Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci
fot. Adobe Stock

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci: łamigłówki świąteczne

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci to świetny pomysł na świąteczną zabawę, która nie tylko wprawi w gwiazdkowy nastrój, ale także rozwinie umysł malucha. Kliknij w zdjęcia i wydrukuj jeden z naszych 6 wzorów: z bałwankiem, ptaszkami, Świętym Mikołajem i inne.
Martyna Pstrąg
Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci świetnie rozwijają ich mózg, a jednocześnie zapewniają dobrą zabawę i uprzyjemniają oczekiwanie na święta. Możecie dołączyć rozwiązywanie zagadek do waszych corocznych tradycji świątecznych, które sprawią, że czas pozostały do Bożego Narodzenia zleci znacznie szybciej! Łamigłówki typu „znajdź różnicę” poprawiają spostrzegawczość i koncentrację malucha. Wydrukujcie nasze zagadki i sprawdźcie, czy uda wam się odnaleźć wszystkie różnice na świątecznych obrazkach!

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci

Łamigłówki bożonarodzeniowe dla dzieci - bałwanek

Obrazek z wesołym bałwankiem skrywa kilka różnic... Masz problem z ich odnalezieniem? Odwróć obrazek - rozwiązanie znajdziesz na końcu strony, do góry nogami! Kliknij w obrazek i pobierz go, aby wydrukować zagadkę.
Zagadka bożonarodzeniowa z bałwankiem

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci - świąteczne ptaszki

Poniżej znajdziesz dwa obrazki przedstawiające świąteczne ptaszki na ośnieżonej gałęzi. Rysunki jednak nie są identyczne - skrywają aż 7 ukrytych różnic! Czy znajdziesz je wszystkie za pierwszym razem? Kliknij w obrazek i pobierz go, aby wydrukować zagadkę.
Zagadka bożonarodzeniowa z ptaszkami

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci - Święty Mikołaj

Wszystkie dzieci znają Świętego Mikołaja! Ten przedstawiony na naszym rysunku ukrywa aż 10 drobnych różnic! To najtrudniejsza ze wszystkich łamigłówek... Jeśli będziesz mieć z nią problem, pamiętaj, że możesz sprawdzić rozwiązanie na dole strony - zostało ono wydrukowane do góry nogami. Kliknij w obrazek i pobierz go, aby wydrukować zagadkę.
 
Zagadka bożonarodzeniowa z Mikołajem

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci - labirynt z Mikołajem

Czy Mikołajowi uda się dotrzeć do choinki, aby zostawić pod nią prezenty na gwiazdkę? Pomóż mu w tym! Kliknij w obrazek, aby wydrukować i narysować drogę do świątecznego drzewka.

Zagadka bożonarodzeniowa z labiryntem

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci - góra prezentów

Spróbuj odnaleźć wszystkie części garderoby Mikołaja w górze prezentów i świątecznych ozdób! Kliknij w obrazek, aby go wydrukować. 

Zagadka bożonarodzeniowa z ubraniami Mikołaja

Zagadki bożonarodzeniowe dla dzieci - Tata Niedźwiedź i mały niedźwiedź

Tata niedźwiedź szuka swojego synka! Pomóż odnaleźć mu prawidłową drogę. Kliknij w obrazek, aby go pobrać i wydrukować.
Zagadki bożonarodzeniowe z misiami

Zobacz też: 
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy