dziadkowie w czasie pandemiii
fot. Adobe Stock

„Teściowie nie chcą zajmować się wnukami, bo mówią, że jest pandemia. Dlaczego są takimi egoistami?" [LIST DO REDAKCJI]

„A ja mam już dość. Żadnej pomocy, męża ciągle nie ma, poza tym jest maminsynkiem i nie postawi się mamusi. Przecież ta pandemia to dla nich tylko wymówka, bo im się nie chce i myślą tylko o sobie!".
dziadkowie w czasie pandemiii
fot. Adobe Stock
Otrzymałyśmy list od naszej czytelniczki, który zdecydowałyśmy się opublikować, bo porusza ważną i aktualną dla wielu mam kwestię. Co powiedziałybyście autorce (prosiła o zachowanie anonimowości)? Czy u was też tak to wygląda? Kto ma tu rację? Jeśli jest też coś innego, o czym chciałybyście do nas napisać, piszcie na adres: redakcja@mamotoja.pl

Dziadkowie nie chcą zajmować się wnukami, zasłaniają się pandemią (list)

„Mam 18-miesięcznego synka i 2,5-letnią córkę. Siedzę z nimi w domu. Mojego męża ciągle nie ma, bo jeździ na tirach. Ja chciałabym pójść do pracy, pewnie na kasę, bo taka praca jest w moim mieście. Ciągle brakuje pieniędzy, a też chciałabym czasami porozmawiać z kimś innym niż dzieci i coś sobie kupić. Nikt mi nie pomaga, bo moi rodzice mieszkają daleko, a teściowie mówią, że boją się koronawirusa i nie chcą zająć się wnukami. Nawet chciałam im je zaprowadzić na kilka godzin, ale też odmówili. Bo pandemia jest. 

A ja mam już dość. Żadnej pomocy, męża ciągle nie ma, poza tym jest maminsynkiem i nie postawi się mamusi. Przecież ta pandemia to dla nich tylko wymówka, bo im się nie chce i są myślą tylko o sobie!

Ale i tak prosiłam męża, żeby porozmawiał ze swoją mamą. Jest jej oczkiem w głowie, pomyślałam, że może jemu uda się przekonać teściową. Zrobiłam dobrą kolację, opowiedziałam, co mi leży na sercu, a on wysłuchał, przytulił... ale wiem, że nic z tego nie będzie. Niestety wciąż stawia mamusię na pierwszym miejscu, więc na pewno się jej nic nie powie. Jeśli zacznę naciskać, skończy się awanturą, a wtedy już naprawdę nie będę miała z kim pogadać w domu. Zostanie mi tylko paplanie do dzieci.

Mam już dosyć, jak im wytłumaczyć, że są egoistami i że dziadkowie są od tego, żeby pomagać?"

Zobacz także:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 9 głosy

Zobacz także

Popularne tematy