śpiworek do wózka
fot. Adobe Stock

Dziecięce śpiworki do wózka i fotelika [Przegląd]

Śpiworek do wózka przyda się podczas spacerów w chłodniejszych porach roku. Znaleźliśmy takie, które pasują też do fotelików.
Monika Karbarczyk
śpiworek do wózka
fot. Adobe Stock

W sprzedaży jest wiele rodzajów śpiworków do wózków, które różnią się nie tylko kolorem i materiałem, z którego są wykonane, ale także funkcjonalnością. Niektóre śpiworki można wykorzystywać tylko do wózków, niektóre można stosować również w fotelikach samochodowych (mają specjalne otwory na pasy). My wybraliśmy te uniwersalne – po co dwa razy wydawać pieniądze?

Spis treści:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie
Śpiworki nie tylko do wózka:

  1. Śpiworek Minky, 85 zł
  2. Zaffiro z kapturem, 99 zł
  3. Wielofunkcyjny Velvet, 99 zł
  4. Uniwersalny 3w1, 75 zł
  5. Otulacz na rzepy, 115 zł
  6. Kolorowy z uszkami, 95 zł

Na co zwrócić uwagę przy zakupie śpiworka do wózka

  • materiał, z którego został wykonany. Powinien on być wodoodporny (jeśli nie mamy pokrowca na wózek), oddychający, aby dziecko nie spociło się, a jednocześnie miękki i delikatny dla maluszka.
  • zapięcia – dostęp do dziecka powinien był łatwy i szybki, ale zapięcie powinno być mocne, aby dziecko samo nie rozpięło się podczas podróży.
  • wielkość śpiworka do wózka – powinna być ona dostosowana do rozmiaru dziecka. Śpiworek nie powinien być zbyt duży, ale też niezbyt mały (dziecko powinno w nim mieć swobodę ruchu).
  • funkcje – do wózka wystarczy najzwyklejszy śpiworek. Jeśli jednak chcesz mieć okrycie uniwersalne, szukaj takich, które mają otwory na pasy.
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

1. Śpiworek Minky, 85 zł

Pasuje do gondoli, wózka spacerowego i fotelika samochodowego. Z zewnątrz kolorowa bawełna, wewnątrz bardzo miękki polar minky. W środku antyalergiczna włóknina o grubości 1,5 cm. Śpiworek ma otwory na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz dwa zamki błyskawiczne. Górną część można odpiąć, a z dolnej zrobić materacyk lub wkładkę.
 
śpiworek do wózka i do fotelika minky

2. Zaffiro z kapturem, 99 zł

W całości wykonany z bawełny.  Pasuje do fotelików i wózków. Ma otwory na trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Górna część może być spięta zatrzaskami na kształt kaptura. Szerokość zakładki jest regulowana, co umożliwia lepsze dopasowanie i ochronę przed wiatrem. Zapinany na zamek błyskawiczny.
 
Śpiworek do wózka zaffiro

3. Wielofunkcyjny Velvet, 99 zł

Śpiworek całoroczny. Uszyty z 4 warstw, zewnętrzna chroni także przed deszczem (można ją odpiąć). Otwory na pięciopunktowe pasy. Od środka ocieplająca, pikowana i bardzo miękka warstwa z tkaniny Velvet. W środku antyalergiczna włóknina. Zapinany na zamek. Można go całkiem otworzyć. Z górnej części można zrobić kaptur.
 
śpiworek do wózka velvet

 

4. Uniwersalny 3w1, 75 zł

Z zewnątrz szary len, od środka mięciutki polar minky lub delikatna bawełna. Ocieplenie z antyalergicznej włókniny i otwory na trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Zewnętrzna warstwa wiązana na troczki. Może być używany jako śpiworek do wózka, fotelika lub jako becik. 
 
śpiworek do wózka uniwersalny

5. Otulacz na rzepy, 115 zł

Z zewnątrz bawełniana dzianina, w środku miękki polar. Wzór z głowa myszki Miki lekko połyskuje. Pod główką i kręgosłupem dziecka dodatkowe pogrubienie. Ma otwory na pasy bezpieczeństwa. Zapięcie regulowane na rzepy. Dostępny w czterech kolorach.
śpiworek do wózka otulacz

6. Kolorowy z uszkami, 95 zł

Śpiworek do wózka, fotelika, ale i do otulenia po kąpieli. Od środka dobrej jakości bawełna, na zewnątrz polar minky. Jako ocieplenie zastosowano watę silikonową. Ma otwory na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Zapinany na rzep. Górna część ukształtowana w kapturek z uroczymi uszkami. Dostępny w różnych kolorach.
 
śpiworek do wózka z uszkami
[content:0_26182,,8_1786,0_27276:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy