dziecko, drgawki
fot. youtube

Rzekoma reakcja dziecka na podaną mu szczepionkę

Ten przerażający film rozprzestrzenia się w sieci jak wirus.

Uwaga! Film może być dla niektórych widzów wstrząsający.

Zobacz też: Szczepienia - Czy twój lekarz zasłużył na czerwoną kartkę?

Co jakiś czas podobne filmy zostają "wyciągane" przez ruchy antyszczepionkowe. Apelujemy, aby nie podejmować decyzji o szczepieniu bądź nieszczepieniu dziecka na podstawie obejrzenia kilkudziesięciosekundowego filmu! Niestety wnioskując na podstawie komentarzy pojawiających się pod filmem, tak właśnie zaczęło się dziać. Budzi to w nas duży niepokój.

Decyzja o szczepieniu powinna być podjęta w porozumieniu z lekarzem opiekującym się naszym dzieckiem, a nie na podstawie filmów z You Tube. Warto pogłębiać wiedzę dotyczącą szczepień, do czego zachęcamy, ale nie można podejmować decyzji kluczowych dla zdrowia dziecka, tylko dlatego, że zobaczyło się film w sieci. Nie czujemy się na siłach, by rozstrzygać medyczne przyczyny tej reakcji dziecka. Nie mamy wglądu w historię choroby, nie jesteśmy też lekarzami, nie znamy kontekstu. Nie wyciągajmy więc pochopnych wniosków!

Zobacz też: Szczepienia naszych dzieci-za i przeciw.

Redakcja poleca: Obalamy mity o szczepieniach: czy NOP są groźne?
Najczęstszym powodem odmowy szczepienia dziecka jest obawa przed wystąpieniem NOP - niepożądanych odczynów poszczepiennych. Co to są NOP, jak im zapobiec? I co zrobić, jeśli się pojawią?
Oceń artykuł

Ocena 2 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy