Sara Boruc wyproszona z dzieckiem z restauracji
fot. ons.pl

Sara Boruc niewpuszczona do restauracji - poszło o dziecko

- Pierwszy raz z czymś takim się spotykam, a byłam w różnych knajpach na całym świecie - żali się na Instagramie żona piłkarza. No cóż, w Polsce tak jest.
Agnieszka Majchrzak
Sara Boruc wyproszona z dzieckiem z restauracji
fot. ons.pl
Celebrytka wybrała się do restauracji na poznańskiej Starówce serwującej kuchnię śródziemnomorską. I kiedy już wyjeżdżała wózkiem z 4-miesięcznym synkiem Noah do środka lokalu, na drodze stanął jej pracownik. - Przepraszam, czy przeczytały panie karteczkę, która jest na drzwiach przyklejona? - zapytał „nieświadomą” mamę.

„Słabe na maksa"

Okazało się, że Sara Boruc wraz z synkiem i swoją siostrą chciały wejść do restauracji, w której obowiązuje zakaz wprowadzania małych dzieci. O całym zdarzeniu opowiedziała na swoim InstaStories.

- Słuchajcie, jakie jaja! Poszliśmy po prostu do knajpy na Pavero [pisownia oryginalna - przyp. red.] w Poznaniu i pan podchodzi do nas - wnosimy wózek, siostra pomogła mi wnieść wózek - i pan podchodzi do nas i mówi: przepraszam, czy przeczytały panie karteczkę, która jest na drzwiach przyklejona? - zrelacjonowała Boruc.
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

W restauracji ma być cicho

Na drzwiach lokalu zawieszona jest informacja o zakazie wprowadzania dzieci do lat sześciu. - Bardzo muszą się cenić i bardzo dobrze musi im biznes iść, skoro sobie na coś takiego pozwalają. Słabe na maksa - oceniła żona Artura Boruca.

Pech chciał, że żona piłkarza wybrała się do knajpki Papavero [pisownia oryginalna - przyp. red.], o której głośno zrobiło się w sierpniu, kiedy wprowadziła zakaz wstępu dla dzieci do lat sześciu. Miały one swoim zachowaniem przeszkadzać klientom w rozmowach biznesowych i sami goście restauracji mieli zgłaszać chęć zjedzenia posiłku w ciszy. Aby wyjaśnić swoją decyzję, właściciel zmieścił zdjęcia, jak wygląda lokal po wizycie małych dzieci - mocno pobrudzone jedzeniem krzesła, a także podłogę i stół.
 

Bez względu na to, czy chodzisz z dzieckiem do restauracji, czy też nie, w nauce samodzielności jedzenia dziecka bardzo przydają się fartuszki, zabezpieczajce ubranie malucha przed ubrudzeniem. Zobacz, jak ładne i tanie są teraz dostępne w sklepach:


Pomysł, aby zabraniać dzieciom do pewnego wieku wchodzić z rodzicami do restauracji jest mocno kontrowersyjny - wywołuje bardzo dużo komentarzy i ma swoich zwolenników (także wśród rodziców), jak i przeciwników. Są argumenty zarówno „za", jak i „przeciw".

Mnie się nie podoba przede wszystkim dlatego, że nie lubię dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. W historii świata niejedna tragedia właśnie od tego się zaczynała. Też mam dzieci i wiem, jak mogą czasami być irytujące. Dlatego uważam, że lepiej zwracać uwagę rodzicom zbyt głośnych dzieci w restauracji niż wszystkim zakazywać do nich wstępu.

Napiszcie w komentarzach swoje zdanie. Jesteście za zakazem, czy przeciw? A może jest wśród was także mama, którą wyproszono z dzieckiem z miejsca publicznego? 

Źródło: fakt.pl

Zobacz też: 
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy