GRY
 
 

Trójkąt rodzinny

Mama, tata i dziecko – nic prostszego. Tylko że to nie sumuje się tak łatwo. Maluch sprawia, że łatwo się wam pogubić. Zwłaszcza na początku.

mama, tata, niemowlę, rodzina
Dom, dzieci bawiące się w ogrodzie. Ona siedzi w fotelu, On przygotowuje aromatyczną kawę. Marzenia o spokojnym rodzinnym popołudniu pryskają jak bańka mydlana wraz z przyjściem na świat dziecka. Wrzuceni na głębokie wody rodzicielstwa dryfujecie każde w swoją stronę. Oto pomysły, dzięki którym uda wam się ominąć przeszkody i razem dopłynąć do przystani RODZINA.

Inne życie
Nierozłączni On i Ona nie dowierzają, że taka bezbronna istotka może przewartościować ich poukładany świat. Najpierw euforia, potem szok, bo dotąd kompetentni, teraz są przytłoczeni odpowiedzialnością i brakiem doświadczenia. Ich związek zamienia się w układ Ona-Ono, a miejsce młodego taty często jest... w pokoju obok.
Co możecie zrobić?
On: Daj swojej kobiecie czas, wspieraj ją, okazuj czułość. I pamiętaj: twoje miejsce jest w sypialni, nawet jeśli płacz malca nie daje ci zmrużyć oka.
Ona: Nie ma idealnych matek! Zadawaj pytania, czerp z doświadczenia innych, ale wyrabiaj sobie też własne zdanie.

Nowe role
Wczoraj kobieta i mężczyzna, dziś także mama i tata. Przez pierwsze tygodnie po narodzinach wspólnie dzielą obowiązki. Wkrótce wszystko wraca do „normy”. Jego w pracy napędza głównie odpowiedzialność za rodzinę. Nowe zlecenia, późne powroty. Ona, do tej pory kobieta aktywna, łączy trzy w jednym: bycie matką, żoną i... gospodynią. Nie tylko ogranicza swoją wolność, ale też sprawia, że tata oddala się od dziecka. Bo co może przy maluszku zrobić On, skoro wszystko wykonała już Ona?
Co możecie zrobić?
On:
W sobotni poranek zaplanuj spacer z maleństwem. Dzięki temu Ona będzie miała chwilę tylko dla siebie.
Ona: Spraw, by On czuł się potrzebny przy dziecku. Niech wieczorne przygotowanie kaszki będzie jego zadaniem.

Czułe słówka
Po ciężkich negocjacjach w pracy On marzy o jednym: ciszy i spokoju w domu. Ona po dniu spędzonym w piaskownicy i próbach charakteru nie tylko malucha, pragnie w końcu schronić się w objęciach swojego mężczyzny. Bo nic tak nie podnosi na duchu jak miłe słowo, gest. Każdy tego pragnie, ale na oczekiwaniach często się kończy.
Co możecie zrobić?
On:
Mimo zmęczenia wysil się choć na jeden komplement, który sprawi, że Jej dzień nie będzie do końca stracony.
Ona: Gdy twój mężczyzna po raz kolejny spóźnił się na kąpiel malucha, zamiast wymówek zrób dobrą minę do złej gry. Wyraź uznanie dla tego, co On robi dla was.
Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj