benefity za zaszczepienie się na COVID-19
fot. Adobe Stock

Rząd zdradza, jakie będą BENEFITY za zaszczepienie się na COVID-19

Rząd zapowiedział, że będą przewidziane pewne benefity dla osób, które zaszczepią się przeciw COVID-19. Chodzi między innymi o zwolnienie z kwarantanny, a także możliwość uczestniczenia w spotkaniach w większej grupie, niż przewiduje reżim sanitarny. Co z maseczkami?
Joanna  Biegaj
benefity za zaszczepienie się na COVID-19
fot. Adobe Stock
Niebawem obywatele Polski będą mogli skorzystać ze szczepionki na COVID-19, już jakiś czas temu rząd zapowiadał masowe szczepienia. Rząd przedstawił narodową strategię szczepień.  Osoby, które przyjmą szczepionkę na COVID-19 mogą liczyć na pewne benefity, będą między innymi zwolnione z obowiązku odbywania kwarantanny po kontakcie z zakażonym lub podróży zagranicznej. A co z maseczkami? „Nie ma w tej chwili takich zapisów, które mówiłyby o nienoszeniu maseczki" - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

O jakich benefitach dla zaszczepionych mowa?


Podczas konferencji (08.12.2020r.) minister zdrowia powiedział, jakie regulacje przestaną obowiązywać tych, którzy poddadzą się szczepieniu na COVID-19. Takie osoby: 
  • nie będą podlegały kwarantannie w wyniku kontaktu z osobami zakażonymi
  • nie będą podlegały kwarantannie w wyniku podróży do krajów, które są krajami wysokiego ryzyka
  • nie będą uwzględniane w obowiązujących limitach np. na domowych przyjęciach lub spotkaniach.


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy