6 sposobów, jak wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy [WIDEO]

Uśmiech na twarzy dziecka to najpiękniejszy widok dla rodzica. Zobacz nasze 6 prostych sposobów na wywołanie uśmiechu u dziecka.
Uśmiech na twarzy dziecka działa nie tylko dobrze na samo dziecko, ale i na samopoczucie rodziców. Poświęcaj dziecku czas, spędzajcie wspólne chwile, które kiedyś wywołają  we wspomnieniach uśmiech na twarzy.

Uśmiech dziecka - nagroda dla rodziców

Oto 6 prostych sposobów, dzięki którym codziennie na twarzy dziecka zagości uśmiech. Są proste i szybkie, wykorzystaj je więc, bo uśmiechanie się dziecka wprowadza do naszego życia mnóstwo pozytywnej energii.
  1. Powiedz dziecku, co lubisz w jego charakterze, co sprawia, że jest wyjątkowe i lepsze niż inni.
  2. Połaskocz je.
  3. Pochwal je za wypełnienie zadania lub obowiązku.
  4. Zagrajcie w „kto pierwszy mrugnie”.
  5. Pogadajcie o śmiesznej sytuacji, która zdarzyła wam się w przeszłości.
  6. Obejrzyjcie wspólnie śmieszny program lub film.

Uśmiech to przecież proste ćwiczenie mimiki twarzy, a jego skutek jest ogromny.
Uśmiech, który przywołujemy na twarzy dziecka ma również pozytywny wpływ na jego zdrowie i nastawienie do wielu spraw - udowodniono naukowo, że każdy uśmiech sprawia, że u danej osoby poprawia się nastrój! Pamiętaj, że śmiech jest zaraźliwy, zdrowy (podczas śmiania się szybciej oddychamy i jest to dobre ćwiczenie dla przepony, gardła, a także zwiększa dotlenienie krwi i jej przepływ) i niesie ze sobą dobry nastrój. Uśmiechanie również zwiększa w organizmie poziom hormonu szczęścia - do mózgu wydzielają się endorfiny, nawet jeśli uśmiech nie jest do końca szczery.

Polecamy:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy