Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Gwiazdy chwalą się czerwonymi paskami swoich dzieci
Instagram/katarzynacichopek
Aktualności

Gwiazdy chwalą się czerwonymi paskami na świadectwach swoich dzieci

W związku z zakończeniem roku szkolnego wśród celebrytów pojawił się na Instagramie nowy trend. Rodzice zaczęli pokazywać świadectwa swoich dzieci z czerwonym paskiem. Inni z kolei byli równie dumni ze swoich pociech, nawet jeżeli nie dostały one takiego wyróżnienia.
Początek wakacji dla wielu celebrytów był nie tylko okazją do radości, ale również możliwością pochwalenia się osiągnięciami swoich dzieci. Gwiazdy chętnie pokazywały na Instagramie, jak ich latorośle świętowały koniec roku szkolnego.

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

Czerwone paski na świadectwie dzieci

Czerwonym paskiem na świadectwie dziecka pochwaliła się między innymi Katarzyna Cichopek. Aktorka była dumna ze swoich dzieci nie tylko z powodu świetnych wyników w nauce, ale też tego, że przetrwały ten rok z uśmiechem na ustach.
 


Również Tomasz Oświeciński pochwalił się sukcesami swojego dziecka. Celebryta w bardzo wzruszających słowach opisał swoją córkę – docenił jej urodę, talent aktorski oraz to, że jest sumienną uczennicą. Dziewczynka również miała świadectwo z paskiem
 

Czerwony pasek to nie wszystko!

Pozostałe gwiazdy nie zdradziły, czy ich dzieci miały czerwony pasek na świadectwie. Wyjątkiem była Monika Mrozowska, która też pokazała świadectwo swojej córki, jednak napisała wprost, że na cenzurce nie ma czerwonego paska. Podkreśliła jednak, że ma inne powody do dumy ze swojego dziecka.
 

Przepustką swojej córki do kolejnej klasy pochwalił się również raper Popek.
 

Koniec roku szkolnego swoich dzieci podsumowała także Maja Ostaszewska: „Moi szczęśliwie dobrnęli do końca. Mimo że po drodze nie było łatwo, Franek dostał się do wymarzonego liceum, a Janka kończy szóstą klasę z pięknym świadectwem. Podziwiam ich za to, jak dali radę mimo tylu miesięcy izolacji, osamotnienia, stresu”.
 

Również Daria Ładocha nie kryła wzruszenia tym, że jej córka jest już uczennicą kolejnej klasy.
 

Aneta Zając z kolei opublikowała na Instagramie urocze zdjęcie swoich synów, które opatrzyła słowami: „Jestem dumna z moich dzieci, że tak świetnie poradzili sobie w tym trudnym i nietypowym roku szkolnym”.
 
 

Zobacz także: 

ocena z religii, stypendium
Adobe Stock
Aktualności
Na przyznanie stypendium wpływ będzie mieć OCENA Z RELIGII
Zgodnie z nowymi zasadami małopolskiego programu stypendialnego stypendium otrzyma uczeń, który może pochwalić się na świadectwie oceną z religii. Co z tymi, którzy nie uczęszczają na ten nieobowiązkowy przedmiot? W teorii jest rozwiązanie, w praktyce jednak jest ono trudne do zrealizowania.

Podczas poniedziałkowej sesji (26.04.2021 r.) małopolscy radni zmienili zasady obowiązującego programu stypendialnego dla uczniów. Jego nazwa została przekształcona z „Regionalnego Programu Stypendialnego” na „Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II”. Najwięcej kontrowersji budzi jednak nie sama zmiana nazwy, a zapis o ocenie z religii. By uczeń mógł ubiegać się o stypendium, musi wykazać na świadectwie ocenę z tego przedmiotu (lub etyki) – w innym przypadku obniży mu to automatycznie średnią. Takie zasady utrudniają jednak niektórym uczniom staranie się o stypendium. Ocena z religii do stypendium Jednym z kryteriów otrzymania małopolskiego stypendium jest ocena z religii lub etyki. Będzie ona wliczana do średniej ocen. Warto jednak przypomnieć, że religia nie jest przedmiotem obowiązkowym w szkole.  Wpływ będzie mieć także ocena z zachowania – musi być co najmniej dobra, a w przypadku stypendium za aktywność społeczną – wzorowa. „Uczniowie lub studenci pierwszego roku uzyskują dodatkowe punkty za średnią ocen w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny/akademicki, na jaki będzie przyznane stypendium z przedmiotów zakresu kształcenia ogólnego oraz religii/etyki” – możemy przeczytać w regulaminie stypendium. Wykluczeni uczniowie? Zasady wliczania religii do średniej ocen podczas ubiegania o stypendium zdają się krzywdzić uczniów, którzy nie uczęszczają na katechezę. Na łamach „Wyborczej Kraków” można przeczytać komentarz radnego Wojciecha Kozaka: „Zasady nowego regulaminu mijają się z dobrymi zasadami dbania o wszystkich ludzi. Jestem osobą wierzącą, katolikiem, ale uważam, że branie pod uwagę oceny z religii przy przyznawaniu stypendiów zdolnym uczniom jest ogromnym nieporozumieniem. W ten sposób możemy zgubić wiele talentów. Wielu Janków Muzykantów może nie dostać...

ocena z zachowania
Adobe Stock
Aktualności
Ocena z zachowania – jak jest oceniane zachowanie w szkole? Kryteria, skróty, odwołanie
Ocena z zachowania odzwierciedla nie tylko to, czy dziecko nie przeszkadza na lekcjach i jest sympatyczne dla kolegów i koleżanek. Kryteria oceny z zachowania są dość obszerne i obejmują rzeczy, o których nie każdy rodzic wie. Dlatego warto się z nimi zapoznać i wytłumaczyć dziecku, w jaki sposób jego zachowanie jest oceniane, a także co oznaczają poszczególne skróty. Od oceny można również się odwołać.

Ocena z zachowania wystawiana jest przez wychowawcę klasy. To on podejmuje ostateczną decyzję, jaką ocenę z zachowania otrzyma dziecko. Zanim wychowawca to zrobi, konsultuje się z innymi nauczycielami, pedagogiem szkolnym, bibliotekarzem. Czasami wystawiona ocena zaskakuje samo dziecko i rodziców, a same kryteria oceniania zachowania dziecka mogą budzić wątpliwości. Przy wystawianiu oceny z zachowania bierze się pod uwagę rozporządzenie ministra edukacji oraz statut szkoły, do której chodzi dziecko. W każdej szkole powinny być jasno określone zasady, na jakich przyznawane są poszczególne oceny z zachowania. Warto o to zapytać w szkole, aby zweryfikować, czy dziecko faktycznie zasługuje na konkretną ocenę. Spis treści: Ocena z zachowania Czy ocena z zachowania liczy się do średniej? Ocena z zachowania: uzasadnienie Jak się nazywają oceny z zachowania? Wzorowa ocena z zachowania: kryteria Bardzo dobra ocena z zachowania: kryteria Dobra ocena z zachowania: kryteria Poprawna cena z zachowania: kryteria Nieodpowiednia ocenia z zachowania: kryteria Naganna ocenia z zachowania: kryteria Odwołanie od oceny z zachowania Ocena z zachowania Ocena z zachowania w praktyce jest wynikiem tego, czy uczeń stosuje się do konkretnych zasad , ale też wynika w pewnym stopniu z subiektywnych odczuć nauczycieli. Dlatego czasami dla ucznia lub rodziców ocena z zachowania może być nieadekwatna do tego, jak faktycznie dziecko funkcjonuje w szkole. Warto wspomnieć, że to, jak dziecko zachowuje się w domu, może nie odzwierciedlać jego zachowania w szkole. Przy wszelkich wątpliwościach warto zacząć od rozmowy z wychowawcą, aby uzyskać informacje, dlaczego dziecko otrzymało taką, a nie inną ocenę z zachowania. Czy ocena z zachowania liczy się do średniej? Ocena z zachowania nie wlicza się do średniej . Ma...

Matka próbowała przekupić dyrektora
Adobe Stock
Aktualności
Łapówka za LEPSZE OCENY dziecka. Matce grożą dwa lata więzienia!
Mama jednego z uczniów chciała wpłynąć na poprawienie ocen i zaliczenie zaległych prac swojemu synowi. Podarowała więc dyrektorowi szkoły kosz ze słodyczami, alkoholem i… gotówką.

Mama ucznia spotkała się z dyrektorem szkoły z prośbą o poprawienie ocen i zaliczenie zaległych prac swojemu synowi. Dyrektor jednak nie zgodził się na niesprawiedliwe faworyzowanie chłopca i zawiadomił policję. Łapówka za lepsze oceny? „Oświadczył, że ocena wiedzy ucznia to indywidualna sprawa każdego z nauczycieli. Kobieta postawiła więc papierową torbę przy biurku, twierdząc, że to prezent na nadchodzące święta. Dyrektor zaapelował, aby 54-latka zabrała to, co przyniosła, jednak ta w pośpiechu opuściła szkołę” – poinformował oficer prasowy komendy policji. Dyrektor próbował skontaktować się z mamą i poprosić ją o zabranie koszyka, jednak bezskutecznie. Wtedy zawiadomił policję i poinformował o próbie wręczenia łapówki. Policja zatrzymała 54-latkę. Matka usłyszała zarzut z art. 229 par.2 Kodeksu karnego, który mówi o tzw. „łapownictwie czarnym”. Kobiecie grozi aż do dwóch lat pozbawienia wolności. Źródło: TVN24 Zobacz też: Ksiądz uczy fizyki w publicznej szkole. Sensacja czy słuszne oburzenie? Zmiany w szkole 2021: brak podwyżek dla nauczycieli, mniejsze wymagania dla uczniów KOSZMAR w przedszkolu: wiązała dzieciom nogi i zaklejała usta! Zakonnica trafi przed sąd

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj