W ciągu ostatniego roku urodziło się najmniej dzieci od 15 lat!
fot. Adobe Stock

W ciągu ostatniego roku urodziło się NAJMNIEJ dzieci od 15 lat! DRAMAT!

Ostatni rok był najgorszy pod względem liczby dzieci, które przyszły na świat – urodziło się jedynie 33 tys. dzieci, czyli najmniej od 15 lat. GUS alarmuje, że rośnie także liczba zgonów.
Joanna  Biegaj
W ciągu ostatniego roku urodziło się najmniej dzieci od 15 lat!
fot. Adobe Stock
Program Rodzina 500+ miał pozytywnie wpłynąć na dzietność wśród polskich rodzin – poprawić jej wzrost. Dane wskazują jednak na coś zupełnie innego... We wrześniu 2017 roku rozpoczął się gwałtowny spadek i trwa on do dziś.

Program 500+ nie działa!

Celem programu 500+ było zachęcenie młodych rodzin do posiadania większej ilości dzieci. Na początku, rzeczywiście, było widać pozytywne efekty polityki prorodzinnej. Od września 2017 sytuacja jednak całkowicie się zmieniła i to wcale nie na lepsze. Okazuje się, że program 500+ nie działa...
Redakcja poleca: Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru, dobrze trafiłaś. Nasz jest łatwy do wykonania i efektowny, bo złoty! Dzięki kalendarzowi adwentowemu dziecku łatwiej jest czekać na gwiazdkę i prezenty. Znikające kolejne okienka kalendarza ułatwiają zrozumienie, ile jeszcze dni zostało do świąt i sprawiają, że ten czas nie dłuży się aż tak strasznie.

Najgorszy wynik od 15 lat

Na swoim Twitterze ekonomista Rafał Mundry zamieścił zatrważające dane, które mówią, że w lipcu urodziło się 33 tys. dzieci (rok temu 37 tys.), zmarło natomiast 33,5 tys. osób (rok temu 34,5 tys.). Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 365,5 tys., czyli najmniej od 15 lat. Ustawa 500+ przewidywała, że powinno się urodzić 380 tys. dzieci. Deficyt demograficzny wynosi aż 43 tys.

Źródło: biznes.wprost.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy