ TEŻ: Seks po porodzie – rady dla niego

Nie rezygnujmy z pieszczot piersi nawet wtedy, kiedy karmimy swoim mlekiem dziecko - mówi seksuolog [WIDEO]

mięśnie kegla
Fotolia.pl
Mama
Ćwiczenie mięśni Kegla - warsztaty dla kobiet w Warszawie
W Warszawie odbędą się warsztaty dla kobiet na których panie zostaną poinstruowane jak ćwiczyć mięśnie Kegla. A po co to robić? Wyćwiczone mięśnie dna miednicy zwiększają satysfakcję seksualną, zapobiegają poporodowemu nietrzymaniu moczu a także ułatwiają poród.

Wyćwiczone mięśnie Kegla to jeden z najważniejszych elementów kobiecej seksualności i zdrowia intymnego. Dlatego portal Barbarella.pl już po raz trzeci ogłasza styczeń „Miesiącem ćwiczeń mięśni Kegla” . I z tego tytułu... - Z apraszam wszystkie panie na warsztaty z ćwiczeń mięśni Kegla - zachęca Joanna Keszka, redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl, autorka książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam, czyli kobiecy przewodnik po seksie”. - Będę zachęcać Polki do zadbania o sprawność kobiecych mięśni dna miednicy. Na warsztatach opowiem, dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla i jak prawidłowo wykonywać te ćwiczenia.   Kiedy i gdzie odbędą się warsztaty z ćwiczeniami mięsni dna miednicy? Tegoroczne warsztaty odbędą się pod hasłem: „Moc kobiet kryje się w silnych mięśniach Kegla ” Kiedy :  styczeń 2015 17 stycznia (sobota) - godzinne warsztaty o 11, konsultacje dla chętnych 12-14: 31 stycznia (sobota) - godzinne warsztaty o 11, konsultacje dla chętnych 12-14 G dzie : Butik LoveStore.Barbarella.pl, Warszawa, ul. Hoża 57 lok. 1b W arsztaty i konsultacje prowadzi : Joanna Keszka, redaktorka naczelna portalu Barbarella.pl, autorka książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie”, prowadzi  butik LoveStore.Barbarella.pl z modnymi gadżetami erotycznymi dla kobiet i dla par. Czytaj też: Ćwiczenia na mięśnie Kegla - na czym polegają, dlaczego są takie ważne - odpowiada ginekolog. Dla kogo i po co jest organizowany instruktaż z ćwiczeń mięśni Kegla? D la kogo? Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami , dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które...

kobieta i mężczyzna w łóżku, seks, współżycie, partnerstwo, miłość
Fotolia
Starania o dziecko
Idealny partner seksualny
Od lat uważnie słucham kobiet i staram się przemycać zasłyszane opinie w rozmowach z mężczyznami. Po co? Żeby zadowolić obie strony. Żeby podpowiedzieć panom, co działa na kobiety i o jakim partnerze seksualnym marzą.

Jaki mężczyzna podoba się kobietom? Odsuńmy na chwilę na bok kolor włosów, posturę, wzrost i grubość portfela. Jak się okazuje, o wiele ważniejsze dla kobiety jest to, jak partner ją traktuje, zwłaszcza w łóżku. Atrakcyjny mężczyzna nie uważa, że wprowadzenie nowej pozycji w sypialni, czy wspólna wyprawa do seks-shopu, to dowód jego marnych umiejętności w sztuce ars amandi. Idealny kochanek jest wręcz otwarty na nowe propozycje, które pomagają pokonać rutynę i chętnie eksperymentuje. Dla niego wibrator, kulki gejszy czy pachnący truskawkami lubrykant nie jest zagrożeniem, ale dodatkiem do wspaniałego seksu we dwoje. Czuły i seksowny partner reaguje na potrzeby kobiety i potrafi otwarcie mówić o swoich. A oto pozostałe punkty z listy stworzonej przez kobiety: 1.Mężczyzna idealny zna anatomię kobiety Dzięki tej wiedzy jest świadom, gdzie dokładnie znajduje się łechtaczka i jak należy obchodzić się z nią. Bo choć jest bardzo malutka (ma zaledwie 5 mm średnicy), to mieści się na niej tyle samo receptorów czuciowych, co na główce penisa. Nic zatem dziwnego, że jest bardzo wrażliwa na pieszczoty i wymaga specjalnego traktowania. Doświadczony kochanek będzie potrafił tak pieścić miejsca intymne kobiety, by delikatnie stymulować łechtaczkę – najpierw przez fałd skórny, który ją ochrania, a potem bezpośrednio. Znawca kobiecej anatomii będzie też umiał pobudzać słynny punkt G (na przedniej ścianie pochwy, ok. 4 cm od wejścia). Przeczytaj: jak powinna wyglądać łechtaczka? 2. Mężczyzna idealny lubi seks I to się czuje, kiedy mówi o pieszczotach, kiedy namawia do „grzechu”, kiedy opisuje swoje fantazje erotyczne . Idealny partner seksualny wie, jak czerpać radość z seksu i jak dawać ją kobiecie. Nigdy nie traktuje współżycia, jak przykry obowiązek. Seks nie jest też dla niego dyscypliną sportową, w której musi...

gra wstępna, dobry seks
Fotolia
Związki i seks
Wstęp do rozkoszy... ach!
W twojej sypialni powiało nudą? Podpowiemy ci, co robić, by przełamać łóżkową rutynę i wzbudzić na nowo namiętność.

Jesteśmy narodem dynamicznym i niecierpliwym. Pośpiech wykazujemy w wielu dziedzinach, również w seksie. Deklarowane w ankietach 20 minut gry wstępnej to raczej życzenie niż rzeczywistość. Na niedostatek pieszczot przed stosunkiem narzekają głównie kobiety. Tymczasem badacze dowodzą, że ludzie, którzy mają stałego partnera – a więc tym samym mogą liczyć na regularny, intymny dotyk – są zdrowsi, szczęśliwsi i żyją dłużej. Ile czasu Polacy grają w tę grę? Zaledwie trzy proc. ludzi pochwaliło się, że jest długodystansowcami – ich gra wstępna trwa dłużej niż godzinę. Ponad połowa badanych poprzedza stosunek dwudziestominutowymi pieszczotami. Co piąta osoba przeznacza na to 20–30 minut, co dziewiąta – 30–60 minut. Ciekawostka, co trzydziesty respondent nie zawraca sobie głowy grą wstępną. W tej grupie przeważają kobiety. Postawę taką prezentuje aż 19 proc. osób ponad pięćdziesięcioletnich. Krótsze igraszki charakteryzują seks nastolatków (zniecierpliwienie?) i ludzi najstarszych (znużenie?). Najwięcej czasu poświęca więc pieszczotom pokolenie w wieku średnim. Pytania do specjalisty Grzegorza Południewskiego, ginekologa, autora poradników o antykoncepcji. Wszystko jest ciągle takie samo Ola: "Popadliśmy z mężem w rutynę. Sekunda po sekundzie w naszym łóżku wygląda tak samo. Najpierw on dotyka moich piersi, potem brzucha i już się kochamy. Trochę się tym niepokoję". Osoby, które zawsze kochają się szybko, mogą traktować seks jak narzędzie – pozwala on jedynie na fizyczne rozładowanie skumulowanego napięcia. Takie pary pozbawiają się nie tylko przyjemności, ale też bliskości. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy w seksie brakuje zainteresowania faktycznymi potrzebami partnera. – Gdy zanika poczucie więzi i wspólnie przeżywanej przyjemności, zalecam np. weekend, tydzień za miastem, by na nowo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj