Jakub Rzeźniczak o leczeniu syna
Instagram/jakubrzezniczak25
Aktualności

Jakub Rzeźniczak wreszcie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu

„Sytuacja sprzed kilku dni, gdy zostałem oskarżony o zastraszanie, sprawiła, że nie mam już siły tolerować pewnych zachowań Magdy” – napisał Jakub Rzeźniczak. Piłkarz oficjalnie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu.

Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka jest w trakcie leczenia w Izraelu. Jakub Rzeźniczak do tej pory nie wypowiadał się publicznie na temat stanu zdrowia Oliwiera, jednak po emocjonalnym wpisie Magdy Stępień na Instagramie młody tata postanowił zrobić wyjątek.

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Dlaczego piłkarz nie chciał leczyć synka w Izraelu?

Jakub Rzeźniczak na swoim profilu na Instagramie opublikował oświadczenie dotyczące jego postawy w kwestii leczenia swojego synka, a także przebiegu terapii Oliwiera w Izraelu.

„Od momentu zdiagnozowania u Oliwiera nowotworu wątroby konsultowałem jego przypadek u najlepszych lekarzy w Polsce, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, na temat możliwych metod leczenia, ośrodków, w których można by leczyć mojego Syna. Starałem się robić to w ciszy ze względu na dobro Oliwiera. Moje zdanie wielokrotnie przedstawiałem Mamie Oliwiera. Nie byłem za wyjazdem Oliwiera do Izraela i nie jestem za tym, żeby tam kontynuował leczenie” – tymi słowami piłkarz zaczął swoje oświadczenie.

W dalszej części poinformował, że „lekarze nalegali, by nie robić przerwy w podawaniu chemii i ewentualny wyjazd za granicę odłożyć w czasie, bo guzy nowotworowe u dzieci w odróżnieniu od dorosłych, namnażają się w błyskawicznym tempie”.

Leczenie w Polsce również przyniosłoby efekty?

„Lekarze mówili też, że możliwe, że pojawi się szansa na operację po podaniu kolejnej dawki chemioterapii. Mama Oliwiera zdecydowała się jednak na wyjazd w trakcie podawania chemii. Kiedy Oliwier trafił do Izraela, musiał raz jeszcze przejść serię tych samych badań, które miał wcześniej w Polsce. A chemię podano mu dopiero po 3 tygodniach od przyjęcia do szpitala w Tel Avivie” – kontynuował.

Jakub Rzeźniczak wyznał, że ostatecznie zgodził się na leczenie Oliwiera w Izraelu „pod naporem ciężkich oskarżeń Mamy Oliwiera”. Ze słów byłego partnera Magdy Stępień wynika, że leczenie maluszka w Polsce wcale nie odbiegałoby od tego, jakiemu jest poddawany w Izraelu: „Po konsultacjach z największymi autorytetami w Polsce, które mają ogromne doświadczenie w leczeniu nowotworów wątroby u dzieci, na podstawie wszystkich wyników badań z Polski i Izraela dowiedziałem się, że całe leczenie oraz zakres badań, które są realizowane w Izraelu, nie odbiegają od leczenia i badań, które Oliwier miałby zagwarantowane w CZD. Diagnoza postawiona w Polsce również została potwierdzona. Protokół europejski, którym leczony jest Oliwier w Izraelu, był stosowany w przypadku Oliwiera również w CZD”.

Dodatkowo piłkarz zaznaczył, że w Polsce maluszek otrzymywał jeden lek, którego aktualnie nie otrzymuje w Izraelu. 

Tata Oliwiera chciał, by maluch wrócił do kraju

Mężczyzna przyznał również, że starał się przekonać mamę Oliwiera do powrotu i kontynuowania leczenia w Polsce, jednak za każdym razem spotykał się z odmową.

„Mając wiedzę, że leczenie w Izraelu niczym nie odbiega od tego, co Oliwier miałby zapewnione w Polsce – jest dla mnie oczywiste, że leczenie Synka bliżej domu da zarówno jemu, jak i Magdzie większe wsparcie oraz pomoc z mojej strony, naszych rodzin oraz bliskich mamy Oliwiera, a także dużo lepszą komunikację pomiędzy lekarzami a nami jako rodzicami” – podsumował piłkarz.

Żródło: Instagram

Piszemy też o

Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Jest nadzieja na przełom w leczeniu synka Magdaleny Stępień. Lekarze sprawdzają, czy Oliwier nie ma „śmiertelnego genu”
Magdalena Stępień ponownie zabrała głos na temat zdrowia Oliwiera. Tym razem modelka przekazała dobre wieści. Prawdopodobnie maluszek nie ma „śmiertelnego genu”, a operacja zakończy jego cierpienie i da mu szansę na normalne dzieciństwo.

Magdalena Stępień razem z Oliwierkiem przebywa od kilku miesięcy w Izraelu, gdzie chłopczyk ma być operowany. Modelka kilka dni temu założyła kolejną zbiórkę pieniędzy na leczenie swojego synka. Teraz potrzebna suma wynosi około 600 tys. złotych. Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka przyznała, że nawet gdyby się zapożyczyła – nie jest w stanie uzbierać takich pieniędzy.  Dobre wieści na temat leczenia Oliwiera W najnowszej relacji na Instagramie mama Oliwiera przekazała swoim fanom, że czeka właśnie na kluczowe wyniki badań, które mają zdecydować o tym, jak będzie wyglądało dalsze leczenie jej synka. „Chciałabym powiedzieć wam o czymś bardzo istotnym. Po przylocie tutaj Oliwier został poddany badaniom genetycznym guza, z czego on jest zbudowany. Guzy MRT posiadają w swoim DNA bardzo niebezpieczny gen SMART CB1” – powiedziała była uczestniczka programu „Top Model”. Młoda mama dodała także, że genu nie wykryto w organizmie jej synka: „Początkowo u Oliwiera po przylocie okazało się, że on tego genu tutaj nie ma. Wszystkie dzieci, które zmarły na tego raka w Polsce, miały ten gen, dlatego lekarze po wcześniejszej diagnozie, która została postawiona, postanowili, że zbadają to jeszcze raz, żeby mieć pewność na milion procent, że on tego śmiertelnego genu nie ma”. Aktualnie modelka czeka na wyniki, które potwierdzą korzystną diagnozę.  Lepsze rokowania dla maluszka Modelka wytłumaczyła swoim fanom, co oznaczają przekazane przez nią wieści: „A co za tym idzie? Idą lepsze rokowania. Jeśli okaże się, że Oliwier tego genu nie ma, ma większe szanse i większe rokowania są na to, że wyjdzie z tego”. Magdalena Stępień wyjaśniła również, że wtedy u maluszka zostanie usunięte pół wątroby razem z guzem, a chłopczyk będzie mógł wreszcie wrócić do normalnego życia....

Magdalena Stępień walczy o Oliviera
IG magdalena_stepien
Aktualności
Magdalena Stępień walczy o życie synka jak lwica. Ruszyła nowa zbiórka na leczenie Oliwiera
„Jesteśmy na ostatniej prostej do wycięcia tego potwora” – mówi Magda Stępień. Ten potwór to złośliwy nowotwór wątroby z przerzutami do płuc, który zaatakował synka modelki, Oliwiera. Jego życie i zdrowie może uratować leczenie wycenione na 115 tys. dolarów. „Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Oliwier będzie żył” – zapewnia modelka.

Kilka dni temu Magdalena Stępień pokazała faktury za leczenie 9-miesięcznego synka. Właśnie ruszyła kolejna zbiórka. Robi wszystko, by ratować dziecko Modelka od 3 miesięcy przebywa z synkiem w Izraelu, gdzie maluszek ma być operowany. Nie kryje, że utrzymanie się w tym kraju przekracza jej możliwości finansowe. Dlatego do kosztów leczenia doliczone są również koszty życia w Izraelu. Magdalena Stępień podkreśla, że jest wdzięczna nie tylko za każdą wpłatę, ale i za rozpowszechnianie informacji o zbiórce. Magdalena Stępień nie myśli teraz o hejcie Najważniejsze dla Magdaleny Stępień jest teraz zdrowie dziecka. Nie myśli o komentarzach, w których zarzuca się jej marnowanie pieniędzy czy to, że dla dobra syna nie może dogadać się z jego tatą, Jakubem Rzeźniczakiem. Nie interesuje jej, że ktoś może zachodzić w głowę, dlaczego znany piłkarz nie chce pomóc własnemu dziecku. Modelka ma tylko jeden cel: uratować syna. W ciągu pierwszego dnia zbiórki wzięły w niej udział ponad 4 tysiące osób. Udało się uzbierać blisko 17 proc. całej kwoty. Trzymamy kciuki za Oliwiera! źródło: IG/magdalena___stepien, siepomaga.pl Piszemy też o: Mała Ania pokazała brzuch po ciąży: Mamo, dziękuję za geny! Kompletnie pijani rodzice mieli pod opieką dwoje małych dzieci Katarzyna Bosacka pokazuje „paragony grozy”. 21 zł za gofra! Jak masz kilkoro dzieci, to po majówce pójdziesz z torbami...

Magdalena Stępień o emocjach w związku z chorobą synka
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień walczy z chorobą synka. Kiedyś płakała codziennie, teraz myśli pozytywnie: „Żyjemy dalej tak, jakby choroby nie było”
Magdalena Stępień opowiedziała o tym, jak trudne momenty przechodzi w związku z chorobą synka. Wyznała jednak, że stara się myśleć pozytywnie, co z kolei ma dobry wpływ na małego Oliwiera.

Magdalena Stępień zabrała ostatnio głos na temat zdrowia swojego synka. Okazało się, że mały Oliwier choruje na jeszcze rzadszą odmianę nowotworu, niż wszyscy sądzili. Maluszek miał także przerzuty. Modelka przeżywa ciężkie chwile Teraz modelka otworzyła się jeszcze bardziej – podziękowała fanom za modlitwę, podzieliła się także emocjami, które towarzyszą jej, gdy mały Oliwier jest poddawany narkozie. Modelka nie ukrywa, że są to dla niej bardzo ciężkie chwile. „Za każdym razem, gdy jest poddawany narkozie, to przeżywam to tak, że nie jestem w stanie powstrzymać łez. Bóg kolejny raz mnie nie zawiódł!” – napisała w relacji opublikowanej na InstaStory. Podziękowanie za modlitwy Modelka podziękowała swoim fanom za modlitwy w intencji jej synka. Zdradziła także, że otrzymuje od swoich obserwatorów wiele wiadomości, które dodają jej otuchy i są dla niej dużym wsparciem. „Wasza modlitwa bardzo nam pomaga, nie jestem w stanie odpisać na każdą wiadomość, ale liczba wiadomości, które dostaję, o tym, że modlicie się za Oliwierka, jest ogromna! To dla mnie jest BEZCENNE” – napisała Magdalena Stępień. Mama Oliwiera stara się myśleć pozytywnie Choć stan zdrowia synka Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka nadal nie jest dobry – modelka stara się teraz myśleć pozytywnie. „W pierwszych tygodniach po usłyszeniu diagnozy płakałam codziennie. Oliwier nie rozumie tego, że jest chory, dlatego później powiedziałam sobie: Magda, koniec z płaczem, nie zmienisz sytuacji i pozostaje ci wierzyć w cud. Nie mogłam pozwolić na to, aby Oliwier czuł złe emocje, dlatego od tamtej pory widzi tylko uśmiechniętą, silną mamę, która dba o niego i o siebie, która nie daje mu odczuć, że coś jest nie tak” – napisała. Dodała także, że w jej odczuciu chłopczyk...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj