ferie kiedy
fot. Adobe Stock

Ferie – kiedy wypadają w danym województwie w 2022 roku?

Ministerstwo edukacji i nauki zdecydowało, że ferie w poszczególnych województwach w 2022 roku będą odbywać się w różnych terminach. Sprawdź, kiedy ferie wypadną w twoim regionie!
ferie kiedy
fot. Adobe Stock
W 2022 roku ferie zimowe przypadają między 17 stycznia a 25 lutego. Będą odbywać się w czterech turach. Pierwsza zacznie się już niebawem! Jako pierwsi wypoczynek rozpoczną uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Najpóźniej z zimowego wypoczynku skorzystają dzieci z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Poniżej przedstawiamy terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw. 

Kiedy ferie zimowe 2022? – terminy dla poszczególnych województw

Choć pierwsze półrocze kończy się dopiero 30 stycznia, niektóre województwa rozpoczną ferie zimowe niemal dwa tygodnie wcześniej. Są też takie, w których uczniowie na zimowy zimowy wypoczynek pójdą dopiero po dwóch tygodniach nauki w drugim półroczu. To skutek rezygnacji ze wspólnego terminu ferii dla całego kraju (wyjątkiem był ubiegły rok, kiedy to z powodu pandemii wszystkie województwa miały wolne w tym samym czasie).


Harmonogram ferii zimowych na 2022 rok z podziałem na poszczególne województwa: 
 
  • 17 – 30 stycznia 2022
Województwo: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
  • 24 stycznia – 6 lutego 2022
Województwo: podlaskie, warmińsko-mazurskie.
  • 31 stycznia – 13 lutego 2022
Województwo: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
  • 14 – 27 lutego 2022
Województwo: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Po feriach planowany jest powrót do nauki stacjonarnej. Minister zdrowia zapowiadał jednak 5.01.2022 na konferencji prasowej, że gdyby sytuacja epidemiczna tego wymagała, rząd może zdecydować o przechodzeniu szkół na zdalne nauczanie. 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy ferie zimowe w mieście są nudne? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ferie zimowe spędzane w mieście oznaczają nudę. Czas zimowego odpoczynku trwa w najlepsze i potrwa aż do niedzieli 25 lutego.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy