Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Córka Mai Hyży ma skazę białkową
Instagram
Aktualności

Maja Hyży usłyszała FATALNĄ diagnozę: „Nie mogę patrzeć, jak moje dziecko cierpi!”

Córeczka Mai Hyży bardzo cierpiała, ale artystka zupełnie nie spodziewała się tak poważnej diagnozy. Okazało się, że Antosia ma skazę białkową. Teraz Maję czeka trudny okres i sporo wyrzeczeń, jeśli chce nadal karmić córkę piersią.

Maja Hyży nie mogła uwierzyć w diagnozę, ale lekarz nie miał wątpliwości: 2-miesięczna Antosia cierpi na skazę białkową i z tego powodu bardzo się męczy. Ciało Antosi pokrywają wypryski, do tego dziewczynka ma problemy z wypróżnianiem. Maja Hyży musi stosować się do bardzo restrykcyjnej diety, jeśli nie chce przerywać karmienia piersią.

Maja Hyży usłyszała szokującą diagnozę: jej córka bardzo cierpi

Maja Hyży nie mogła spodziewać się kłopotów zdrowotnych u 2-miesięcznej Antosi, bo jej starsi synowie nigdy poważnie nie chorowali. Kiedy jednak niedługo po narodzinach jej córeczka dużo płakała, a jej skórę pokryły wypryski, Maja udała się do lekarza. W gabinecie usłyszała jednoznaczną diagnozę: skaza białkowa. Lekarz oświadczył, że jeśli Hyży chce nadal karmić córkę piersią, musi wykluczyć z diety produkty z mlekiem krowim.

Maja Hyży będzie karmić piersią?

Hyży przyznała w mediach społecznościowych, że w związku z chorobą córki czeka ją teraz trudny okres. Maja zdecydowała, że zamiast podawać córce mleko modyfikowane, przejdzie na ścisłą dietę i nie przerwie karmienia piersią. „Dla mnie wybór jest prosty” − powiedziała w filmiku na Instagramie.

Wprowadzenie diety eliminacyjnej to niełatwe zadanie i całkowita zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Co gorsza, może się okazać, że stan zdrowia małej Antosi wcale się nie poprawi. Wtedy lekarze zalecą wyeliminowanie z jej diety nie tylko produktów zawierających mleko krowie, ale także białka zwierzęce i roślinne. Jak by tego było mało, w związku z wysokim poziomem bilirubiny u Antosi Maja często musi jeździć z nią na pobrania krwi, co obie bardzo przeżywają. „Nie mogę patrzeć, jak moje dziecko cierpi” − wyznała Hyży. 

Mamy nadzieję, że przykre objawy szybką miną i Antosia poczuje się lepiej. A Mai życzymy wytrwałości!
 


Zobacz też:

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

co pyli we wrześniu
Adobe Stock
Zdrowie
Co pyli we wrześniu – lista alergizujących roślin i grzybów [WIDEO]
We wrześniu pyli sześć roślin i grzybów, które przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych. Najintensywniej w tym miesiącu pyli grzyb Cladosporium. Na szczęście pylić przestają trawy, które dokuczliwie uczulają wiele osób.

Co pyli we wrześniu? W tym miesiącu wielu alergików może odetchnąć z ulgą, bo większość roślin albo przestaje pylić, albo stężenie ich pyłków w powietrzu jest niewielkie. Powodów do radości nie mają jednak osoby uczulone na zarodniki grzybów pleśniowych, szczególnie z rodzaju Cladosporium. W pierwszej połowie września może też jeszcze mocno dokuczać bylica. Spis treści: Pylenie roślin we wrześniu Co pyli na początku września Co pyli pod koniec września Co pyli we wrześniu i październiku Objawy alergii wziewnej Jak pomóc dziecku z alergią Pylenie roślin we wrześniu W pierwszej połowie września stężenie pyłków bylicy może utrzymywać się na średnim poziomie. Bylica to popularny chwast, który rośnie m.in. w rowach i na nieużytkach. Na drugą połowę września przypada koniec jej pylenia. Co jeszcze pyli we wrześniu : babka lancetowata i zwyczajna – rośnie niemal wszędzie, kończy pylić w drugiej dekadzie września, a wcześniej stężenie jej pyłków w powietrzu jest niskie. pokrzywa – jest zdrowa, ale jej pyłki mogą uczulać. W ostatnim tygodniu września można już odetchnąć, bo stężenie pyłków pokrzywy jest niskie. trawa – uczulenie na pyłki traw to jedna z najczęstszych alergii wziewnych, ale we wrześniu trawa przestaje pylić, więc stężenie pyłków w powietrzu jest raczej niskie. grzyby pleśniowe (mikroskopowe) – we wrześniu alergikom dają się we znaki przede wszystkim zarodniki grzybów mikroskopowych z  rodzaju Cladopsorium , które osiągają wysokie stężenie w powietrzu. Alternaria przestają dokuczać alergikom już w drugiej dekadzie września. Co pyli na początku września Na początku września pylą wszystkie wymienione wyżej rośliny . Stężenie ich pyłków słabnie z tygodnia na tydzień i w drugiej dekadzie września zwykle kończą pylenie: trawy,...

Objawy skazy białkowej u niemowlaka
AdobeStock
Zdrowie
Skaza białkowa - wysypka i objawy u dzieci [ZDJĘCIA]
Skaza białkowa i wysypka często występują razem - zwłaszcza u niemowląt. Do symptomów alergii pokarmowej u malucha należą drobne, czerwone krostki na policzkach lub za uszami - jednak mogą one rozejść się także na szyję, a nawet kończyny. Zobacz na zdjęciach, jak wygląda skaza białkowa u dziecka.

Skaza białkowa i wysypka z nią związana to częsta zależność  - jednak nie każda wysypka musi oznaczać alergię pokarmową. Podpowiadamy, jakie objawy u małych dzieci wskazują na to, że mają skazę białkową. Spis treści: Skaza białkowa - jak wygląda wysypka? - Skaza białkowa - wysypka [ZDJĘCIA] - Skaza białkowa a atopowe zapalenie skóry Skaza białkowa - objawy - Wstrząs anafilaktyczny jako objaw ostrej skazy białkowej - Mało charakterystyczne objawy alergii pokarmowej u niemowląt Skaza białkowa u niemowląt karmionych piersią Skaza białkowa u niemowląt karmionych sztucznie Skaza białkowa - jak wygląda wysypka? Symptomy alergii na mleko krowie mogą przybierać u niemowlaka różne nasilenie. Najpierw mogą się pojawiać jedynie drobne, czerwone krostki  na twarzy i głowie: na policzkach i za uszami, ale w przypadku ostrej skazy białkowej wysypka może pojawić się także na brzuszku, na dłoniach czy nóżkach. Silna skaza białkowa powoduje, że skóra u dziecka: jest sucha; zaczerwieniona; błyszczy się i łuszczy. Czy skaza białkowa swędzi? Tak, a czasem nawet może być bolesna. Dodatkowo, gdy zostanie podrażniona albo dziecko poci się lub stresuje, wówczas objawy stają się bardziej nasilone. Wysypka, która jest objawem skazy białkowej, pojawia się najczęściej u niemowląt w wieku 2-3 miesięcy . Ten problem raczej nie dotyczy noworodków, choć rodzice często każdy rodzaj krostek wiążą ze skazą nawet u kilkutygodniowych maluchów. Skaza białkowa - wysypka [ZDJĘCIA] Skaza białkowa a atopowe zapalenie skóry Ze względu na to, że skóra u dziecka ze skazą białkową wygląda, jakby była dotknięta atopowym zapaleniem skóry , rodzice często nie wiedzą, na którą z tych dolegliwości cierpi ich niemowlak. W obu przypadkach skóra jest błyszcząca, zaczerwieniona,...

Czy marchewka może uczulać
Fotolia
Dieta
Rozszerzanie diety: czy to może być uczulenie na marchewkę?
Zastanawiasz się, czy krostki na skórze dziecka to alergia na marchewkę? To możliwe. Marchewka może uczulać, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Zauważyłaś, że po zjedzeniu marchewki u dziecka pojawiła się wysypka na skórze lub ból brzuszka i zastanawiasz się, czy to może być uczulenie na marchew? To możliwe. Wbrew obiegowej opinii, marchewka należy do najczęściej alergizujących jarzyn. Jeśli dziecko jest uczulone na marchewkę , prawdopodobnie będzie też miało alergię na seler (kolejne silnie alergizujące warzywo). W ostatnich latach łatwiej o reakcje uczuleniowe u dzieci po zjedzeniu marchewki, ze względu na pestycydy i inne środki ochrony roślin. Dlatego podając dziecku marchewkę i inne warzywa, upewnij się, że pochodzą ze sprawdzonych, ekologicznych hodowli. Alergia na marchewkę Uczulenie na marchewkę często występuje jako alergia krzyżowa u dzieci uczulonych na pyłki brzozy i bylicy . Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia alergii na marchew, warto poddawać warzywo obróbce termicznej (gotowanie, pieczenie). U dzieci, u których alergia pokarmowa występuje powyżej 10 roku życia, uczulenie na marchewkę jest stosunkowo częste. Objawy uczulenia na marchewkę są też częstsze u osób, które są uczulone na jabłko, pszenicę i pomidory . Objawy uczulenia na marchewkę Możesz podejrzewać, że twoje dziecko źle reaguje na marchew, jeśli po jej zjedzeniu ma pokrzywkę skórną , wyprysk wokół odbytu, ból brzucha, biegunkę, wzdęcia i/lub wymioty. Czy warto podawać dziecku marchewkę? Nie powinnaś jednak w obawie przed alergią, unikać podawania dziecku marchewki. Po prostu na etapie rozszerzania diety uważnie obserwuj dziecko po każdym nowym pokarmie, który wprowadzasz do jego diety. Marchewki to zdrowe warzywa, które wzbogacają dietę o cenny beta-karoten (prowitamina A). Beta-karoten, po przekształceniu w witaminę A: wspiera właściwe funkcjonowanie wzroku i błon śluzowych wspiera układ odpornościowy pomaga w metabolizmie żelaza sprzyja zdrowiu skóry (za dużo marchewki i...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz