Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zasady w szkole w czasie pandemii
Adobe Stock
Aktualności

Koronawirus w szkołach: MEN podało 10 OBOWIĄZKOWYCH zasad dla dzieci

Dzieci pojawią się w szkołach już 1 września, MEN przygotowało więc listę najważniejszych zasad, do jakich muszą stosować się uczniowie. Niektóre z nich będzie bardzo trudno egzekwować!

Wraz z początkiem roku szkolnego dzieci wrócą do szkół − niektóre pierwszy raz od marca! Ale pandemia koronawirusa wcale się nie skończyła, wielu rodziców ma więc obawy co do bezpieczeństwa dzieci w placówkach. Ryzyko zakażenia ma zmniejszać przestrzeganie w szkołach 10 zasad, które opracowało MEN.

Koronawirus: zasady bezpieczeństwa w szkołach

Zarówno uczniowie, jak i rodzice czekają na początek roku szkolnego − jedni z radością, inni pełni obaw. Eksperci są zgodni: dzieci muszą wrócić do szkół, wielu ma jednak wątpliwości, czy powrót do zajęć stacjonarnych w pełnym wymiarze to na pewno dobry pomysł, zwłaszcza że koronawirus wciąż jest wykrywany u setek pacjentów dziennie. Jak zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli w szkołach? Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało listę zasad, których przestrzeganie będzie obowiązkowe dla wszystkich już od września.

Zasady bezpieczeństwa w szkołach od 1 września

  1. Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby? Zostań w domu
  2. Często myj ręce
  3. Nie dotykaj oczu, ust i nosa
  4. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie
  5. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela
  6. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych
  7. Spożywaj wyłącznie swoje jedzenie i picie
  8. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw
  9. Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela
  10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach


Powyższe zasady to z pewnością podstawa bezpieczeństwa w szkołach w czasach pandemii koronawirusa. Wątpliwości budzi jednak sposób, w jaki mają być egzekwowane, bo o ile częste mycie rąk przez dzieci i nauczycieli jest sprawą oczywistą, to już unikanie kontaktu z większymi grupami uczniów na szkolnych przerwach trudno sobie wyobrazić. Być może MEN już wkrótce udostępni nowe wytyczne, które będzie łatwiej wprowadzić w życie.

Zobacz też:

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Małgosia Rozenek boi się koronawirusa
Instagram
Aktualności
Rozenek BOI SIĘ o dzieci: „Ciekawe, ile do tej szkoły pochodzą?”
Małgosia Rozenek obawia się pandemii koronawirusa i nie wie, czy jej synowie będą bezpieczni w szkole. O radę zapytała fanów.

Małgorzata Rozenek planuje we wrześniu posłać dwóch starszych synów do szkoły. Ale im bliżej początku roku szkolnego, tym Rozenek ma więcej obaw i wątpliwości. Strach przed koronawirusem sprawił, że gwiazda zapytała fanów o zdanie. Największy lęk wzbudza w niej kontakt starszego Tadzia i Stasia z najmłodszym Heniem oraz z dziadkami. Małgosia Rozenek nie pośle dzieci do szkoły? Dzieci prawdopodobnie wrócą jesienią do szkół mimo trwającej pandemii koronawirusa. Wielu rodziców ma jednak wątpliwości, czy w placówkach będzie bezpiecznie i czy ścisły rygor sanitarny będzie przestrzegany. Podobnie myśli Małgosia Rozenek, która już we wrześniu musi zdecydować, czy wysłać dwóch starszych synów z powrotem do szkoły. W jej ocenie szalejąca pandemia najbardziej może zaszkodzić małemu Heniowi oraz dziadkom, z którymi dzieci mają częsty kontakt. „Powoli już szykujemy się na rozpoczęcie roku szkolnego, mam trochę obaw, szczególnie, że mamy niemowlaka w domu i częsty kontakt z rodzicami, wiec troska o nich jest duża” − wyznała Rozenek w nowym poście na Instagramie. Lęk gwiazdy jest całkiem zrozumiały, tym bardziej że trudno sobie wyobrazić chociażby zachowywanie odpowiedniego dystansu w szkołach, a niektórzy eksperci apelują np. o wprowadzenie nauczania hybrydowego . Wątpliwości Gosi podzielają także inni rodzice, którzy chwalą ją za rozsądne podejście do tematu koronawirusa: „Fajnie, ze chociaż Pani ma poukładane w głowie i nie zaprzecza, ze pandemia istnieje” − piszą pod jej zdjęciem. Ale nie brakuje i takich, którzy negują pandemię, a jako dowód podają przykłady innych krajów (Szwecja, Holandia), w których dzieci chodzą już do przedszkoli i szkół i w których nie zanotowano wzrostu zachorowań. „Bądźmy ostrożni, ale nie dajmy się zwariować” − napisał ktoś inny....

Pepco ubrania do szkoły
Adobe Stock / Instagram
Zakupy
Ubranka do szkoły z Pepco: wyglądają jak MARKOWE, a kosztują kilka złotych!
Kompletowanie wyprawki szkolnej w Pepco to czysta przyjemność: nie dość, że wydasz niewiele, to kupisz ubrania dla dziecka do szkoły i przedszkola najwyższej jakości.

Ubrania do szkoły warto skompletować już teraz, aby wraz z początkiem roku szkolnego mieć wszystkie potrzebne rzeczy oraz gotowe zestawy ubranek na każdy dzień. W szkole przyda się wygodny dres, cieplejsza bluza, bezrękawnik, bawełniane koszulki i legginsy. W Pepco można zrobić zakupy do szkoły, wydając mniej niż 100 zł. Ubrania do szkoły w Pepco Pepco jak zwykle kusi niskimi cenami, ale to nie jedyny atut najnowszej oferty tej sieci sklepów: w parze z ceną idą także wysoka jakość i styl. Nowe produkty z Pepco spodobają się rodzicom, którzy właśnie kompletują wyprawkę do szkoły i przedszkola. A jest w czym wybierać! Niekwestionowanym hitem są kamizelki: lekko ocieplane, bez rękawów, zapinane na suwak. Kamizelki mają także kaptur! W wersji dla dziewczynek są zdobione sztucznym futerkiem, a w wersji dla chłopców − pikowane z nadrukiem. Cena? Jedyne 30 zł! Na Instagramie zachwyceni rodzice pytają o dostępne rozmiary: Pepco oferuje kamizelki dla dzieci o wzroście 104-134 cm.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Chcecie otrzymać piątkę z przygotowania dzieci do szkoły? W takim razie warto zapisać w dzienniczku, że #PEPCO jest w tym bardzo pomocne! 👧😍Nie wierzycie? Zobaczcie, jak naszą kolekcją zainspirowała się @lilylife.pl a potem 👇 przyjdźcie do naszych sklepów, bo poza wygodnymi i modnymi ubraniami czekają tam na Was również przybory szkolne! 📐🎒✏️ #inspiracjePEPCO #inspiracjePEPCO #szkoła #backtoschool #school #fashion #modadziecięca #kids #children Post udostępniony przez PEPCO (@pepcopl) Sie 20, 2020 o 6:38 PDT Koniecznie kup taką kamizelkę dla swojego dziecka − przyda się jesienią!   Jeszcze mniej trzeba...

Jeśli nie poślesz dziecka do szkoły – możesz otrzymać 10 tys grzywny!
Adobe Stock
Aktualności
Jeśli nie poślesz dziecka do szkoły – możesz otrzymać 10 tys. grzywny!
Jeśli rodzic nie pośle dziecka do szkoły 1 września, obawiając się zakażenia koronawirusem - choć nie ma żadnych podstaw zdrowotnych ku temu - będzie to naruszenie obowiązku szkolnego.

Już niedługo uczniowie wrócą do szkół, a to oznacza, że na niewielkiej przestrzeni będą przebywać nauczyciele, uczniowie i personel szkolny. Setki osób w jednej placówce - zwiększy to ryzyko zakażenia koronawirusem, co zdarzało się już na obozach i koloniach , a także w parku rozrywki . Jeżeli dziecko jednak zostanie w domu 1 września, mimo że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych u niego lub innych członków rodziny, by poszło do szkoły – rodzice mogą otrzymać karę grzywny. Jest to naruszenie obowiązku szkolnego. Rodzice w domu, dzieci w szkole Część rodziców, z racji pracy zdalnej, zapewne będzie chciała, by ich dziecko zostało w domu. Dałoby to możliwość obserwowania sytuacji epidemicznej po otworzeniu szkół, przynajmniej przez pierwszych kilka tygodni. Jak pisze „Rzeczpospolita”, jeśli dziecko jednak pójdzie normalnie do szkoły - efektem może być to, że rodzice zostaną zarażeni przez swoje dzieci. „A że prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, wskazują prognozy naukowców z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, zalecających daleko idącą ostrożność podczas powrotu dzieci do szkół” - czytamy w dzienniku. Czy rodzic może nie posłać dziecka do szkoły? Pojawia się więc pytanie, czy rodzic może zostawić dziecko w domu? Dziennik skierował je do MEN, odpowiedź brzmi: „Rodzic może zostawić dziecko tylko wtedy, gdy w domu znajduje się członek rodziny objęty kwarantanną lub jest to uzasadnione chorobami dziecka, w tym objawami infekcji dróg oddechowych lub choroby przewlekłej – na podstawie opinii lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad uczniem z taką chorobą”. Brak realizacji obowiązku szkolnego Jeżeli dziecko zostanie w domu, nie mając ku temu odpowiednich powodów – będzie to naruszeniem obowiązku szkolnego, a za to rodzic może zostać ukarany karą grzywny....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz