Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Zbyt częste korzystanie z telefonu zabiera cenne chwile z dzieckiem
Fotolia
Aktualności

12 rzeczy, które cię ominą, jeśli zbyt często zerkasz na telefon

Żadna mama nie chce stracić najważniejszych momentów w życiu swojego dziecka.

Są chwile, na które czeka każdy rodzic. Mama, która nie widzi pierwszych kroków dziecka, ma poczucie, że ominęło ją coś ważnego. Dziś coraz częściej zapominamy o błahostkach, za którymi kiedyś możemy tęsknić. Zamiast życia chwilą, żyjemy w wirtualnym świecie smartfonów i tabletów. Czas to zmienić!

Co cię omija, gdy spędzasz czas z telefonem w ręku?

 1. Uśmiech dziecka na widok kolorowego balona.
 2. Oczy pełne dumy, gdy twojemu dziecku uda się zbudować wieżę z klocków.
 3. Wyraz twarzy twojej przyjaciółki, kiedy mówi ci o czymś ważnym.
 4. Uśmiech przypadkowego przychodnia, który mijał cię na spacerze.
 5. Staruszek siedzący na przystanku, podobny do twojego ukochanego dziadka.
 6. Nieśmiała koleżanka z pracy, która wstydziła się podejść do ciebie i porozmawiać.
 7. Rozczarowanie twojego dziecka, gdy przegapisz jego pierwsze sekundy na rowerze.
 8. Możliwość ustąpienia miejsca w tramwaju kobiecie w ciąży.
 9. Pierwsze kroki twojego dziecka.
 10. Moment, w którym twój maluch spada z fotela i zaczyna płakać.
 11. Szczeniak, który zaczął wesoło machać ogonem na twój widok.
 12. Widok spadających liści i kasztanów na chodniku.

Telefon oddala cię od rodziny

Jeśli zbyt często zerkasz na ekran swojego telefonu, czytasz wiadomości, chatujesz z koleżanką lub grasz, możesz mieć pewność, że ominie cię mnóstwo wspaniałych i niepowtarzalnych momentów. Korzystanie ze smartfona i portali społecznościowych uzależnia. Im więcej czasu spędzasz, przeglądając posty znajomych na Facebooku, tym większe prawdopodobieństwo, że nawet nie zauważysz, ile rzeczy umyka ci na co dzień.

Gdy sięgasz po telefon "żeby coś sprawdzić", zaczynasz się rozpraszać, masz trudności ze skupieniem uwagi. To, co może wydawać się błahe, będzie kiedyś tym, za czym zatęsknisz. Odłóż telefon, pobądź ze swoją rodziną. Straconego czasu nie możesz cofnąć.

Czytaj także: Nie patrz na telefon podczas zabawy z dzieckiem!

źródło: psychologytoday.com

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Samotność w macierzyństwie
Fotolia
Aktualności
8 sytuacji, w których czujesz się niesamowicie samotna
Macierzyństwo to emocjonalny rollercoaster. Z tą różnicą, że stąd nie ma ucieczki.

Chociaż przez większość czasu jesteś zbyt zajęta, żeby o sobie pomyśleć, są sytuacje, w których dominuje jedno uczucie: samotność. Kiedy czujesz się najbardziej samotna? 1. Kiedy twoje dziecko dostaje ataku histerii w miejscu publicznym Wstyd, strach, zażenowanie, bezsilność, samotność – lista uczuć, które to opisują, jest naprawdę długa. Każda mama to przerabiała. Jedyne, co może cię uratować to spokój i cierpliwość . Nie myśl, co pomyślą inni. Pomyśl o tym, co zrobić, żeby twoje dziecko wstało z podłogi. Porozmawiaj z nim, dlaczego to zrobiło. 2. Kiedy twojego męża nigdy nie ma Jesteś silna i dajesz sobie ze wszystkim radę, jednak czasem... nie dajesz rady. Natłok domowych i zawodowych obowiązków wysysa z ciebie energię. Chociaż starasz się ze wszystkich sił, czasem chciałabyś, żeby twój mąż trochę cię odciążył, pomógł. Kiedy chcesz prosić go o pomoc, przypominasz sobie, że jak zwykle go nie ma. 3. Kiedy twoje dziecko nagle przestaje cię lubić Większość mam to przerabia: twój ukochany maluszek, który płakał, jeśli wychodziłaś bez niego z domu, nagle nie chce mieć z tobą nic wspólnego. Nie je tego, co mu podasz, nie chce się z tobą bawić, nie chce, żebyś odbierała go z przedszkola. Ta faza szybko mija, ale nagłe uczucie pustki, które się wtedy pojawia, jest bardzo przytłaczające. 4. Kiedy nie możesz zasnąć, bo zastanawiasz się, czy jesteś dobrą matką Zdradzimy ci sekret: jesteś najlepszą mamą dla swojego dziecka. Zobacz także: Zła matka? Nie. Prawdziwa! 5. Kiedy spędzasz całe dnie wśród dzieci Każda mama wie, że można jednocześnie uwielbiać macierzyństwo i go nie znosić. Uczucie samotności pojawia się często w momencie, kiedy zauważasz, że już nie pamiętasz, jak to jest rozmawiać z dorosłymi o czymś innym niż dzieci. Pieluchy, zabawki, płacz, książeczki, przedszkole i 500 plus – to...

Ważna jest nie ilość, ale jakość czasu spędzanego z dzieckiem
AdobeStock
Wychowanie
3 minuty dziennie, które poprawią twoje relacje z dzieckiem. Rada psychologa
Możesz się zdziwić, jak wiele zmieni twoje podejście do tych 3 minut. Ta krótka chwila ma kluczowe znaczenie w budowaniu więzi i zaufania w rodzinie. Dowiedz się więcej!

Ile czasu spędzasz z dzieckiem po pracy? Poświęcasz około 30 minut na przygotowanie mu obiadu, 15 minut na wspólne czytanie książek i tylko chwilę na pocałunek przed snem. Jednak według ekspertów istnieją oprócz tego jeszcze 3 minuty, które mogą być najważniejsze w ciągu dnia z uwagi na to, jak dzięki nim może pogłębić się twoja relacja z dzieckiem. Psycholog Nataliya Sirotich nazwała ten czas zasadą 3 minut. Według niej, jeśli będziesz postępować we wskazany przez nią sposób, zbudujesz z dzieckiem więź opartą na zaufaniu, która będzie procentować również wtedy, gdy będzie już ono nastolatkiem. Sprawdź, jak prawidłowo wykorzystać te 3 minuty, aby osiągnąć pełne zrozumienie z dzieckiem . To wcale nie jest takie trudne! Jak działa zasada 3 minut? Przede wszystkim ważne jest to, byś każdego dnia po pracy lub innym wyjściu witała się z dzieckiem w taki sposób, jakbyś nie widziała go od dawna i mocno się za nim stęskniła (nawet jeśli nie było cię tylko 5 minut, bo byłaś po bułki w sklepie!). Aby nawiązać właściwą bliskość , kucnij – twoje oczy powinny być na wysokości wzroku malca. Następnie przez 3 minuty się przytulajcie, pytaj też dziecko, jak minął mu czas bez ciebie. Rób tak również zawsze, gdy odbierasz je z przedszkola czy szkoły. Dzięki temu poczuje, że jest dla ciebie naprawdę ważne. Zobacz też: Tej jednej rzeczy nigdy nie odmawiaj dziecku! Dlaczego nie warto pomijać zasady 3 pierwszych minut? Ignorowanie tej zasady może mieć różne konsekwencje, w zależności od charakteru danego dziecka. Brak możliwości powiedzenia rodzicom wszystkiego, co się czuje i przeżywa (nawet najbardziej błahych rzeczy), powoduje, że z czasem dziecko zacznie uważać, że wszystko jest zbyt mało ważne, byś mogła się tym zainteresować . Wówczas wiele ważnych rzeczy związanych z twoim dzieckiem może cię ominąć, a tego byś pewnie nie...

Wygląd i samopoczucie
Dlaczego warto być mamą - 10 powodów
Jesteś prawdziwą szczęściarą. Bycie mamą to najbardziej fascynująca przygoda w życiu. Wkrótce się przekonasz, a na razie poznaj 10 zalet macierzyństwa.

Każdy dzień, począwszy od narodzin dziecka , przyniesie ci niespodziankę. Będziesz się cieszyć z uśmiechów i jego spojrzeń, z zaufania i wiary, jaką cię ta mała istotka obdarzy, z miłości, której nie można porównać z żadną inną. To niepowtarzalne chwile. Są pewnie miliony powodów, dla których tak fantastycznie być mamą. My przypominamy tylko dziesięć zalet macierzyństwa . Naprawdę codziennie możesz się cieszyć, że... spotkał cię taki cud.   1. Masz przed sobą najwspanialsze chwile Jesteś jeszcze w ciąży? Myślisz o zbliżającym się porodzie? Nie obawiaj się. O bólu się zapomina. A poza tym to przecież dzięki niemu twoje dziecko znajdzie się na świecie. Na zawsze zapamiętasz za to ciepło maleńkiego ciałka bobaska, gdy po porodzie trafi na twój brzuch (sprawdź: Najlepszy scenariusz na pierwsze chwile po porodzie ). Gdy pierwszy raz pogłaszczesz dziecko po główce, zobaczysz przymknięte oczka, miniaturowy nosek. W pamięci będziesz pielęgnować pierwsze karmienie, uśmiech, kroczek, słowo... To, co wspaniałe, ciągle jest przed tobą!   2. To wy stworzyliście prawdziwe życie To największy cud. Dziewięć miesięcy, kiedy maluszek rozwija się w tobie, jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Sama świadomość, że ta istotka codziennie staje się większa, dodaje skrzydeł. Wyobrażasz sobie, jak wygląda twoje dziecko, jak się zmienia, jakie będzie, gdy się urodzi, kim zostanie. Rozmawiaj z nim, głaszcz się po brzuchu. Tak przekazujesz maleństwu wiadomość, że jest oczekiwane.   3. Będziesz towarzyszyć dziecku w dorastaniu Często w maluszku doszukujemy się cech osób nam bliskich, kochanych. „Ma oczy po tacie, usta po mamie i jest towarzyski jak dziadek” – mawiają mamy. Dziecko to rzeczywiście cząstka nas samych, krew z naszej krwi (sprawdź: Co dziecko dziedziczy po rodzicach, a co po dziadkach? ). Ale...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta