Samotny chłopiec na placu zabaw
Fotolia
Aktualności

Nie płacisz podatków? Ucierpi na tym twoje dziecko

W jaki sposób zachęcić rodziców do płacenia podatków? Utrudniając ich dzieciom wejście na place zabaw i do szkolnych stołówek! Taką decyzję podjęły lokalne władze we włoskim miasteczku San Germano.

Burmistrz miasteczka postanowiła zwalczyć plagę niepłacenia podatków w niecodzienny sposób. Michela Rosetta wydała rozporządzenie, w którym zakazuje korzystania ze wszelkich usług publicznych rodzinom, które nie płacą podatków.

Zakaz wstępu na plac zabaw

Z usług oferowanych przez miasto nie może korzystać 180 rodzin, w tym dzieci dłużników. Zabroniono im wstępu na miejskie place zabaw, nie mogą także jadać w szkolnych stołówkach. Zakaz zostanie anulowany dopiero po wpłaceniu przez rodziców zaległych zobowiązań wobec miasta.

Kary nie tylko dla dzieci

Przez zaległości w płaceniu podatków ucierpią nie tylko dzieci dłużników. Rodzice nie mają prawa wstępu do miejskich ośrodków kultury, teatrów i obiektów sportowych. Burmistrz miasteczka uzasadnia, że za pieniądze z podatków finansowane są usługi dostępne dla całej lokalnej społeczności. W związku z tym osoby, które nie płacą podatków, nie mogą z nich korzystać. 

Dyskryminacja mieszkańców

Część mieszkańców protestuje przeciwko rozporządzeniu władz. Uważają, że karanie dzieci za długi dorosłych jest niemoralne. Kontrowersje budzi też fakt, że wśród zalegających z płatnościami rodzin, są rodziny imigrantów. Decyzję władz traktuje się jako przejaw dyskryminacji. Burmistrz miasteczka tłumaczy, że to sposób na nauczenie ludzi szacunku do spraw publicznych, nie dyskryminacja.

Co myślicie o takim sposobie karania dłużników? Czy karanie dzieci za błędy rodziców nie jest nadużyciem ze strony władz?

Czytaj także: Zakaz wstępu do restauracji dla... dzieci

źródło: tnv24bis.pl

Histeria u dziecka – przyczyny, jak reagować?

Zakaz noclegu dla rodzin z dziecmi
Aktualności
Mikołajki: Odmówiono im noclegu, bo byli z dziećmi
Rodziny z dziećmi przeszkadzają w kolejnych miejscach. Jakbyś zareagowała, gdyby to twojej rodzinie odmówiono wynajęcia pokoju?

Zakaz noclegu dla rodzin z dziećmi Właściciele nie mają skrupułów, by wprowadzać zakazy wstępu dla rodzin z dziećmi do restauracji czy moteli. Na takich właśnie trafił Pan Łukasz spędzający wakacje z rodziną w Mikołajkach. Na swojej tablicy na Facebooku napisał:  "Właśnie odmówiono nam noclegu w Mikołajkach , bo jesteśmy z dzieckiem, a wedle właścicielki dzieci płaczą i odstraszają gości (oznajmione głosem wskazującym na elementarnych brak kultury).  Dodam, że nigdzie nie było informacji, że pensjonat jest no-kids only, a o odmowie dowiedzieliśmy się przy drugiej wizycie (szukaliśmy noclegu z buta, bez wcześniejszej rezerwacji), czyli przy pierwszej wszystko było ok, przy drugiej, gdy byliśmy już zdecydowani, pojawiła się mamusia właścicielki i oznajmiła nam, co sądzi o dzieciach w jej przybytku. No więc tak - jej święte prawo do dysponowania jej prywatnym biznesem, nasze święte prawo do nieskorzystania z oferty i podzielenia się opinią co niniejszym czynię.  A więc nie polecam dzwonić na numery na zdjęciu. No, chyba że ktoś nie ma dzieci, to wtedy chyba tak." Obok wpisu zamieścił zdjęcie wspomnianego pensjonatu." Pod wpisem rozgorzała dyskusja, czy zakazywanie noclegu rodzinom z dziećmi jest idiotyczne czy wręcz przeciwnie – ma sens.  Wśród zwolenników zakazu znalazła się Pani Sara: "Niektórzy wyjeżdżają na wakacje żeby odpocząć. Dobrze, że są takie miejsca, w których nie trzeba się bać, że urlop, który się planuje i za niego płaci, zrujnuje rodzina z rozwrzeszczanymi dziećmi. Jest dość miejsc, w które można pojechać rodzinnie, oby wreszcie zaczęto brać pod uwagę tych, którzy nie chcą spędzać czasu z dziećmi". Stop dyskryminacji rodzin z dziećmi Dyskryminacja rodzin z dziećmi budzi we mnie złość. Nie mogę zrozumieć, że nawet ludzie będący rodzicami są za zakazami...

Jaki jest dług polskich "alimenciarzy"?
Fotolia
Aktualności
Alimenciarz-rekordzista. Za jego dług można kupić mieszkanie!
Najnowszy raport Biura Informacji Gospodarczej nie pozostawia złudzeń: Polacy niechętnie płacą alimenty. Rekordzista powinien się wstydzić! Sprawdź, ile wynosi jego dług.

300 tysięcy osób nie płaci alimentów na dzieci – wynika z raportu BIG InfoMonitor. Rekordzista jest winien swoim dzieciom prawie milion złotych. Polacy nie płacą alimentów Z najnowszego raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że aż 300 tysięcy osób nie płaci dzieciom alimentów. Niestety, z każdym rokiem dług wobec dzieci rośnie. Od końca września 2016 r. do końca stycznia 2017 r. zadłużenie wzrosło o ponad 801 milionów zł. Na dzień dzisiejszy jego wartość przekroczyła 10 miliardów zł. Średnia kwota zadłużenia przypadająca na jednego dłużnika wynosi 33 tysiące zł. Rekordzista, 38-letni mieszkaniec Podkarpacia, jest winien swoim dzieciom ponad 723 tysiące zł – za taką kwotę można kupić mieszkanie w centrum Warszawy. Zaległości alimentacyjne to w Polsce problem na ogromną skalę. Według Krajowej Rady Komorniczej i Centrum Praw Kobiet alimenty powinno dostawać ok. miliona dzieci. Szacuje się, że ponad 80 proc. z nich nie otrzymuje alimentów w ogóle. Ze statystyk BIG wynika, że aż 95 proc. dłużników to mężczyźni. Trzeba jednak pamiętać, że raporty nie odzwierciedlają w pełni rzeczywistości. Część gmin nie przekazuje danych dotyczących dłużników, dlatego liczby w raportach BIG mogą być zaniżone. Dłużnicy alimentacyjni to nie tylko liczby. To przede wszystkim dzieci, które same nie mogą się o siebie zatroszczyć. Opieka nad dziećmi i zapewnienie im godnego życia to obowiązek rodziców. Czytaj także:   Alimenciarze jak więźniowie  w Oświęcimiu? Skandal! Źródło: kurier.pap.pl

edipresse.CCA009.jpg
Edipresse
Aktualności
Miasto da pieniądze na prywatny żłobek lub nianię
Rodzice mają dostawać po 500 zł dopłat na prywatny żłobek lub nianię. Jednak nie wszyscy i nie wszędzie.

W Szczecinie, podobnie jak w innych miastach, brakuje miejsc w publicznych żłobkach .  Władze miasta chcą ułatwić życie rodzicom małych dzieci i od stycznia 2016 roku  przekazywać im tzw. bon opiekuńczy , a w praktyce dopłacać im po 500 zł na prywatny żłobek albo pensję dla niani. Przeczytaj także: Co wybrać - żłobek czy nianię? (źródło: Gazeta Wyborcza) O bon opiekuńczy będą mogli się ubiegać rodzice, którzy   mają dzieci w wieku od 13 do 36 miesiąca życia płacą podatki w Szczecinie zwolnią miejsce w kolejce do publicznego żłobka mają Szczecińską Kartę Rodzinną ich dochód nie przekracza 1922 zł na osobę Uwaga! Bon nie przysługuje rodzicom jedynaków. Bon opiekuńczy ma pomóc ok. 500 spełniającym kryteria rodzinom i częściowo rozładować kolejkę do publicznych żłobków . Nie można będzie go wydać na – powiedzmy – kurtkę  czy zabawki. Konieczne będzie przedstawienie umowy z prywatnym żłobkiem lub zarejestrowaną nianią. Uchwała w sprawie bonów opiekuńczych nie została jeszcze podjęta.  Najpierw muszą wejść w życie odpowiednie przepisy. Prace nad nimi jeszcze trwają. Co sądzisz o pomyśle władz Szczecina? Czy chciałabyś, żeby bon opiekuńczy dostawali także rodzice z twojej miejscowości? Czy pominięcie rodziców jedynaków jest sprawiedliwe? Czekamy na twoje komentarze. Przeczytaj także: Chcesz, żeby dziecko rozwijało się szybciej? Poślij je do żłobka    

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj