Porywacz dziecka poszukiwany

Widziałaś go? Zgłoś to! Nie? Udostępnij! Chrońmy dzieci!

Im więcej osób udostępni to nagranie, tym większa szansa na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.
Marta Kabulska
Porywacz dziecka poszukiwany
Tak wygląda mężczyzna, który próbował porwać dziecko. Policja udostępniła nagranie, prosząc o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Choć do zdarzenia doszło miesiąc temu (24 września) nad jeziorem Malta w Poznaniu podczas imprezy sportowej, policja wciąż poszukuje sprawcy. Zdecydowała się więc udostępnić nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę idącego znad brzegu jeziora Maltańskiego. Zbliżając się do bramy ma na sobie wiśniowy t-shirt z białym napisem. Gdy dociera do bramy, przebiera się i odchodzi. 
 

To ten mężczyzna podczas imprezy sportowej wziął na ręce 4-letnie dziecko i zaczął się z nim oddalać. Matka chłopca natychmiast zareagowała i wyrwała dziecko z rąk nieznajomego.

Nie udało się na miejscu zatrzymać mężczyzny. Policja udostępniała wizerunek sprawcy nagrany kamerą monitoringu. Teraz prosi o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę. Zgłaszać się należy osobiście w Komisariacie Policji Poznań Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 lub telefonicznie pod całodobowym nr tel. 61 841 23 11 albo numerem alarmowym 997.

Zobacz też: Myślisz, że twoje dziecko jest bezpieczne? One też tak myślały
Redakcja poleca: Rozmowa z nieznajomym może kosztować życie! - film
Ponad połowa rodziców nie rozmawia ze swoimi dziećmi o zagrożeniach współczesnego świata. Często też uważamy, że kontrola rodzicielska w komputerze wystarczy, by obronić malca przed obcymi. A co z tymi, których spotka na placu zabaw czy w centrum handlowym?

Ocena (4 oceny)

3.8
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kalendarze Adwentowe DIY

O tym się mówi!