GRY
 
 

Seks po trzydziestce... ma moc!

Masz trzydzieści lat? Jesteś w szczytowej formie! Dobrze już znasz swoje ciało i wiesz, jak z seksu czerpać maksimum przyjemności. Tylko jak się kochać, gdy brakuje sił, partnerowi nie pasuje to, że chcesz rządzić w łóżku, albo twoje libido leży i kwiczy, bo... jesteś w ciąży?

gra wstępna, para w łóżku
fot. Fotolia
Po przekroczeniu trzydziestki znajdujesz się u szczytu swoich możliwości seksualnych. W tym wieku jajniki zwiększają bowiem produkcję testosteronu – męskiego hormonu odpowiadającego za popęd płciowy, który występuje również u kobiet.

To właśnie testosteronowy „doping” powoduje, że jesteś teraz głodna zbliżeń, a stan podniecenia osiągasz bardzo łatwo. Chcesz bawić się seksem i nie wstydzisz się swoich pragnień. Przeciwnie – oczekujesz, że ukochany będzie zaspokajał twoje seksualne potrzeby.

Ona chce rządzić w łóżku

Rozbudzona i pewna swego seksapilu trzydziestolatka często chce dyrygować w łóżku. A partner nie zawsze to akceptuje. Jeśli uważa, że w seksie inicjatywa powinna należeć do mężczyzny, traci zapał do pieszczot. Harmonia w związku może ulec zakłóceniu.
  • Co robić? Nie przejmuj zbyt ostentacyjnie sterów w sypialni, jeśli partner nie potrafi się w takiej sytuacji odnaleźć. Oczywiście to nie oznacza, że powinnaś pohamować swoją aktywność i tylko biernie przyjmować pieszczoty. Postępuj jednak z dużym wyczuciem. Dla niepewnego siebie mężczyzny propozycja: „Może pokochamy się «na jeźdźca»?” zabrzmi lepiej niż niecierpliwa uwaga: „Ojej, zapomniałeś, co lubię najbardziej”.
Redakcja poleca: Seks w ciąży - film
Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Czy można przez chwilę się bez niego obyć? Na te pytania odpowiada nasz ekspert.

Gdy brakuje energii na miłość

Większość trzydziestolatki to młode matki lub kobiety tak zajęte robieniem kariery zawodowej, że miłosne figle zupełnie im nie w głowie. Wieczorem zwykle lecą z nóg i marzą tylko... o śnie.
  • Co robić? Staraj się, aby myśli o niewyprasowanych pieluchach czy stresującym zebraniu w pracy nie miały wstępu do waszej sypialni. Podrzućcie czasem dziecko do dziadków czy cioci, abyście mieli choć kilka godzin tylko dla siebie. Gdy zapomnisz o codziennych kłopotach i poczujesz się zrelaksowana, pojawi się ochota na miłość.

Skarżą się na brak uwagi ze strony partnera

Mężczyzna goni bowiem za sukcesem zawodowym i rzadziej niż kiedyś ma ochotę na chwileczkę zapomnienia. Albo preferuje szybki seks i partnerka pozostaje z uczuciem niedosytu.
  • Co robić? Uchyl kołdrę dla nowinek i spróbuj wprowadzić do waszej miłosnej gry inne niż dotąd podniety. Zawsze kochacie się po ciemku? Zdecyduj się na seks przy zapalonym świetle. Albo namów partnera na pieszczoty przed lustrem czy na podłodze. Większość mężczyzn lubi eksperymentować w sypialni. Jest więc spora szansa, że twoja pomysłowość pobudzi zmysły zapracowanego partnera, a miłosne noce będą trwały dłużej.
     
ZOBACZ TEŻ: Od czego zależy twoje libido?

Doładuj
Przeładuj