Avene
fot. materiały prasowe

Jak złagodzić objawy atopowego zapalenia skóry?

Atopowe zapalenie skóry potrafi skutecznie utrudnić życie zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Dowiedz się, jak z tą chorobą poradziła sobie mama małej Wiktorii.
Avene
fot. materiały prasowe
Wiktoria od 6. miesiąca życia jest pod kontrolą dermatologa, pulmonologa i lekarza rodzinnego. A to wszystko z powodu AZS, które u Wiktorii powoduje wyjątkowo silne zmiany skórne. Testy alergiczne wykazały obecność alergii wziewnej na roztocza kurzu domowego i mix traw. Mimo intensywnego leczenia i systematycznych wizyt lekarskich, zmiany skórne były wyjątkowo silne, a dziewczynka bardzo cierpiała. Choroba utrudniała jej koncentrację w szkole i powodowała duży dyskomfort ze względu na świąd. O tym, co pomogło złagodzić objawy AZS małej Wiktorii, opowiada jej mama.

Lecznicza woda termalna z Avène

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to choroba wywoływana przez nieprawidłową reakcję immunologiczną skóry. „Wiktoria zaczęła zmagać się z AZS już w 6. miesiącu życia, a zmiany skórne spowodowane chorobą pojawiły się na całym ciele oprócz dłoni i stóp” – opowiada mama Wiktorii. „Próbowaliśmy chyba wszystkiego – od kąpieli w nadmanganianie potasu, owsie, różnych kosmetyków, przez specjalnie przygotowywane kremy, aż po leki przeciwhistaminowe. Nic jednak nie skutkowało, a świąd towarzyszący objawom choroby była tak silny, że potrafił nawet wybudzić Wiktorię ze snu” – kontynuuje.

„Ostatnią deska ratunku wydawał się wyjazd do uzdrowiska dermatologicznego w Avène we Francji. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom, kiedy już po pierwszym tygodniu kuracji w uzdrowisku Avène polegającej na kąpielach i okładach z wody termalnej dostrzegłam poprawę stanu skóry córeczki – stan zapalny został złagodzony, a skóra była jaśniejsza. Pod koniec drugiego tygodnia skóra Wiktorii była gładka, bez wypukłych zmian i zaczerwienienia. Nieocenione okazały się też porady obecnych w uzdrowisku dermatologów oraz polecone przez nich dermokosmetyki. Dla atopika ważne jest nie tylko przyjmowanie leków, lecz także odpowiednia pielęgnacja – właściwe nawilżanie, a nie nadmierne natłuszczanie, które powoduje, że skóra nie oddycha i zatyka się. Tego właśnie nauczył mnie pobyt w uzdrowisku. Odkąd u Wiktorii zaczęłam stosować dermokosmetyki marki Eau Thermale Avène, jej skóra jest miękka i mniej zaczerwieniona. Balsam XeraCalm A.D pomaga nam złagodzić objawy AZS, a krem Cicafate zatrzymuje rozsiewanie się bakterii, a tym samym powoduje, że zmiany nie rozprzestrzeniają się na skórze” – opowiada mama Wiktorii.

Jak pokonać AZS?

Leczenie AZS obejmuje eliminację alergenów z otoczenia, często wymaga specjalnej diety. W okresie zaostrzeń choroby konieczna jest wizyta u dermatologa, który zazwyczaj wypisuje receptę na maść ze sterydami. Ogromne znaczenie ma także właściwa higiena i pielęgnacja skóry, z zastosowaniem łagodnych i bezpiecznych dermokosmetyków do skóry wrażliwej i podatnej na alergie, niezawierających konserwantów, związków zapachowych ani barwników. Odpowiednie preparaty do skóry atopowej powinny odbudowywać barierę naskórkową, usuwać suchość, świąd oraz przywracać prawidłowe działanie wrodzonych systemów obronnych skóry.
Na zdjęciu od lewej: Xera Calm A.D Olejek oczyszczający, 400 ml, cena: 65 zł; Xera Calm A.D Krem uzipełniający lipidy, 200 ml; cena: 65 zł; Xera Calm A.D Balsam uzupełniający lipidy, 200 ml, cena: 65 zł.


Stworzona z myślą o skórze atopowej gama emolientów XeraCalm A.D marki Eau Thermale Avène zawiera opatentowany składnik aktywny I-Modulia®, który bezpośrednio redukuje uczucie swędzenia, zmniejsza stan zapalny oraz przywraca naturalne systemy obronne skóry. Dermokosmetyki XeraCalm A.D są wyjątkowo bezpieczne dla osób z atopią, również dla dzieci. Mają minimalną liczbę składników i nie zawierają żadnych konserwantów, które mogłyby zwiększać ryzyko podrażnień i alergii, a specjalne zamknięcie (system DEFI) sprawia, że są sterylne przez cały okres stosowania. Produkty XeraCalm A.D odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia oraz zmniejszają uczucie świądu aż o 97% już w pierwszym miesiącu stosowania. Jednym słowem – przywracają spokojne życie bez drapania.

Zajrzyj też na: atopowesos.pl
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy