córka Ewy Bem
fot. Facebook

Wnuki Ewy Bem nie pamiętają mamy. Zmarła, gdy były malutkie

Córka Ewy Bem zmarła 4 lata temu, gdy jej dzieci były jeszcze bardzo małe. Choć nie pamiętają i nie wspominają mamy, bliscy starają się, by Pamela była obecna w ich sercach.
Magdalena Drab
córka Ewy Bem
fot. Facebook
Pamela Bem-Niedziałek chorowała na nowotwór. Odeszła w 2017 roku, zostawiając męża i dwoje malutkich dzieci. Maluchy niewiele pamiętają z czasu spędzonego z mamą, ale regularnie odwiedzają jej grób i oglądają wspólne zdjęcia.

Córka Ewy Bem osierociła dwoje dzieci

Pamela Bem-Niedziałek, dziennikarka i reporterka, walczyła z chorobą dwa lata. O tym, że ma guza mózgu, dowiedziała się w drugiej ciąży. Po urodzeniu córki rozpoczęła leczenie. Niestety ani terapia, ani operacja nie przyniosły efektu i córka Bem przegrała z nowotworem. Gdy zmarła, jej synek miał 3 i pół roku, a córka 2 latka. Teraz dzieci są już w wieku szkolnym i nie pamiętają swojej mamy. 

Zarówno tata, jak i babcia starają się jednak, by pamięć o Pameli była żywa. Razem z dziećmi chodzą na cmentarz i często przeglądają zdjęcia.

„Na jej nagrobku jest piękne zdjęcie, uśmiechnięte, bo taka była. Zawsze to zdjęcie całują. Wszędzie w domu mają pozawieszane liczne zdjęcia ich razem, jak były małe” – powiedziała Ewa Bem w rozmowie z Dorotą Wellman. Podkreśliła też, jak bolesna jest świadomość, że jej wnuki nigdy nie będą miały szansy poznać swojej mamy.

„To jest coś, nad czym ja naprawdę boleję i płaczę, że one nie poznają nigdy – już nawet nie tylko swojej mamy – ale tej osoby, którą była Pamela”.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy