opiekunowie wsadzili dziecko do pralki
AdobeStock
Aktualności

Tragedia w Radomiu: dziecko zamknięte w pralce przez opiekunów

Ciężko przejść obojętnie wobec tego, jaką krzywdę wyrządzili temu biednemu maluszkowi dorośli. Jak można w tak bestialski sposób traktować bezbronne dziecko?!

Mówią, że to był żart. Dla nich pewnie tak, sądząc po śmiechu, które słychać na nagraniu. Dziecko było śmiertelnie przerażone, słychać jego głośny płacz. Piszemy o tym, mając nadzieję, że takie znęcanie się nad dziećmi spotka się z odpowiednią karą!

Nagrali film z dręczeniem dziecka i wrzucili do sieci

Nagranie wrzucono do sieci w piątek, ale zostało już usunięte. Jednak istnieją jego kopie. Na krótkim wideo widać, jak filmująca osoba zamyka pralkę. W bębnie siedzi głośno płaczące dziecko, które przez krótką chwilę próbuje zatrzymać drzwi. Jednocześnie słychać śmiech - prawdopodobnie osób nagrywających film. Na koniec jedna z nich mówi: "dziecko w pralce dwa".

Sprawa jest na tyle bulwersująca, że natychmiast zajęła się nią policja. - Do dyżurnych komendy miejskiej oraz wojewódzkiej w Radomiu zaczęły napływać informacje od użytkowników jednego z portali społecznościowych, że w internecie pojawił się film, na którym uwidoczniono, jak do pralki wsadzane jest dziecko - mówi rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Rafał Jeżak.

Zostawiła dziecko pod opieką dwóch mężczyzn

Policja dotarła już do matki dziecka, 21-letniej kobiety. Twierdzi, że nagranie zrobiło dwóch jej znajomych, kiedy w kwietniu zostawiła 2-letnie dziecko pod ich opieką. Kobieta z maluszkiem zostali zabrani przez funkcjonariuszy na badania do szpitala. - Lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń na ciele tego dziecka – poinformował rzecznik policji.

Kara do 10 lat więzienia

Oprawcy dziecka zostali zatrzymani w sobotę przez policję. Jest wśród nich także konkubent kobiety. Sprawą zajęła się także radomska prokuratura. Chodzi o naruszenie artykułu 207, par. 2 kodeksu karnego dotyczącego znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Zatrzymani usłyszeli też zarzut z art. 160, par. 1 i 2, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W sytuacji, gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, grozi za to do 5 lat więzienia. Zostały też złożone wnioski o tymczasowy areszt dla podejrzanych. 

To wyjątkowa smutna historia, pokazująca jak sam fakt bycia dorosłym to za mało, aby zajmować się dzieckiem. To także przestroga dla rodziców, aby decydując się na pozostawienie dziecka pod opieką innych osób, robili to tylko mając do nich pełne zaufanie.

Dla oprawców maluszka była to zabawa i żart, ale dla dziecka niewyobrażalny strach. Co trzeba mieć w sercu i głowie, aby tak krzywdzić dziecko? Jak sądzicie, czy taka kara jest wystarczająca dla sprawców tego zwyrodniałego czynu? Napiszcie, co o tym sądzicie w komentarzach.

Źródło: tvn warszawa, onet

Zobacz też:

Jak prawidłowo zapinać dziecko w foteliku samochodowym? Czy tym mocniej, im mocniej je kochasz?

Noworodek śpi w łóżeczku
Fotolia
Aktualności
Noworodek miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Matka usłyszała wyrok!
Sąd w Ostrowie Wielkopolskim wydał wyrok w sprawie matki, która w sierpniu 2016 roku urodziła pijane dziecko. Czy taka kara jest odpowiednia?

33-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. urodziła pijane dziecko. Sąd wydał wyrok w zawieszeniu. Urodziła pijane dziecko O 33-latce z Ostrowa Wlkp. pisaliśmy w sierpniu 2016 roku. Kobieta, mając we krwi 3,5 promila alkoholu, urodziła we własnym mieszkaniu pijane dziecko . W organizmie maluszka lekarze wykryli aż 1,7 promila alkoholu! Sąd Rodzinny w Ostrowie Wlkp. odebrał kobiecie władzę rodzicielską. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Matka została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, choć w przypadku narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. "Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o skazanie kobiety na 1 rok więzienia z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat, dozór kuratora i powstrzymanie się od spożywania alkoholu w okresie próby" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Kiedy kara jest odpowiednia? Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zaostrzającą kary za przestępstwa, w których ofiarami są dzieci. Czy według was kara w zawieszeniu i dozór kuratora to odpowiednia kara dla matki, która naraża dziecko na takie niebezpieczeństwo? Czytaj także: Prezydent Duda podpisał ustawę zaostrzając kary za przestępstwa wobec dzieci! Alkohol w ciąży szkodzi dziecku! To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o pijanej matce, która urodziła pijane dziecko. Spożywanie alkoholu w ciąży to ogromna nieodpowiedzialność. Nawet niewielka ilość alkoholu może zaszkodzić dziecku! Przypominamy, że każdego roku w Polsce rodzi się około 1500 dzieci dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym (FAS) . FAS powoduje u dziecka zaburzenia koncentracji, nadwrażliwość na bodźce, problemy z pamięcią, brak apetytu. Nie narażajcie swoich dzieci! Zobacz także:   Urodziła pijane dziecko i jest bezkarna! Jak to zmienić?...

dziecko
Fotolia
Aktualności
Malutka Laura z Bytomia, skatowana przez matkę, walczy o życie
Ma zaledwie 4 miesiące życia i od kilku dni walczy o przeżycie. Być może, że jej pijana matka zdążyła w tym czasie już wytrzeźwieć. Trudno pojąć to, co zrobiła Laurze.

4-miesięczna Laura trafiła w Bytomiu do szpitala z ciężkim urazem główki . Walczy o życie. Policja zatrzymała jej rodziców. Oboje byli pijani, ale to matce dziewczynki postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu córeczki . Grozi jej do 10 lat więzienia. 22 interwencje policji Alkohol, imprezy, awantury. Taka była codzienność malutkiej Laury i jej dwójki starszego rodzeństwa. Interwencje policji w tym domu były normą. W ciągu dwóch lat służby wzywano 22 razy. Podczas kolejnej pijackiej imprezy w zeszły wtorek ojciec, w którymś momencie zauważył, że niemowlę nie oddycha i ma uraz głowy. Wezwał pogotowie. Do tragedii miało dojść, gdy mężczyzna wyszedł do sklepu. Laurę zabrano do szpitala. Lekarze byli jednak przerażeni, gdy zobaczyli obrażenia dziecka. Stan dziewczynki był bardzo ciężki i zagrażał jej życiu . Niezbędne było powiadomienie policji. Gdy patrol przyjechał na miejsce, do domu dziecka, zastał dwójkę starszego rodzeństwa dziewczynki w wieku 2 i 6 lat oraz 34-letniego ojca. - Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Potem policjanci pojechali do szpitala, gdzie zbadali 25-letnią matkę. Ona również była nietrzeźwa, miała  powyżej 1,5 promila alkoholu we krwi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rodzeństwo Laury nie było ofiarami przemocy domowej. Na razie dzieci przewieziono do ośrodka opiekuńczego. Matka dzieci usłyszała zarzuty i grozi jej do 10 lat więzienia . Ojciec z kolei ma zarzut narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. Mężczyzny nie zatrzymano, wyszedł na wolność, ale jest pod nadzorem policyjnym, grozi mu 5 lat w więzieniu. Z relacji sąsiadów wynika, że w mieszkaniu tej rodziny często dochodziło do awantur , imprez alkoholowych. Oboje rodzice nie pracowali. Jak to możliwe, że mimo to mieli pieniądze na alkohol? Jak to możliwe, że mimo...

lotnisko
Fotolia
Aktualności
Pyrzowice: Pijana matka z rocznym dzieckiem na lotnisku!
Bała się lotu, więc postanowiła… zapić ten strach. Szkoda, że nie pomyślała o tym, że pod opieką ma swoje roczne dziecko…

Strach przed lataniem ? Wiele osób zna to uczucie i wiele osób walczy z nim za pomocą alkoholu. Pijani pasażerowie samolotów to plaga, jednak chyba najgorszy – i wcale nie taki rzadki! – widok na lotnisku, to pijana matka z dzieckiem. Umiecie wyobrazić sobie co czuje roczne dziecko w obcym miejscu, w tłumie nieznanych ludzi, z mamą, która też zachowuje się jak obca? Ponad 2 promile (!!!)  – tyle miała kobieta, która czekała na swój lot na lotnisku w Pyrzowicach. Pod jej opieką znajdowała się roczna córeczka. Na szczęście kompletnie pijaną kobietę zauważył mężczyzna czekający na lot do Włoch. Natychmiast zawiadomił policję i sam zajął się dzieckiem do czasu przybycia odpowiednich władz. Pijana matka tłumaczyła policji, że wypiła trochę (trochę?!) dla odwagi, gdyż bardzo boi się latać samolotami. Szkoda, że nie pomyślała o swoim rocznym dziecku, które w tym czasie pozostawało praktycznie bez opieki. Na szczęście nic mu się nie stało. Po zbadaniu przez lekarza, zostało odwiezione do pogotowia rodzinnego , gdzie pozostanie aż do decyzji sądu rodzinnego. Eksperci alarmują, że coraz częściej kobiety sięgają po alkohol, mając pod opieką dziecko! – Największy mamy problem z pijanymi kobietami . Tłumaczą, że piją, bo boją się lecieć – przyznaje rzecznik portu lotniczego w Pyrzowicach Cezary Orzech – Często jest tak, że leci rodzina, ojciec zajmuje się dziećmi, a matki piją. Zdarzyło się już, że kapitan wyprosił z samolotu pijaną matkę. Pasażerowie mogą wypić drinka przed lotem, ale nie mogą być pijani. Niestety często jest tak, że po zakupach w strefie wolnocłowej, niektórzy piją alkohol w toalecie . Tak też było i w tym przypadku. Jak potwierdza rzecznik policji w Tarnowskich Górach Rafał Biczysko, kobieta przyznała się do zakupu wódki i spożycia jej w damskiej toalecie. Sprawą zajmie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz