horoskop dla dzieci, znak zodiaku, strzelec
fot. Fotolia

Strzelec

Twój mały Strzelec jest ufny, otwarty i wesoły. Ten szkrab sprawi, że odmłodniejesz!
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, strzelec
fot. Fotolia
Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 23 listopada a 22 grudnia, to jest zodiakalnym Strzelcem.

Dewiza małego Strzelca? Mogę, ale nie muszę. Jak go przekonać, że czasem jednak musi coś zrobić? Bardzo lubi towarzystwo, często więc marudzi przy zasypianiu - nie chce zostać samo. Zmusi Cię do dużej aktywności fizycznej. Tata, który bez wysiłku zrobi pięćdziesiąt pompek, wzbudzi u pociechy prawdziwy podziw. Mały Strzelec nie jest w stanie usiedzieć w miejscu dłużej niż kilkanaście minut. Dorośli muszą być bez przerwy w pełnej gotowości, bo nigdy nie wiadomo, kiedy padnie trudne pytanie.


Strzelec to wulkan energii

Mały Strzelec jest niezwykle ciekawy świata. Zadaje tyle pytań, że rodzice dostają zawrotu głowy. Interesują go rzeczy niezwykłe, np. historie o UFO, ale też bardzo konkretne, jak zasady działania komputera. Prawdopodobnie jednak nie zostanie naukowcem, bo to prawdziwy wulkan energii. Nie usiedzi spokojnie w jednym miejscu: kręci się po pokojach, szuka czegoś po kieszeniach i mówi bez ustanku! Na podwórku stacza bitwy, ale też organizuje rówieśnikom fantastyczne zabawy. Wraca do domu zziajany, brudny, z urwanym rękawem, ale szczęśliwy. Potrafi zgubić nawet najpiękniejsze zabawki albo dać komuś w prezencie. Jest hojny. Pragnie uszczęśliwić cały świat. Rówieśnicy będą przepadać za Twoją pociechą. Jeśli to chłopiec, zdobędzie autorytet nawet u starszych kolegów (m. in. dlatego, że lubi dość niebezpieczne zabawy...). Dziewczynka niewiele będzie ustępować chłopcom i najchętniej będzie się bawić z nimi, uważając koleżanki za nudne, bo... zbyt spokojne. Dzieci spod znaku Strzelca są inteligentne i zdolne. Tyle że nie bardzo chce im się uczyć! Zamiast słuchać nauczyciela, wolą czytać pod ławką opowiadania podróżnicze. Błyszczą za to na lekcjach WF-u. Potrafią też zaimponować swoją odwagą i pomysłowością. Nic dziwnego, że chętnie się z nimi bawią starsi koledzy.
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z rolek po papierze [WIDEO]
Kalendarz adwentowy z rolek może być fantastyczną dekoracją domu. Dlatego nie czekaj i już dziś zrób dla dziecka i całej rodziny fantastyczny kalendarz adwentowy.

Jak ze Strzelcem postępować

Nie próbuj utemperować jego żywiołowości, bo to Ci się nie uda. Daj mu dużo swobody, pozwól wyszaleć się na podwórku, zanim zabierze się do lekcji. A może zapiszesz pociechę na dodatkowe zajęcia sportowe? Postaraj się też jak najszybciej nauczyć dziecko porządku, bo to wielki bałaganiarz. Licz się z tym, że maluch będzie Cię usilnie prosić o psa. Strzelec kocha zwierzęta i potrafi się nimi opiekować. Ucz się i ćwicz, a dorównasz swemu Strzelcowi. Daj mu dużo dyskretnie kontrolowanej swobody i nie zbywaj oklepanymi uwagami. Wymyślone na poczekaniu nagany spłyną po nim i wywołają najwyżej kpinę.
Zobacz, jakie umięjętności pozwoli w dziecku wykształcić plac zabaw!

A gdy dorośnie...

Pozostanie impulsywny. Pójdzie przez życie prostą drogą, nie uznając skrótów ani cwaniactwa. Będzie robił to, na co ma ochotę, kierując się dewizą: "Mogę, ale nic nie muszę". Sensem jego życia będą podróże. Nigdy nie opuści przyjaciela w biedzie, trzeba tylko przyzwyczaić się do jego szczerości, która bywa bolesna. U płci przeciwnej będzie mieć duże powodzenie.

Co Strzelcowi przyniesie szczęście

kolory: fiolet, granat, błękit, ciemna zieleń
kwiaty: fiołek, frezja, szałwia
metal: cyna
maskotki: wizerunki konia, słonia, pawia i jelenia
pomyślny miesiąc: grudzień
dni tygodnia: piątek i niedziela
dni miesiąca: 1, 3, 9

Imiona dla dzieci spod znaku Strzelca

Imiona dla dziewczynek: Adela, Agata, Alicja, Bożena, Danuta, Dorota, Elżbieta, Ewa, Hanna, Iwona, Julia, Mariola, Olga, Sylwia, Teresa, Urszula
Imiona dla chłopców: Andrzej, Antoni, Cezary, Gabriel, Ignacy, Jarosław, Krzysztof, Marek, Mateusz, Paweł, Piotr, Radosław, Szymon, Tadeusz, Wojciech

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Strzelca

Ludwig van Beethoven (ur. 16.12)
Józef Piłsudski (ur. 5.12)
Winston Churchil (ur. 30.11)
Maria Callas (ur. 2 .12)
Kim Basinger (ur. 8.12)
Edyta Geppert (ur. 27.11)
Maryla Rodowicz (ur. 8.12)
Katarzyna Skrzynecka (ur. 3.12)
Brad Pitt (ur. 18.12)
Britney Spears (ur. 2.12)
Krystyna Janda (ur. 18.12)
Ozzy Osbourne (ur. 3.12)
Oceń artykuł

Ocena 4 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy