Katował 16-miesięczne dziecko? Konkubent matki aresztowany
Adobe Stock, KPP Będzin
Aktualności

Katował 16-miesięczne dziecko? Konkubent matki aresztowany

16-miesięczny chłopiec trafił do szpitala w Sosnowcu z ciężkimi obrażeniami. Przywiozła go matka. Lekarze od razu zorientowali się, że ślady na ciele dziecka świadczą o przemocy fizycznej. Powiadomili policję.

Chłopczyk miał siniaki na główce i zachowywał się w niepokojący sposób. Podczas badania okazało się, że obrażenia głowy są bardzo poważne.

Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]

Matka się przestraszyła…

Do szpitala w Sosnowcu chłopca przywiozła jego matka. Podobno była bardzo przestraszona „dziwnym zachowaniem” synka oraz zasinieniami na jego głowie. Wszystko wskazywało na to, że dziecko zostało pobite.

Lekarze bezzwłocznie powiadomili policję. Sosnowscy policjanci przekazali sprawę w ręce będzińskich funkcjonariuszy, którym szybko udało się ustalić pewne fakty. Okazało się, że dziecko w ciągu ostatnich dni było „pod opieką” matki i jej partnera. Podejrzenie o znęcanie się nad chłopcem padło na konkubenta 21-letniej kobiety.

Podejrzany trafił do aresztu

Policjanci z Będzina w mieszkaniu mężczyzny znaleźli marihuanę. 28-latek znany był już kryminalnym, wcześniej był już karany za posiadanie narkotyków. Został aresztowany.

Sąd postanowił, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa i o wyniku śledztwa zadecydują kolejne ustalenia.

Źródło: KPP w Będzinie

Piszemy też o:

Motorniczy pomogła zagubionej matce z dzieckiem, którzy uciekli z Ukrainy
Adobe Stock
Aktualności
Motornicza pomogła zagubionej matce z dzieckiem, która uciekła z Ukrainy
Ta historia naprawdę chwyta za serce. Motornicza pomogła matce i dziecku, którzy uciekli z Ukrainy. Wielkie brawa za ten wspaniały gest! Mocno wierzymy w to, że wśród Polaków jest więcej takich osób.

Na profilu Tramwaje Warszawskie opublikowano wzruszającą historię, którą opisała pewna pasażerka – świadek całego zdarzenia. Pracownica Tramwajów Warszawskich, motornicza, która prowadziła tramwaj linii 10, wykazała się ogromną empatią w stosunku do ukraińskiej mamy i jej dziecka. Zupełnie bezinteresownie pomogła uchodźcom. Bezinteresowna pomoc „Około godziny 6:30 na Dworcu Centralnym wsiadła do tego tramwaju kobieta z małym, około 6-letnim dzieckiem, które bardzo płakało. Na przystanku Nowowiejska motornicza podeszła do tej kobiety i dała jej kanapki i butelkę wody, dziecko od razu wyciągnęło po nie rączki, kobieta zaczęła płakać i coś tłumaczyć, motornicza zapytała, czy rozumie angielski – relacjonuje pasażerka. Podczas rozmowy motornicza dowiedziała się, że mama z synkiem uciekli z Ukrainy. Za swoje ostatnie pieniądze kupili bilet, przez ostatnie kilkanaście godzin nic nie jedli. Gdy kobieta pokazała, do jakiego miejsca zmierza, motornicza wytłumaczyła jej, kiedy ma wysiąść i gdzie się kierować. Dała jej także pieniądze, dodając, że nie ma więcej przy sobie. „Ogromnie się cieszę, że żyję w takim mieście, gdzie oflagowanie pojazdów komunikacji to nie tylko pusty gest, że są ludzie, którzy się interesują, a bezinteresowna pomoc sieje dobro” – podsumowała pasażerka, która była świadkiem tej wspaniałej i bezinteresownej pomocy. Tramwaje Warszawskie podały, że tramwaj prowadziła pani Iwona Hryciuk, motornicza z zajezdni Wola. Ogromne brawa za tak wspaniałą postawę, która jest godna naśladowania!  Źródło: Tramwaje Warszawskie Piszemy też o :  Ciało noworodka przy torach. Policja prosi o pomoc Pielęgniarka przywiozła matce inne dziecko. Doszło do fatalnej pomyłki! (film) Mały chłopczyk w warszawskim oknie życia. Na kartce ważna informacja

chłopczyk w warszawskim oknie życia
Adobe Stock/candy1812, Caritas
Aktualności
Mały chłopczyk w warszawskim oknie życia. Na kartce ważna informacja
W oknie życia przy ul. Hożej w Warszawie znów rozległ się alarm: ktoś zostawił tam kilkumiesięcznego chłopca – zadbanego i ciepło ubranego. Przy dziecku była nawet karta z nietypową informacją.

Siostry franciszkanki z zakonu w Warszawie usłyszały alarm w nocy z wtorku na środę. W oknie życia znalazły malutkie dziecko, które spokojnie spało. Przy chłopczyku zostawiono także torbę, pieluchy oraz kartkę z ważną datą. Chłopczyk w oknie życia w Warszawie. Ma już imię Zakonnica, która znalazła niemowlę, relacjonowała, że chłopczyk był ubrany w ciepły kombinezon i w dobrym stanie ogólnym. Potwierdził to lekarz z pogotowia ratunkowego. Maluszek cały czas spał, był spokojny. Przy dziecku pozostawiono także kartkę – ktoś napisał na niej, że ostatnie szczepienie dziecka odbyło się w listopadzie 2021 roku. Franciszkanki nadały chłopcu imię Patryk. „Wzruszające są takie sytuacje, bo czujemy, że to jest dramat matki, że zdecydowała się oddać swoje dzieciątko. Z jakiegoś powodu widocznie nie mogła sama wychowywać tego dziecka” – mówiły siostry zakonne mediom. To już dwudzieste dziecko zostawione w warszawskim oknie życia przy ul. Hożej, a drugie od początku tego roku. 30 stycznia siostry zakonne znalazły w nim małego Tomaszka.   Patryk w Oknie Życia na Hożej! To już dwudzieste dziecko znalezione w tym miejscu w #Warszawa Więcej >> https://t.co/1pqW8H06Jt cc: @PSliwinski @PlusWarszawa @agencja_KAI pic.twitter.com/iCdgJtn7xI — Archidiecezja Warszawska (@ArchWarszawska) March 16, 2022 Źródło: TVN24 Piszemy też o: Piąte dziecko zostawione w oknie życia w Sosnowcu. To zadbany 3-miesięczny chłopiec ZUS nie rozpatruje w terminie wniosków o RKO Czterolatek zgubił się babci. Pomogła Ukrainka, chociaż nie znała polskiego

przysposobienie obronne wraca do szkół
tiero, Sergei Timofeev/Adobe Stock, screen FB
Aktualności
Nauka strzelania w szkole: minister Czarnek wprowadza lekcje strzelania
Od 1 września 2022 szkolny program zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa (EDB) zostanie poszerzony o elementy PO, czyli przysposobienia obronnego. Młodzi Polacy mają umieć się bronić. Jak ma wyglądać nauka strzelania w polskich szkołach?

Szef MEiN Przemysław Czarnek podpisał 2 sierpnia 2022 rozporządzenie , które wprowadza do przedmiotu edukacja do bezpieczeństwa kwestie związane z obronnością państwa. Należą do nich między innymi podstawy strzelectwa i zasady radzenia sobie z zagrożeniami wynikającymi z działań wojennych. W ramach nowych zajęć uczniowie mają mieć między innymi lekcje na strzelnicach, zapoznawać się z bronią, wiedzą obronną oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia takie były już prowadzone w szkołach w ramach przedmiotu przysposobienie obronne, ale wiele lat temu. Nauka strzelania w szkołach – obronność w roku szkolnym 2022/2023 Celem zajęć ma być to, aby „Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie” – uzasadnił swoją decyzję minister Czarnek. Nowe rozporządzenie zmienia podstawę programową zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa (EDB) i powoduje, że nauka strzelania pojawi się w szkołach już w roku szkolnym  2022/2023.   W uzasadnieniu rozporządzenia można przeczytać: „Wzrastające zagrożenie bezpieczeństwa państwa wymaga uzupełniania celów kształcenia i treści nauczania przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzelectwa oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi oraz podstawami ratownictwa taktycznego.” Jak będzie wyglądała nauka strzelania w szkołach? Nauka strzelania pojawi się w szkołach od września 2022, ale będzie obowiązywał dwuletni okres przejściowy. Oznacza to, że w najbliższym czasie tylko w niektórych szkołach będą realizowane praktyczne zajęcia ze strzelectwa (w tych powiatach, na terenie których jest dostęp do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj