zamknięcie szkół do 26 czerwca
fot. Adobe Stock

MEN prostuje swoje słowa: zamknięcie szkół jednak tylko do 7 czerwca

Zamknięcie szkół jest na razie przewidziane do 7 czerwca, a nie – jak podał wiceminister edukacji – do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego.
Agnieszka Majchrzak
zamknięcie szkół do 26 czerwca
fot. Adobe Stock
Powstało zamieszanie wokół terminu otwarcia szkół. Jeszcze w czwartek wiceminister edukacji mówił, że szkoły będą  zamknięte do końca czerwca, jednak kilka godzin później wyszło z resortu sprostowanie tej informacji.

Szkoły zamknięte do 7 czerwca

Według obecnie obowiązujących przepisów zajęcia stacjonarne w palcówkach zawieszono do 24 maja. W czwartek wiceminister edukacji Dariusz Kopeć powiedział, że zamknięcie szkół zostanie przedłużone do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych.

Wiceminister podkreślił, że niebawem zostanie opublikowane nowe rozporządzenie w tym zakresie. „Będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych" – stwierdził Kopeć.

Okazało się jednak, że na razie MEN nie planuje tak daleko idących kroków. Resort poinformował w komunikacie przesłanym do Polskiego Radia, że nie wydano jeszcze żadnej decyzji ws. funkcjonowania szkół do 26 czerwca, a przygotowywane rozporządzenie ma przedłużyć ich zamknięcie jedynie do 7 czerwca.

„Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca" – poinformowało ministerstwo edukacji.

Podkreślono, że ewentualne uruchomienie placówek będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju oraz wytycznych ministra zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Od 18 maja szkoły otwarte dla niektórych uczniów

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa od 12 marca w szkołach nie odbywają się zajęcia stacjonarne. Od 25 marca szkoły mają obowiązek prowadzenia nauczania zdalnego.

W ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego kolejnego III etapu znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, zdecydowano także o częściowym powrocie uczniów do szkół.

Od 18 maja zaczęła się nauka dla uczniów szkół policealnych w ramach zajęć praktycznych, a od 25 maja dla dzieci z klas 1-3 będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. W tym samym dniu rozpoczną się konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów, którzy przygotowują się do egzaminów.

Od 1 czerwca podobne konsultacje będą uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, np. w celu poprawienia ocen.

Źródło: gazeta.pl, onet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy